Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] - Kod błędu P0172


Gość Keszus

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas mam problem z wolnymi obrotami, czasami spadają do 0 aż zgaśnie, czasami świruje koło 2000.

Teraz przy odśnieżaniu auta chodził sobie na wolnych obrotach i zapalił się check, błąd P0172 co go do cholery boli.

Co mu znowu wymienić???

 

Silnik 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega pisze moze to byc albo przepływomierz lub sonda lambda przeczyśc przepływomierz posprawdzaj kable, być może tylko gdzies styki zaśniedziały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po wymianie przepłwki "uczyłeś" go w ASO biegu jałowego ?

Z tego co mi wiadomo nie trzeba odwiedzać ASO żeby nauczyć go biegu jałowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.8 i podobno po np. czyszczeniu przepływki tylko ASO i nauka jałowego. Wyczytałem to gdzieś na forum, a potem podpytałem w ASO i mówili, że trzeba. Choć sam jeszcze nie miałem okazji tego robić.

W almerze można uczyć obrotów samemu (gdzieś była na forum instrukcja), ale w primerze podobno nie działa, bym z chęcią przetestował ale w razie niepowodzenia 160zł kosztuje podłączenie pod kompa ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja posiadam skaner diagnostyczny AutoBoss v30 i uczyłem go mapy wtrysku.

 

Ktoś pisał o uczeniu wolnych obrotów - nie ma czegoś takiego, jest tylko wgranie nowej mapy z uczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...