Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana butlki LPG


Gość djrolex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój problem polega na tym, że właściciel od którego kupiłem Primerkę zagubił gdzieś papiery od gazu i teraz na stacji kontroli pojazdów nie chcą mi zrobić przeglądu bo potrzebna jest legalizacja zbiornika, postanowiłem wymienić butlę, byłem u 2 gazowników i jeden powiedział mi że musze też wymienić wielozawór bo jak tego nie zrobię to będę miał nadal problem z przeglądem a drugi powiedział mi że nie muszę bo jak się wymienia tylko butlę to nie trzeba wymieniać tego wielozaworu, może jest tutaj jakiś fachowiec w tej dziedzinie??bardzo proszę o szybką pomoc bo na piątek się umówiłem na wymianę butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legalizacja dotyczy butli a nie zaworu, chyba chce Ciebie naciągnąć, poza tym na butli masz rok produkcji i inne dane wybite, odczytaj i zadzwoń do firmy czy podeślą Ci duplikat legalizacji butli bo zagubiłeś, w końcu to oni wystawiają ten kwit a nie zakład montujący instalacje :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chciałem zrobić ale przemyślałem sobie sprawę i doszedłem do wniosku że lepiej będzie wymienić tą butlę bo butle mam ważną do 2011 roku więc i tak za rok musiałbym ją wymienić i tak, a za duplikat i legalizację w dozorze technicznym musiałbym jakąś kwotę zapłacić więc jeśli teraz mam płacić za to a za rok za wymianę butli to wolę odrazu ją wymienić i z głowy na 10 lat:)dzięki za pomoc w sprawie wielozaworów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e no jak został tylko rok to nie ma co sie zastanawiać

jak masz na butli nr fabryczny i znak producenta to pierwszy lepszy warsztat gazowy ściągnie ci kopię dokumentu za około 20 zł.

Edytowane przez rami1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałeś dodać zaprzyjaźniony :devil: bo inny zleje go jak większość, bo nie u nich montowany gaz, ja jestem jak widać skąd ale gazik montowany w Zamościu i do dzisiaj nie ma problemu z niczym a, że bywam tam to inna sprawa, u nas jak pojechałem żeby mi wyregulowali pływak w zbiorniku to powiedział, że nie ma do tego programu i takie tam inne, jakieś dziadostwo normalnie, a chodziło tylko o podgięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w małej miejscowości więc raczej też bym nic takiego nie załatwił;P a czy po wymianie tej butli moga być jakieś problemy np. z ilościa spalania gazu, z ogólną jazdą na gazie itp czy raczej nie powinno być żadnego problemu??

 

PS. Koledzy a może znacie się trochę na radiach samochodowych, napisałem o tym w odpowiednim dziale ale nikt nie odpisuje, otóż radio gdy włącze silnik zaczyna "pierdzieć" i szumieć, na wyłączonym silniku jest ok, czy silnik może jakoś zakłucać fale radiowe??

Edytowane przez djrolex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.drypa.pl/

 

sprawdź ceny i zobacz czy kalkuluje Ci się płacić czy jesteś w stanie sam to zrobić

pewnie są inne strony goooogle twoim przyjacielem :whistle:

Edytowane przez DINO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj butlę i jedno mnie nie pokoi, otóż wcześniej było tak że po włączeniu zapłonu zapalały mi się dwie diodki czerwone, potem jak go odpaliłem jedna z nich gasła i po przegazowaniu i przełączeniu na gaz ta druga też gasła i zapalała się zielona i zółta, teraz jest tak samo tylko po przełączeniu na gaz ta jedna czerwona też się pali tzn mryga, potem gaśnie i znowu się zapala, i tak w kółko , nie raz sie zapali i przez jakiś czas sie pali, nie wiem od czego to jest i dlaczego i czy to jest coś nie tak, proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam tego nie robiłem tylko byłem w serwisie gazowym i oni mi wymieniali, a co ma ten pływak wspólnego z tą diodką??myślisz że powinienem jechać do nich spowrotem żeby zobaczyli co jest zgrane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te diody odpowiadają za poziom paliwa i przełączanie PB/LPG ni ewiem za co odpowiada Twoja dioda czerwona co mryga ale jak jedzizesz na LPG to znaczy, że jest OK, czyli może odpowiada za rezerwę na LPG :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie butli, w szczególności starej, występuje efekt większej ilości gazu w zbiorniku. Ponieważ przez okres eksploatacji na dole zbiornika zostają zanieczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ponieważ nie znalazłem tematu dotyczącego ponownej legalizacji butli podpinam się pod ten stary post. Pytanie kieruje DINO/Tofu znawców tematu. Chodzi o to że niedługo kończy mi się legalizacja butli lpg(w marcu) i przegląd techniczny prymci. Wiem że można wykonać ponowną legalizację w Wawa. Lecz podobno z tym bywa różnie jeżeli chodzi o przyznawany okres od 1roku do następnych 10 lat. Koszt ok250pln. Powiedzmy że się opłaca gdyby dali na co najmniej 5lat, skoro wymiana na nową butlę w zakładzie kosztuje jakieś 650pln. Tylko czy na tyle dadzą?-no właśnie!?

Natomiast ceny (takiej samej) nowej butli troidalnej(ja mam z Grodkowa) są różne od 300 do 600. Dlaczego taka rozpiętość cenowa? Gdyby kosztowała 350pln z przesyłką i zamontował bym sam, to trochę bym zaoszczędził kasy. Nawet gdybym musiał zapłacić dodatkowo z 50 za sprawdzenie szczelności. Tylko że gdy wspomniałem o tym na stacji diagnostycznej to gość powiedział że potrzebny też papier z zakładu dotyczący montażu nowej butli lpg. Wię pozostaje mi tylko wywalić ze 650pln? Nie wspominając już o tym że jeszcze do ogarnięcia redek po 10latach(regeneracja lub wymiana) oraz map sensor code013 (którego już nie produkują!).

Edytowane przez NEO NFS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest potrzebny papier montażu na butlę, tylko papiery (tzw. paszport butli), które dostajesz kupując nową butlę. Jaki masz rozmiar butli, że taka rozpiętość cenowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiaru dokładnie nie pamiętam. Szukałem po symbolu specyfikacji butli, producent Grodków. Co by była taka sama żebym nie musiał nic więcej wymieniać(wzw,przewody miedziane, i.t.d). Dlaczego taka rozpiętość, właśnie się zastanawiam? Z tego co pamiętam szukałem na uni-gas, nagas24, drypa, i bodaj producenta stronie.

Czyli można ogarnąć samemu? Bo diagnosta twierdził inaczej(zaklład zaprzyjaźniony). Może coś się zmieniło? Bo chodz od lat robię przegląd na tej samej stacji. To któregoś roku musiałem gnać do domu po papier homologacyjny od lpg, a wcześniej go nie chcieli. Tylko spisali sobie z butli i sami jakiś tam papierek wypisali żebym go miał przy sobie do kontroli drogowej ;-)

Edytowane przez NEO NFS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ogarnąć samemu. Ta jak mówisz najlepiej kupić butlę tego samego producenta aby nie mieć problemów z miedzią i WZW. Najważniejszy jest papier z ważną legalizacją butli, który dostaniesz z zakupem nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla diagnosty, potrzeba tylko legalizacja butli, kup wymień i jeździj, nie ma w tym żadnej filozofii, podaj rozmiar masz w kwitach i pomyślimy :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki DINO! :-)

Butla to GZWM S.A Grodków, ZTW, hom. E20-67R-010410 Ext3, (H)200 (D)600, poj.45,stopień nap:80% (36l) -podają ale wchodzi mi 38,26l. A na stronie producenta jest co ciekawe napisane że w tym rozmiarze H/D poj.41,5 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...