Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie chce chodzic na benzynie:(


Gość nowatek156

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nowatek156

Witam wszystkich!

Mam problem z moja pimera kombi 2.0 16v a mianowicie nie chce chodzic na benzynie:( Pompka podaje paliwo do samego wtrysku, ale do wtrysku nie dochodzi prad (wtrysk na krotko dziala) i nie wiem dlaczego? wszystkie mozliwe wsuwki sprawdzilem i nie sa zasniedziale wiec nie wiem co jest odpowiedzialne za podanie pradu do wtrysku... Jezeli macie jakies pomysly to prosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może centralka od gazu padła. Miałem takie problemy. W szczytowym momencie miałem dwie centralki w samochodzie: jedną podpiętą drugą w schowku. Jedna paliła gaz, druga benzynę. Jak chciałem przełączyc się gaz-benzyna, to musiałem centralki przepiąc. 30 sek roboty. Ale nie jestem pewien, czy wtedy pompa powinna praciwac, gdyby nie zwierała centralka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym obstawial centralke u mojego ojca byl taki sam problem jak pojechał do gazoli zalozyli jakis dodatkowy przekaznik i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra

po wolutku.. do wtryskiwacza dochodzą 2 przewody (masz jednopunkt) jeden to cały czas napięcie +12v podawane po przekręceniu zapłonu jezeli nie masz to koło akumulatora na błotniku są bezpieczniki sprawdz z oznaczeniem injection...drugi przewod to sterowanie masą wtryskiwacza biegnie bezpośrednio z ecu.. posprawdzaj kable w okolicach gdzie rozcinali je gazownicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nightstalker

Z tego co się orientuję to gazownicy zakładają przekaźnik który odłącza wtryski z chwilą przejścia z benzyny na lpg.

 

Może ten przekaźnik się skleił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nowatek156

Dzisiaj znow sie meczylem z ta benzyna i wiem juz na pewno ze kabel minusowy dziala bo podlaczylem lampeczke pod niego i podczas krecenia rozrusznikiem "pylgala" impulsywnie ale nadal nie moge znalecs plusowego napiecia i nie posiadam bezpiecznikow z oznaczeniem injection, a ten przekaznik sprawdzalem nawet go ominalem ale to nic nie dalo... HELP ME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra

musisz mieć bezpieczniki po tej stronie co aku. taka mała czarna skrzyneczka przy błotniku. injection to jest napisane na tym pudełku moze sie starło. sprawdz wszystkie na początek... twardy bądz szukaj po kablach do upadłego. nie daj zarobić elektryką... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...