Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

coś mi się dzieje z dyferecjałem (PATROL GR61 2000r)


Gość siksa

Rekomendowane odpowiedzi

witam Mam problem z dyferencjałem... z początku mi się zapalala i gasla kontrolka na konsoli od dyferenciału... z napedem na 4 kola i malych prędkosciach tak do ok 25km/h kontrolka byla zapalona, pozniej gasła...gdy przełącznik był na OFF, a teraz pali mi się non stop i powyżej 25km/h pika coś (coś) :):) (tak jak bym miał nie zapięte pasy w samochodzie z USA, wlasnie nie wiem co......???/ juz mnie to troche drazni i nie wiem czy to dosć poważny problem czy raczej drobnostka.... aaaaaaaaaa

i przy napedzie na tył gdy przełącznik dyferenciału jest na ON to jest wszystko ok ale nie wiem co to tak powinno być... wczesniej było wszystko oki... nie wiem moze to od mrozu..????? czy cos z elektryką.. nie mam pojecia.. POMOŻECIE... dziekuję

 

czy kable (elektryka od dywerenciału) jest pod podwoziem od strony kierowcy,...

 

dokladnie pod fotelrm kierowcy ... takie 3 kostki i troche kabli??????

post-27268-1263236365,8712_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Mam problem z dyferencjałem... z początku mi się zapalala i gasla kontrolka na konsoli od dyferenciału... z napedem na 4 kola i malych prędkosciach tak do ok 25km/h kontrolka byla zapalona, pozniej gasła...gdy przełącznik był na OFF, a teraz pali mi się non stop i powyżej 25km/h pika coś (coś) :):) (tak jak bym miał nie zapięte pasy w samochodzie z USA, wlasnie nie wiem co......???/ juz mnie to troche drazni i nie wiem czy to dosć poważny problem czy raczej drobnostka.... aaaaaaaaaa

i przy napedzie na tył gdy przełącznik dyferenciału jest na ON to jest wszystko ok ale nie wiem co to tak powinno być... wczesniej było wszystko oki... nie wiem moze to od mrozu..????? czy cos z elektryką.. nie mam pojecia.. POMOŻECIE... dziekuję

 

czy kable (elektryka od dywerenciału) jest pod podwoziem od strony kierowcy,...

 

dokladnie pod fotelrm kierowcy ... takie 3 kostki i troche kabli??????

a jestes pewien, ze blokada dyferencjalu nie jest wlaczona jak jezdzisz?(pomijajac ustawienie przelacznika) pikanie ostrzega przed mozliwoscia uszkodzenia napedu przy szybkiej jezdzie z blokada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jestes pewien, ze blokada dyferencjalu nie jest wlaczona jak jezdzisz?(pomijajac ustawienie przelacznika) pikanie ostrzega przed mozliwoscia uszkodzenia napedu przy szybkiej jezdzie z blokada.

 

 

blokada jest na off.... ale swieci sie kontrolka ze jest dyfer look

czyli tak jak by zalączony...

to co z tym zrobic... ??? moze w przednich kolach sie przestawilo..>????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blokada jest na off.... ale swieci sie kontrolka ze jest dyfer look

czyli tak jak by zalączony...

to co z tym zrobic... ??? moze w przednich kolach sie przestawilo..>????

moze to tylko jakies zwarcie kontrolki,(nie wiem jak wiarygodnie mozna sprawdzic czy blokada dziala- w pathfinderze jej nie mam)

jednak jesli blokada jest zapieta to lepiej uwazac z szybkim jezdzeniem 4x4 bo to moze byc kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki.... i chyba cos z kablami lub elektryką... bo juz wszystko ok ... chyba :) od czasu do czasu sie zapali ale zgasnie po chwili ... nie wiem.. zobacze jesli bedzie tak dalej bede musial szukac mechanika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...