Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cichutkie biip po wyłączeniu silnika


Gość furmirek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość janusz-pawlak

Spróbujmy to "zlokalizować" przez eliminację w wyposażeniu.

Proszę o podawanie wyposażenie swojego auta.

mam bip, 2.0 benzyna, inteligentny kluczyk, alarm, mechaniczna skrzynia biegów

 

jp

Edytowane przez janusz-pawlak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy już nie przesadzacie? Teraz się nie dziwię, aby coś załatwić w ASO należy czekać kilka albo więcej dni bo co po niektórym biii przeszkadza. Mamy 3 lata gwarancji, więc czy nie lepiej wszystkie te biii, hmm i inne spisać i przekazać do ASO jak będzie termin gwarancyjnego przeglądu a nie im non stop d...zawracać? A potem się dziwicie, że ktoś odpowiada " tak ma ten typ".Osobiście po akcji serwisowej zgłosiłem pewne uwagi do ASO w Kraku przy Jasnogórskiej , poprawili, potem coś tam poprosiłem, zrobili, nawet dali płyn gratis i zaprosili na roczny przegląd, bez kolejki - bo jak twierdzili juz mnie znają i im drobiazgami głowy nie zawracam. :angry: Wszystko zgłoszę po roku a nie będę jechał z duperelami za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Czy Wy już nie przesadzacie? Teraz się nie dziwię, aby coś załatwić w ASO należy czekać kilka albo więcej dni bo co po niektórym biii przeszkadza. Mamy 3 lata gwarancji, więc czy nie lepiej wszystkie te biii, hmm i inne spisać i przekazać do ASO jak będzie termin gwarancyjnego przeglądu a nie im non stop d...zawracać? A potem się dziwicie, że ktoś odpowiada " tak ma ten typ".Osobiście po akcji serwisowej zgłosiłem pewne uwagi do ASO w Kraku przy Jasnogórskiej , poprawili, potem coś tam poprosiłem, zrobili, nawet dali płyn gratis i zaprosili na roczny przegląd, bez kolejki - bo jak twierdzili juz mnie znają i im drobiazgami głowy nie zawracam. :angry: Wszystko zgłoszę po roku a nie będę jechał z duperelami za każdym razem.

 

Może nie wyjaśniłem jasno swoich intencji.

Chodzi o to, abyśmy sami, mając różne wyposażenie, doszli do tego który układ ten sygnał dźwiekowy wysyła.

I co on oznacza.

Dlaczego ?

Ktoś ten "biii" zaprojektował, wdrożył, ktoś się zgodził zaimplementować go w moim i Twoim aucie

(a księgowi nie lubią bez potrzeby wydawać kasę)

i zrobili to po to aby użytkownikowi coś przez niego przekazać.

Chciałbym wiedzieć jaką informację konstruktor mi przekazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj zwyczajnie przestało - może w związku z pozostawieniem nawigacji wpietej w gniazdo zapalniczki, bo nic innego nie zmieniło się... Najprostsza wersja 2008, 1.6, dźwięk jakby "systemowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

A wczoraj zwyczajnie przestało - może w związku z pozostawieniem nawigacji wpietej w gniazdo zapalniczki, bo nic innego nie zmieniło się... Najprostsza wersja 2008, 1.6, dźwięk jakby "systemowy".

 

Rozumiem więc, że nie jest to system inteligentnego kluczyka (a tak podejrzewałem)bo go u Ciebie nie ma.

Jedyne "co mi przychodzi do głowy" to przy wyłączeniu silnika u mnie odblokowywują się zamki drzwi, jak ruszam

to się (powyżej 12km/h) zablokowywują. Może to ten układ ?

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

2.0 benzyna, tekna i "biip'a" nie mam ;] Swoją drogą, czy to jest jakiś niepokojący "biip"?

 

Nie powiedziałbym że niepokojący, ale jest i coś oznacza.

1. Masz inteligentny kluczyk ?

2. Ryglują Ci się drzwi jak przekroczysz 12 km/h ?

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Mamy więc 2 "podejrzane" systemy :

- Bluetooth

- automatyczna blokada drzwi

 

Oba łatwo sprawdzić, komórkę można do auta nie wnosić, blokadę sam sobie aktywowałem

więc pewno będę umiał dezaktywować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Wyłączyłem sparowany telefon w czasie jazdy i przy wyłaczeniu silnika

żadnego "biip" już nie słyszałem.

 

Jeśli się potwierdzi jutro-pojutrze to oznacza że hipoteza DENZO jest prawidłowa.

Że dźwięk wydaje telefon gdy straci połączenie z autem.

Wydaje bądź nie w zależności od ustawienia w telefonie.

 

jp

 

Wyłączyłem sparowany telefon w czasie jazdy i przy wyłaczeniu silnika

żadnego "biip" już nie słyszałem.

 

Jeśli się potwierdzi jutro-pojutrze to oznacza że hipoteza DENZO jest prawidłowa.

Że dźwięk wydaje telefon gdy straci połączenie z autem.

Wydaje bądź nie w zależności od ustawienia w telefonie.

 

jp

 

Potwierdzam, ten dźwięk "biip" wydaje mój telefon który był sparowany

z systemem w aucie, przy wyłaczeniu systemu auta a więc gdy "zostaje samotny"

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no więc zamierzam obalić wasze teorie (przynajmniej na moim przykładzie) że to bii to zestaw głośnomówiący, czy zamek w drzwiach. Przed chwilą wsiadłem w garażu do samochodu (1.6 Acenta) telefon w domu, radio wyłączone, drzwi otwarte, dodam jeszcze że nie posiadam inteligentnego kluczyka. Zapaliłem samochód z otwartymi drzwiami i gdy po chwili zgasiłem pojawił się dżwięk. Nie znam się aż tak jak może inni ale ewidentnie dżwięk dochodzi z pod maski i moim zdaniem może to być "jednostka sterująca silnikiem" czyli po prostu komputer. Polecam wam zrobienie takiego samego testu, niestety nie miałem nikogo pod ręka żeby wsadził głowę do komory silnika i posłuchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

ArtM !, zmusiłeś mnie do pójścia do garażu.

 

1. Z właczonym telefonem, z głośniczkiem przy uchu, właczyłem auto a następnie wyłączyłem.

Usłyszałem "biip" z głośnika telefonu

 

2. Wyłaczyłem telefon, właczyłem auto, a następnie wyłaczyłem.

Nie usłyszałem żadnego "biip".

 

Słusznie zauważyłeś, że każdy może ten prosty test zrobić.

Ja mam QQ, a Ty jakie masz auto ?

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtM !, zmusiłeś mnie do pójścia do garażu.

 

1. Z właczonym telefonem, z głośniczkiem przy uchu, właczyłem auto a następnie wyłączyłem.

Usłyszałem "biip" z głośnika telefonu

 

2. Wyłaczyłem telefon, właczyłem auto, a następnie wyłaczyłem.

Nie usłyszałem żadnego "biip".

 

Słusznie zauważyłeś, że każdy może ten prosty test zrobić.

Ja mam QQ, a Ty jakie masz auto ?

 

jp

J.P mam QQ 1.6 Acenta jak w poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość +2qq_komar

U mnie od jakiegoś czasu zauważyłem takie cichutkie tyknięcie pod maską (ciche jak siedzę w kabinie zamkniętej, jak mam otwarte drzwi troszkę

głośniej). Dodatkowo zaobserwowałem na kierownicy bardzo delikatne drgnięcie.

Jakoś miałem potrzebę się podzielić moją obserwacją. Pewnie jak pisze qashqai-b ma to związek z mechanizmami, które mają coś wspólnego z układem kierowniczym.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...