Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Płyta osłonowa - Path, Navara


Gość tomcio15

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zamontować pod swoim Pathem płytę osłonową silnika. Niestety dostępne płyty w sklepach 4x4 są dosyć drogie 1500-1800 pln. Płytę osłonową potrzebuję żeby ochronić wnętrze komory silnika porzed rozbryzgującą wodą i błotem.

Stąd mój pomysł żeby taką płyte zrobić samemu z grubej blachy ryflowanej z aluminium, osłona dla mnie nie musi być w wersji heavy-metal.

Czy może ktoś trenował juz ten temat, może ktoś ma jakiś wzór do wykrojenia blachy albo może jakoś inaczej rozwiązał temat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja wykonałem sobie sam blacha aluminium PA6 ( TWARDSZA ) gr 5mm arkusz 1000x2000 ok 400zł wystarczy na całe auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super - masz może jakieś uwagi czy wskazówki odnośnie montażu, kszatłtu; może masz wykrój?

Czy wycinki robiłeś całkiem sam czy może jakiś mały warsztacik??

Nie zalezy mi na gotowych kupnych osłonach bo chce mieć ochrone przed błotem i bryzgami wody.

Ja mieszkam w W-wie na Zaciszu, to rzut beretem od Kobyłki - może kiedyś mógłbym podejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam osłonę wykonałem sam otwory z gwintem M8 znajdziesz 3 szt na belce podtrzymującej skrzynię biegów i 2 szt na przedniej belce trzeba ją mocować na gumowych poduszkach

gdyż rama pracuje . powycinać otwory do spustu oleju itp jeśli nie posiadasz kanału musisz poczekać do lata bo jest trochę za zimno na leżenie pod autem mi było łatwo bo obróbką

metali kolorowych zajmuje się zawodowo pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Jest kilka firm oferujących tanie osłony stalowe i aluminiowe firmy Sheriff. Rosyjskie osłony dobrze wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...