Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Prośba o zdjęcie silnika 1.4 z instalacją klimatyzacji


Gość MarcinP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, pierwszy raz na tym forum, ale może niedługo dołącze na stałe ;)

Wybieram się w jutro oglądać nissana almerę N15 - 1.4 16V + klimatyzacja. Sprzedający zrobił mi kilka zdjęć silnika cyfrówką i podesłał na maila. Zaniepokoiły mnie nieco przewody od klimatyzacji puszczone niemal "luzem" po komorze silnika (zamocowane jedynie opaskami) w związku z tym mam ogromna prośbę... czy mógłby mi ktoś przysłać zdjęcia spod maski swojego samochodu w celu porównania? Ojciec miał kiedyś Primere P11 - ale widze, że nie ma co porównywać...

 

Acha, jeszcze jedno pytanie... z tego co pamiętam w primerze korodowały śruby mocujące blachę osłaniającą kolektor wylotowy (przy sondzie lambda). Czy w almerze efekt ten także występuje? Chciałbym zgrubnie określić przebieg, bo jak pamiętam przy 150kkm śruby te były już skorodowane (mocno brązowe).

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te śruby moga korodować bo w końcu tam jest spora temperatura. Blacha się zabarwia z czasem na kolor pełnej tęczy a więc i śruba musi dostać dziwnego koloru. A nie jest nierdzewna więc raz-dwa zardzewieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Almera N15. Luźne przewody klimatyzacji w komorze silnika to moim zdaniem coś normalnego (choć nie jestem fachowcem), u mnie też jest opaska i metalowy uchwyt na lewym kielichu amortyzatora. Muszą mieć możliwość ruchu, bo są na stałe połączone z silnikem a ten poddawany jest ruchom i drganiom. Gumowe jest też przejście do wnętrza kabin, w przeciwnym razie (gdyby było na sztywno) mogły by ulec uszkodzeniu. Ale to tylko mje zdanie. Byłem tydzień temu na przeglądzie klimatyzacji i sprawdzeniu ilości śriodka i nic nie kwestionowano zamocowania przewodów, zresztą klima jest fabryczna. Jeśli będzie potrzeba prześle zdjęcie tylko muszę pożyczyć cyfraka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie są może co kawałek jakoś umocowane, ale raczej nic nie lata. To co prawda jest widok z P10 1,6 ale chyba większych różnic być nie powinno. jeśli chodzi o klimatyzację, to u mnie przetarł się przewód w obwodzie wysokiego ciśnienia, pod półką akumulatora (biegnie w gumowej osłonie) i ewentualnie warto tam spojrzeć, czy nie jest guma przetarta.

A oto zdjęcie:

IMG_0111b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdjęcia Almerki N15 14 z klimatyzacją tylko nie wiem na razie jak się je wysyła, spróbuję jutro rano, jeśli ktoś mnie przeszkoli to bardzo proszę w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...