Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

H4 100W zamiast H4 50W koś ma ?


Gość kamilek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja może i wytrzyma ale gorzej z odbłyśnikami.... pod wpływem temperatury mogą ulec stopieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu zamiany na takie żarówki... miałem 90/100 jak dobrze pamietam i za duzo ciepła daja i reflektor siada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomijając fakt, że "to" nielegalne, to może należałoby zadać sobie pytanko: "czy chciała/chciałbym aby mi ktoś walił 'długimi' po oczach?" - bo do tego to się sprowadza, na cos ta moc się przekłada, i stąd "unlegal".

Nie wiem czy "miśki" nocą, jeśli gdzie stoją, to czy zatrzymują i sprawdzają "lampki" (raczej nie)?! Moim zdaniem powinni być stosownie "uzbrojeni", i powinni sprawdzać, a dla "wzmocnionych" delikwentów powinny być stosownie podwyższone taryfikatory - zero tolerancji dla pijaków, piratów, i oślepiaczy.

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już lepiej jakby kupić jakieś zwykle 50/60W ale firmowe.... chociaż... ja u siebie mam wsadzone dwie H4 z logiem Carrefoura i muszę powiedzieć że sa to najlepsze H4 jakie mialem... zreszta kiedys pisali o nich w Auto świecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie Tungsram +60 % czy jakoś tak ja dałem 22 zł za 2 żarówki i dużo bielej świecą od zwykłych .... a moc 50/60 W ....jakoś tak ,,,.

Edytowane przez Tofu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma słabe lampy to polecam philips vision plus +50% wiecej swiatła. ewentualnie sa jeszcze extreme bodajze +90% wiecej. nie oslepiaja a naprawde poprawiaja widocznosc. przetestowałem:) chocia zteraz jedzze na blue vision i tez jest spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ,jeździłem na blu,teraz jeżdżę na X-Treamach i jest extra.Bardzo wyraźna wiązka ,jasna!!!,i dalekosiężne oświetlanie znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oleko65350

ja mialem 90/100 i u mnie w sunnym wysiadala instalacja palily sie kostki odblaski bez zmian lampa grzala sie bardzo szybko biec lipa jak jezdziles po miescie czuc bylo spalienizne teraz w p10 mam philips vision plus +50% i jest super chociaz zastanawiam sie nad "xenonkiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość marko99999

kiedyś miałem takie niebieskie w moim starym focus-ie przepaliły się kostki, w nismo już nie próbowałem takich eksperymentów.Wybór zawsze należy do Ciebie...zdrówka życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ja mam przerobioną instalacje na osobnym przekazniku i na kablach rzędu 1,5 i 2,5 mm i nie ma bata pozatym nie ma strat prądu zyskałem 1V !!!!!!!!! na żarówce <

 

A co z odbłyśnikiem?jak długo jeszcze pożyje?Czy efekt silnego świecenia po jakimś czasie nie osłabnie kosztem przypalonego odbłyśnika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kiedyś miałem w ŁADZIE 2107 H4 100/135w

Paliły asfalt - instalacja i kostki wytrzymywały bez problemu.

Lampy spoko - szkło, odbłyśniki metalowe - wielkie.

Czasem padał regulator napięcia i waliło 18V na instalacje - ale nic nie paliło :D

 

Pomijając fakt że w mojej P12 są już H7 - nie zaryzykował bym takiej wstawki.

Obawiam się że Japończyki nie przewymiarowali tak auta jak Ruscy :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w p10 przez pół roku jeżdziły żarówki tungsram czy jakos tak 140/110 W i o ile znajdziesz diagnoste który ci ustawi lampy na takich żarówkach to nie będziesz nikogo oślepiał przynajmniej na światłach mijania, a kto jeździ na "długich" światłach jak jedzie coś z przeciwka ?

 

lampy nadal są te które były instalacji tez nie musiałem naprawiać , szkło było lekko rozgrzane po wyłączeniu świateł ale nie wiem czy mocniej niż na zwykłych żarówkach bo nigdy nie sprawdzałem

Edytowane przez roth01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

a kto jeździ na "długich" światłach jak jedzie coś z przeciwka ?

(...)

Jak to kto? Zazwyczaj kierujący autem nadjeżdżającym z przeciwka! Nie wiem, może ja jestem taki "szczęściarz", że co jakiś czas trafi mi się "pacjent" dotknięty cieżką amnezją, który nie zmienia "długich" na mijania - i dostań od takiego "setkami po oczach" -"bezcenne".

 

(...)

o ile znajdziesz diagnoste który ci ustawi lampy na takich żarówkach to nie będziesz nikogo oślepiał przynajmniej na światłach mijania,

(...)

No cóż, jak widać "Polak potrafi"....

W tym momencie należałoby się zastanowić, po co ktoś wymyśla jakieś tam normy (chyba tylko by utrudnić życie kierowcom), skoro wystarczy jedynie pójść do dobrego diagnosty a on wszystko ustawi jak należy, i nikogo się nie oślepi?! Skoro rzecz tylko w dobrych ustawieniach, to po co ograniczać się do "setek", właściwe kable, właściwe klosze, myk do dobrego diagnosty, na dobre ustawienie, i wstawiajmy 200W, albo i mocniejsze, ........"hulaj dusza, koniec z ciemnościami!!! I przy tym nikogo nie oślepiamy!!"

Bardzo wygodnie jest pisać takie "mądrości" gdy jest się oślepiającym, a nie oślepianym.

Pozostaje tylko życzyć "szerokości", a gdyby przypadkiem się zdażyło, że dzięki tym "dobrze" ustawionym "setkom" miałby zdażyć się wypadek, to pozostaje mieć nadzieję, że skutki w max wymiarze spadną/dotkną (tylko) oślepiającego. Chyba to najlepiej, gdy "źródło sukcesu" na własnej skórze odczuje "skutki sukcesu".

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

generalnie ja mam ustawione na pewno źle bo wysoko bo potrzebuje świateł jak śmigam po krętych drużkach z prędkością większa niż 50 Km/h co nie znaczy ze walą na lewo w przejeżdżających ...pozdro edit moje tungsramy pały po pół roku cena 22 zł za 2 szt wydaje się być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...