Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak zmienić pojemność z 1.4 na 1.6 w silniku micry k11 lift


lukas

Rekomendowane odpowiedzi

chyba do 1998 r micry były 1300ccm pojemności potem nissan wprowadrził 1400 ccm ,zastanawia mnie więc czy jest to ten sam silnik co w almerze?? czy istnieje możliwośc przerobienia pojemności np zmianą tłoków na 1600 ccm??czy te silniki sa zupełnie różne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba do 1998 r micry były 1300ccm pojemności potem nissan wprowadrził 1400 ccm ,zastanawia mnie więc czy jest to ten sam silnik co w almerze?? czy istnieje możliwośc przerobienia pojemności np zmianą tłoków na 1600 ccm??czy te silniki sa zupełnie różne?

2 zupelnie inne rodziny silnikow: CG i GA. Inne dlugosci korb, inne srednice tlokow, pewnie inne sworznie. Wiele problemow, moze i do zrobienia ale czy warto????m poszukaj tematu goago ----> ga16 na ga18 - tam wydawalo sie to do zrobienia. Wyciagnij wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 zupelnie inne rodziny silnikow: CG i GA. Inne dlugosci korb, inne srednice tlokow, pewnie inne sworznie. Wiele problemow, moze i do zrobienia ale czy warto????m poszukaj tematu goago ----> ga16 na ga18 - tam wydawalo sie to do zrobienia. Wyciagnij wnioski

wydawało mi się że to ta sama rodzina silników co w almerze

a chociaż np wałki z GA pasują do takiej micry 1.4? chodzi mi o wałki z sentry lub gaźnikowego GA 16DS??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawało mi się że to ta sama rodzina silników co w almerze

a chociaż np wałki z GA pasują do takiej micry 1.4? chodzi mi o wałki z sentry lub gaźnikowego GA 16DS??

 

Szczerze watpie bo glowice tez inne, najlepiej wez sobie popatrz w serwisowke od almery i micry, powinno sie cos rozjasnic. W micrze k12 i cc montowany byl jeszcze silnik 1.6 ale to rodzina hr - i to juz blizsza francuskim silnikom jednostka niz japonskim (wynik kooperacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...