Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuki z okolic kierownicy


Synkro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spotkał się może z problemem stuków z okolic kierownicy? Wydaje mi się, że dochodzą z jej wnętrza, głównie przy pokonywaniu krótkich nierówności, np. podczas jazdy po kostce brukowej, ubitym śniegu. Dźwięk przypomina jakby klepanie plastikiem o plastik chociaż może być to wrażenie złudne, spowodowane zamaskowaniem miejsca, z którego dochodzi. Wydaje mi się, że to coś jakby luz wewnątrz układu kierowniczego...

 

Jestem umówiony w servisie na jakąś formę naprawy; po wstepnej diagnozie Pana z Nissana podejrzenie padło na taśmę od poduszki powietrznej. Jakoś mnie to nie przekonuje bo stukając w kierownicę czy jadąc po dziurach dźwięku wywołać nie sposób. Mam wrażenie, że problem tkwi w jakimś elemencie przekładni kierowniczej; dodam, że dźwięk obecny był od nowości i do tej pory nikt sobie z jego usunięciem nie poradził.

 

Pomocy :warning:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się może z problemem stuków z okolic kierownicy? Wydaje mi się, że dochodzą z jej wnętrza, głównie przy pokonywaniu krótkich nierówności, np. podczas jazdy po kostce brukowej, ubitym śniegu. Dźwięk przypomina jakby klepanie plastikiem o plastik chociaż może być to wrażenie złudne, spowodowane zamaskowaniem miejsca, z którego dochodzi. Wydaje mi się, że to coś jakby luz wewnątrz układu kierowniczego...

............

 

miałem takie same stuki i serwis usunął tą usterkę (takie trochę jakby klekotanie przy zjeździe ze spowalniaczy ceglanych) - powiedzieli ze skręcili układ kierowniczy bo w fabryce cośtam źle skręcli ... temat znali (przynajmniej tak wyglądali) - aa i to nie było to co ostatnio z ukł. kierowniczym (akcja serwisowa) to też mi zrobili hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o coś takiego chodzi.

We czwartek przekażę wszelkie sugestie servisowi, oby posłuchali i naprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...