Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dziwny hałas


Gość jeziorko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam qq 1.5 dci przejechałem 3500km i podczas jazdy po mieście

oczywiście jazda typu "jedziesz stoisz" słychać w środku samochodu

odgłos "jak słychać na przejściu dla niewidomych" jest to takie stukanie.

w warsztacie nie potrfią rozwiązać tego problemu. hałas słychać podczas postoju, silnik włączony

jeszcze sugerowali, że to pasek rozrządu ale jak będę chciał go wymienić to muszę

zapłacić bo tego nie obejmuje gwarancja. proszę napisać co to może być ??????????????

Edytowane przez jeziorko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze masz to pukanie??U mnie również się pojawia,ale ja mam benzynę.Z tym że u mnie raz jest,a raz nie i co podjadę pod garaż to puka,a jak pod serwis to cisza.

Edytowane przez heckler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę ze samochod nowy. Skoro w serwisie sugerowali że to pasek to jak mogą sugerować wymiane na własny koszt, gwarancja 3 lata wymiana na koszt gwaranta.

Serwis autoryzowany nie moze zgadywać, ma zdiagnozować od tego jest autoryzacja. Jeżeli słychać przy mechaniku maja to naprawić i to nie jest ich dobra wola a obowiązek.

Należy tego stanowczo żądać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie raz jest raz go nie ma.

a szczególnie po jeździe po mieście przy ciągłej zmianie biegów.

serwis chce auto na kilka dni, zastanawiam się ci zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie raz jest raz go nie ma.

a szczególnie po jeździe po mieście przy ciągłej zmianie biegów.

serwis chce auto na kilka dni, zastanawiam się ci zrobić???

Włączcie radio i będzie słychać muzykę a nie hałasy... B)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie raz jest raz go nie ma.

a szczególnie po jeździe po mieście przy ciągłej zmianie biegów.

serwis chce auto na kilka dni, zastanawiam się ci zrobić???

 

Jeżeli hałas uaktywnia się przy zmianie biegów zwróć uwagę na poduszkę silnika, tą górną. Najprościej zdiagnozować w następujący sposób: przy wyłączonym silniku trzeba go trochę "potargać", tzn. złap za jakąś część u góry i mocno szarpnij kilka razy. Jeżeli będzie słychać "pukanie" z okolić poduszki silnika to mamy przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli hałas uaktywnia się przy zmianie biegów zwróć uwagę na poduszkę silnika, tą górną. Najprościej zdiagnozować w następujący sposób: przy wyłączonym silniku trzeba go trochę "potargać", tzn. złap za jakąś część u góry i mocno szarpnij kilka razy. Jeżeli będzie słychać "pukanie" z okolić poduszki silnika to mamy przyczynę.

 

też mam taka usterkę - przy mocniejszym odjęciu gazu np na 2gim biegu (wtedy jest w miarę cicho) słychać puknięcie.. dla mnie ewidentnie któraś z poduszek silnika ... zweryfikuję to w serwisie w ciągu 2 tyg,

wogóle ta górna poduszka jest bardzo miękka ... moim zdaniem zbyt mięka .. pierwszy raz mam samochód w którym bez większych problemów można ręką poruszać silnikiem (to sprawdzałem rok temu w serwisie i mi powiedzieli że wszystkie poduszki ok i tak ma być) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę ze samochod nowy. Skoro w serwisie sugerowali że to pasek to jak mogą sugerować wymiane na własny koszt, gwarancja 3 lata wymiana na koszt gwaranta.

Serwis autoryzowany nie moze zgadywać, ma zdiagnozować od tego jest autoryzacja. Jeżeli słychać przy mechaniku maja to naprawić i to nie jest ich dobra wola a obowiązek.

Należy tego stanowczo żądać. Pozdrawiam

 

Dokładnie tak, niech ASO się martwi - po to kupujecie samochód z gwarancją żeby to oni rozwiązywali takie problemy a nie ludzie na forum którzy tego samochodu na oczy nie widzieli.

Jedź do serwisu i powiedz że zostawiasz samochód i niech zadzwonią do ciebie jak naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę ze samochod nowy. Skoro w serwisie sugerowali że to pasek to jak mogą sugerować wymiane na własny koszt, gwarancja 3 lata wymiana na koszt gwaranta.

Serwis autoryzowany nie moze zgadywać, ma zdiagnozować od tego jest autoryzacja. Jeżeli słychać przy mechaniku maja to naprawić i to nie jest ich dobra wola a obowiązek.

Należy tego stanowczo żądać. Pozdrawiam

WOW cóż za spostrzeżednie, że samochód jest "nowy" przecież QQ produkowany jest od 20 lat:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko odnośnie hałasu a nie chcę zakładać nowego postu.

QQ 2,0 benzyna dziwny dzwięk z okolic deski -czasami coś w rodzaju linki od prędkościomierza (jak w maluchu :devil: ) a zawsze po przekroczeniu około 50km/h gdzies z okolic schowka i podszybia jakby jakaś podkładka czy poluzowana śruba (oczywiście schowek pusty)terkocze i w.....!(mogę podgłosić radio ale nie w aucie za ponad 70 tysi). Jeśli ktoś coś takiego przeżył proszę o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie hałasu a nie chcę zakładać nowego postu.

QQ 2,0 benzyna dziwny dzwięk z okolic deski -czasami coś w rodzaju linki od prędkościomierza (jak w maluchu :devil: ) a zawsze po przekroczeniu około 50km/h gdzies z okolic schowka i podszybia jakby jakaś podkładka czy poluzowana śruba (oczywiście schowek pusty)terkocze i w.....!(mogę podgłosić radio ale nie w aucie za ponad 70 tysi). Jeśli ktoś coś takiego przeżył proszę o rade

 

Miałem dźwięk blaszki - podkładki z podszybia w okolicy kolumny kierownicy, po 3 wizytach w serwisie doszli iż niedokręcona fabrycznie sruba - dokręcili i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...