Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Wymiana oleju


zipero02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Micre k12 z 2006 roku 1.2 65 KM. Zakupiłęm ten samochód z z firmy z przebiegiem 95000 km. Podobno samochody po lifcie maja przeglady co 20 tyś. Moja Micra wynika to z dokumentacji przeglady miala w aso i raz robili wymiane oleju co 15 tyś a raz co 20 tyś (nie ma to specjalnego znaczenia). problem dotyczy oleju bo w tej chwili jest zalany pół syntetykiem (chyba). Chciałbym przy tym oleju pozostać czy wiecie moze jaki olej poleca nissan do niej (chodzi mi o pół syntetyk)a na jakim Wy jezdzicie ?

Czy na pół syntetyku przegląd tez sie robi co 20 tyś ?? (podobno nissan tez samochody zalewa pół syntetykiem)

 

Jescze jedno jak skasowć licznik km ktory pozostał do przegladu??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Micre k12 z 2006 roku 1.2 65 KM. Zakupiłęm ten samochód z z firmy z przebiegiem 95000 km. Podobno samochody po lifcie maja przeglady co 20 tyś. Moja Micra wynika to z dokumentacji przeglady miala w aso i raz robili wymiane oleju co 15 tyś a raz co 20 tyś (nie ma to specjalnego znaczenia). problem dotyczy oleju bo w tej chwili jest zalany pół syntetykiem (chyba). Chciałbym przy tym oleju pozostać czy wiecie moze jaki olej poleca nissan do niej (chodzi mi o pół syntetyk)a na jakim Wy jezdzicie ?

Czy na pół syntetyku przegląd tez sie robi co 20 tyś ?? (podobno nissan tez samochody zalewa pół syntetykiem)

 

Jescze jedno jak skasowć licznik km ktory pozostał do przegladu??

 

pozdrawiam

co serwis to inny olej:)ale zawsze kieruj się rozumem,czyli jeśli pół syntetyk to w miare renomowana firma i najlepiej 10w40.n.p mobil s.taki właśnie zalano w micrusie mojej córki.ale może to być każdy o tych parametrach.nie lej pełnego syntetyku bo po pierwsze nie powinno się go lać po stosowaniu "gorszego "oleju,a po drugie łańcuszki rozrządu nie koniecznie go "kochają" co do kasowania kompa to ;

po włączeniu zapłonu,przez 5 sek.wyświetlany jest symbol klucza ,należy wtedy nacisnąć i przytrzymać przez 3 sek.przełącznik nastawień zegara.klucz zacznie migać.należy wówczas naciskać ten sam przycisk (przełącznik nastawień zegara)aż pojawi sie 0.każde przyciśnięcie to 1000km i tak aż do 63000km dopiero wtedy będzie zero.tak jest u mnie model 1.2 80KM,rok 2005 po lifcie :rolleyes:

p.s.przeł. zegara a nie przebiegów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź, chyba tak jak mówisz wybiore mobil pół syntetyk, ale pozostaje pytanie czy co 15 zmieniać czy co 20 tyś. W kwesti licznika przeglądu to ja na tym liczniku jak dobrze zrozumiałem ustawiam ilość km do następnego przeglądu, czyli w tym przypadku 20 lub 15 tyś ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź, chyba tak jak mówisz wybiore mobil pół syntetyk, ale pozostaje pytanie czy co 15 zmieniać czy co 20 tyś. W kwesti licznika przeglądu to ja na tym liczniku jak dobrze zrozumiałem ustawiam ilość km do następnego przeglądu, czyli w tym przypadku 20 lub 15 tyś ??

 

pozdrawiam

ha ,dobre pytanie,bo ja pomyślałem o zerze!?!? ale teraz zgłupiałem. :unsure: poprubuj i tak i tak przejedź się kawałek i ...eureka :whistle: olej to zalezy od rocznika ale albo 20000km albo w nowszych nawet 30000km :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

z zasady nie powinno się przechodzić z "gorszego na lepszy".dlaczego łatwo się domyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...