Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie działają spryskiwacze


Gość HETMAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Mam pytanie dotyczace spryskiwaczy lamp otóż jak można za wyjątkiem wiztyty w ASO je jakos przywrócic do stanu działalności :( otóż temat jest o tyle dziwny że spryskiwacze szyby przedniej działają ntomiast spryskiwacze lamp niestety nie :( czy ktoś z Panstwa wie jak można samemu usunąć usterkę ? Oczywisćie pomijam temat że są one zamarzniete auto stoi w garażu ogrzewanym wiec kurcze sam nie wiem o co chodzi za pomc bardzoe dziękuję :) i czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dopiszę się, że jeśli ktoś poda rozwiązanie działające w obie strony (tzn. jak zablokować te spryskiwacze) to będzie jeszcze lepiej - żal mi tego płynu który się tam niepotrzebnie wylewa :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast występuje problem ze spryskiwaczami przedniej szyby. Jak jest mróz to lubią niedomagać.

 

Co do spryskiwaczy lamp to masz tak ciągle? Bez znaczenia czy z pełnym lub prawie pustym zbiornikiem?

 

U siebie zauważyłem, że jak poziom płynu do spryskiwaczy spadnie poniżej pewnego minimum to spryskuje tylko szybę, lamp natomiast nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spryskiwaczy lamp jest osobna pompka, która działa po przekroczeniu pewnej prędkości (choć nie jestem togo absolutnie pewien). Ja podłączyłem zasilanie z tej pompki razem z zasilaniem spryskiwaczy szyb, tym sposobem oba działają razem. Zastanawiam się jednak nad oddzielnym przyciskiem do spryskiwaczy reflektorów.

Domadm, żeby wyłączyć spryskiwanie lamp wystarczy wypiąć wtyczkę z pompki, ale żeby się do niej dostać musisz ściągnąć nadkole od strony pasażera Jest z tym trochę roboty, ale przy odrobinie cierpliwości każdy da radę. To będzie ta pompka u góry, ale upewnij się sprawdzając wężyki transportujące płyn.

 

A faktycznie jak jest mało płynu to nie idzie na reflektory bo pompka od lamp jest wyżej :)

Pozdrawiam

Edytowane przez faja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w mojej navarze spryskiwacze szyb i reflektorów działały nawet kiedy samochód stał ale kiedy przyszła zima to spryskiwacze reflektorów umarły choć miałem zimowy płyn nalany mało tego koncentrat był dolany próby reanimacji nie powiodły się pomogło dopiero ogrzewany garaż ale na krótko, wystarczy wyjechać w dłuższą trasę albo zostawić samochód pod chmurką na noc i znów to samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku jak miałem problem ze spryskiwaczami szyby, niestety byłem w tedy w trasie i nie przyszło mi nic innego do głowy i psiknąłem wd40 na spryskiwacze. O dziwo problem się rozwiązał :) Może spróbuj nic nie ryzykujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się dołącze do rozważań chodzi mi o regulacje spryskiwaczy na szybę a dokładnie jej brak, pięknie spryskuje tylko na postoju lub max do 20 kmh bo po tym leci głownie na wycieraczki, trzeba ze 3 razy strzelać by w miarę dobrze umyć szybę a że jednocześnie zaiwaniają na reflektory to pełen zbiornik starcza na kilka dni !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki płyn jest na shellu i orlenie. Kupuje tylko tam i mimo wszystko bywają problemy. (dzisiaj problem ze spryskiwaczami na kilka tygodni rozwiązała ciężarówka ocierając się o mój bok :/ zawsze to jakiś sposóB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem czy to lipny płyn kupuje go na stacjach benzynowych na kartce pisze do -22 a sam dobrze wiesz że jak dużo jeździsz to tego płynu idzie mnóstwo ostatnio trasa 500km to 10 litrów mi brakło,no i w połowie trasy spryskiwacze lamp zamarzły i tak jak kolega wspomniał spryskiwacze szyb działają ładnie tylko na postoju bo jak się jedzie trochę szybciej no to spryskują wycieraczki a nie szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dopiszę się, że jeśli ktoś poda rozwiązanie działające w obie strony (tzn. jak zablokować te spryskiwacze) to będzie jeszcze lepiej - żal mi tego płynu który się tam niepotrzebnie wylewa :rolleyes2:

 

Jeśli chcesz odłączyć pompę spryskiwaczy reflektorów wystarczy wyjąć jeden bezpiecznik (skrzynka bezpieczników pod maską silnika - znajdziesz opis na wieczku).

Swoją drogą mam inny problem ze spryskiwaczami lamp. Pewnego dnia przez jeden ze spryskiwaczy płyn poprostu zaczął wyciekać... - samochód stał na równym, wszystko wyłączone i płyn wyciekł. Zdemontowałem spryskiwacz (nie takie łatwe, dojście mocno wredne, zdemontować się da, żeby założyć z powrotem chyba prościej zdemontować zderzak), prawdopodobnie w samym spryskiwaczu jest zawór ciśnieniowy, który przestał działać.

Sam system przewodów doporowadzających płyn również zasługuję na uwagę, mianowicie przewody "montowane" są na wcisk. Zdażyło mi się, że pod wpływem ciśnienia przepuszczają płyn lub zsuwają się z końcówki - jak już ktoś będzie się dobierał do tego ustrojstwa radzę zabezpieczać opaskami zaciskowymi.

 

Pozdr,

Rycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że przy postoju na włączonym silniku, ale wyłączonych światłach spryskiwacze reflektorów nie działały, a podczas jazdy z włączonymi światłami zadziałały.

Z tego co sie dowiedziałem to np. volkswageny mają tak że spryskiwacze reflektorów działają tylko gdy lampy są włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez spryskiwacze reflektorow dzialaja co piaty bodajze raz. Stoi to gdzies w instrukcji.

 

Na to wychodzi że 100% navar jeździ z usterką,bo u każdego kogo znam działają za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzcie w zimowe płyny, trzeba lać płyn do chłodnic i po problemie. Jak zamarzną dysze, trzeba je rozgrzać lutownicą gazową lub opalarką elektryczną, wysikać cały płyn, zalać chłodniczym i siknąć,celem wyparcia wody.

Przed nocnym postojem siknąć, by woda ze śniegu nie zamarzła w dyszach.

Spryskiwacze reflektorów działają niezależnie, czy się stoi, czy jedzie.

post-30520-1263762510,9193_thumb.jpg

Edytowane przez rezysstor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez spryskiwacze reflektorow dzialaja co piaty bodajze raz. Stoi to gdzies w instrukcji.

Możliwe, ale napewno nie w pierwszych egzemplarzach. Ja mam model z 2006 roku i tak nie jest. Możliwe, że w egzemplarzach po lekkiej modernizacji, czyli te z chromami :)

 

Nie wierzcie w zimowe płyny, trzeba lać płyn do chłodnic i po problemie. Jak zamarzną dysze, trzeba je rozgrzać lutownicą gazową lub opalarką elektryczną, wysikać cały płyn, zalać chłodniczym i siknąć,celem wyparcia wody.

Przed nocnym postojem siknąć, by woda ze śniegu nie zamarzła w dyszach.

Spryskiwacze reflektorów działają niezależnie, czy się stoi, czy jedzie.

Czyli jest to zależne od włączonych świateł (model 2006r).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytania postawionego w tytule - miałem podobny problem ze spryskiwaczami. Po wizycie w ASO - okazało się, że jakiś bezpiecznik poszedł - jakieś zwarcie powstało w wyniku skraplania się wody i wysiadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...