Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pomóżcie kupić X-traila


jarek_ku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników Nissana X-traila.

Nadszedł czas na zmianę samochodu. Zapaliłem się na X'a, ponieważ z bogatej oferty pojazdów dostępnych na rynku jest... najładniejszy.

Mogę wydać "na całość" ok. 50 000, a auto musi mieć silnik diesla. Od jakichś trzech miesięcy śledzę przez internet rynek samochodów używanych i czegoś tu nie bardzo rozumiem. Generalnie samochody oferowane na niemieckich stronach są droższe od tych z polskich autokomisów. A rejestrując auto w Polsce trzeba jeszcze sporo Państwu dopłacić.

Czyli co? Te wszystkie niby "bezwypadkowe" to są poszpachlowane wraki? Znalazłem ze trzy, cztery oferty warte uwagi, ale w dwóch przypadkach ktoś mnie ubiegł (jeszcze nie miałem gotówki), a dwie są po 500 km. od mojego miejsca zamieszkania. I ile rzazy tak można jeździć? Proszę napiszcie jakimi metodami wybieraliście swoje auta (nie licząc tych z salonu). Może ktoś poleci sprawdzony samochód w przedziale jak wyżej.

jarek_ku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty na temat na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie używanego X możesz znaleźć w kilku wątkach w dziale X trail - radzę pogrzebać. Co do miejsca zakupu X bazując na swoich doświadczeniach - obejrzałem przed zakupem kilkanaście maszyn :) a z trzema wstępnie wartymi zachodu byłem w serwisie ASO - twierdzę że trzeba bardzo dokładnie prześwietlać samochody oferowane przez handlarzy, z reguły są odpicowane na tip top...i kryją wiele niespodzianek. Przy 50 tys. przeznaczonych na kupno X poszukałbym na Twoim miejscu modelu z 2005/2006 roku z przebiegiem 100 - 120 tys. km - są to realne przebiegi dla modeli z tego roku, wszelkie niższe przebiegi rzędu 60-80 tys. nie potwierdzone w rejestrze ASO to najprawdopodobniej kręcenie licznika. Ideałem byłby wóz od pierwszego właściciela eksploatowany od początku w Polsce (oczywiście taki też należy sprawdzić technicznie). Jednym z rozwiązań "polowania" na X dającym pewną gwarancję jakości przy nieco wyższej cenie jest nawiązanie kontaktu z komisem przy autoryzowanym salonie nissana - przy odrobinie szczęścia i cierpliwości po jakimś czasie w ofercie pojawi się model spełniający Twoje oczekiwania.

Pozdrawiam i powodzenia przy zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...