Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

podgrzewanie lusterek w p11


Gość ajateleti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pół roku temu kupiłem primerkę. kilka dni temu dowiedziałem się że ma podgrzewane lusterka (gdy potrzaskałem jedno z nich odkuwając lód). nie mogę znaleźć bezpiecznika (jak jest opisany?). ogrzewanie tylnej szyby działa, elektryka lusterek również. do podgrzewania lusterek znalazłem tylko przekaźnik, ale chyba powinien być też bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie lusterek włącza się przez włączenie ogrzewania tylnej szyby ,wiec pewnie jest to pod jednym bezpiecznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Podłącze się pod temat.

W nowy rok na wąskiej drodze zahaczyliśmy się z innym kierowcą (jadącym z na przeciwka) lusterkami no i przy tej okazji okazało się że moje lusterka mają maty grzewcze. Ale podgrzewanie lusterek nie działa. sprawdziłem bezpieczniki - wyglądają na dobre. Co można jeszcze sprawdzić samemu aby spróbować odnaleźć przyczynę (a najlepiej ją wyeliminować) dlaczego nie działa podgrzewanie lusterek. Dodam jeszcze że tylna szyba grzeje bardzo dobrze i wiem że poprzedni właściciel wymieniał tylną szybę na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie !!

Włącz ogrzewanie tylnej szyby i zmierz napięcie na kabelkach przy macie - jeżeli jest to maty powiedziały "papa".

Kup maty pod wymiar na alledrogo (ok.8 PLN) i zmień.

Przerabiałem taką usterkę w Renówce.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za podpowiedzi.

Sprawdziłem najpierw miernikiem czy jest napięcie na kabelkach - jest. Więc zamówiłem maty grzewcze na allegro.

Niestety przy okazji pracy nad lusterkiem od strony pasażera, trochę mi nie poszło i pękłem lusterko. Ale trudno, szkło się wymieni. A na pocieszenie mam grzejące lusterko od strony kierowcy - tam się na szczęście udało nie uszkodzić szkła, które zresztą dopiero co wymieniałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strony pasażera, trochę mi nie poszło i pękłem lusterko.

 

hmmm to 7 lat nieszczęścia podobno whistle.gifbiggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno :) Nie wierzę w przesądy. Ale jeżeli są prawdziwe to dzisiaj wlazłem w g.... co podobno znaczy że będzie kasa :thumbsup:

Dzisiaj już zamontowałem nowe szkło wraz z podgrzewaniem i mam już oba lusterka w pełni sprawne :D

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...