Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z ładowaniem


Gość longerbmh

Rekomendowane odpowiedzi

Gość longerbmh

Witam wszystkich jestem na tym forum nowy wiec prosze o wyrozumiałość.Posiadam Primere 2.0 TD z 98 r od ok 5 miesięcy (pierwszy diesel),jakos ze trzy dni temu pojechałem sobie z kobietą do kina samochód został na parkingu pietrowym w podziemiach gdy wróciłem po niego samochód nie odpalił nie miał siły kręcić nawet.Jedyne co mi wpadło do głowy to to że mógł rozładować sie akumulator a wiec zabrałem go wsiadłem w taksówke i wrócilem na nastepny dzień jednak mimo tego że już ładnie kręcił to nie mógł odpalić po jakimś 40 razie grzania świec i prób odpalenia w końcu ruszył ledwo wyjechałem z parkingu zaświeciła się lampka z akumulatorem(awaria ładownia).Wczoraj ta sama sytuacja akumulator nie ma siły krecić po ponownym ładowniu na prostowniku dzisiejszego dnia podłączyłem go żebym mógł sprawdzić czy jest ładowanie jednak silnik nie chce odpalić  :( . Powiedzcie mi w czym może być problem i jak dużo sary musze szykować na naprawe  :mad:

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sparwdzic ładowanie alternatora, jeżeli uda Ci się odpalic. Ale jak tak szybko pada akumulator, to prawdopodobnie przegroda celi Ci się oberwała i zwiera dwie sąsiednie. Kup akumulator i świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem akumulatora sprawdź go przyrządem np. w jakimś warsztacie albo u elektryka a będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nightstalker

Pasowało by sprawdzić kilka rzeczy

 

1. Jeżeli akumulator jest obsługowy to sprawdzić poziom elektrolitu. Powinien on zakrywać elektrody w akumulatorze.

2. Dobrze jest sprawdzić za pomocą areometru stan akumulatora, czyli gęstość elektrolitu w każdej celi. Jeżeli się nie mylę to w stanie naładowania powinna ona wynosić coś około 1,26 g/cm2

 

Piszesz, że zapaliła Ci się kontrolka ładowania, powodem mogą być wytarte szczotki w alternatorze albo regulator napięcia zrobił kaput.

 

Do sprawdzenia regulatora wystarczy zwykły miernik, ale musisz odpalić auto i zmierzyć jakie napięcie masz na akumulatorze jeżeli będzie ono w okolicach 13,5 V to jest ok. Nie może ono być większe od 14,5 v jak również niższe od 13 V

 

Sprawdź także czy przewodu przy akumulatorze nie nagrzewają się, bo świadczy to o zwiększonej ich rezystancji i spadku napięcia właśnie na nich. Jeżeli przewody się grzeją to należy sprawdzić ich stan i stan ich połączeń z alternatorem i akumulatorem (mogą być zaśniedziałe połączenia, albo poluzowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longerbmh

Jestem podłamany. Samochód odstawiłem do mechanika diagnoza jaką wysunął była taka:starte szczotki w alternatorze (i coś tam jeszcze już nie pamiętam co ),wiec trzeba go oddać do regeneracji,poszedł także do wymiany filtr paliwa.Odebrałem samochód miał już być w porządku.Ucieszyłem się że mam już samochód po tygodniu stania.Wieczorem tego samego dnia jechałem na noc ,na parkingu odpalił ok za pierwszym razem.Jednak zdążyłem podjechać po kolege jakieś 10km zgasiłem silnik a gdy chciałem go znowu odpalić ten już nie chciał.Kręcenie rozrusznika było wyczuwalnie słabsze niż to jakie bylo jakieś 15 min wcześniej na parkingu.Samochód został a ja z kolegą spóźniłem się do roboty :angry:

Czy to jest jakiś poważniejszy problem czego bym oczywiście nie chciał.czy mój mechanik nie wie po prostu co jest nie tak :blink: i nie wie jak to zrobić

Podłamany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby akumulator jest dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longerbmh

Akumulator nie jest jakis super nowy(3 latek).Jednak dzisiaj holując go do warsztatu nie chciał z pychu odpalić nawet,więc raczej to nie jest wina akumulatora. :(.Czy zna ktoś osobe z Lublina która ma tak naprawde pojęcie nt tych samochodów i tego typu silników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...