Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ubespieczenie nowego qashaia


Gość polip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

za pwrę dni odbieram nowego qashaia i zastanawiam się w jakiej firmie wykupić pełny pakiet ubezpieczenia w nissanie proponowali mi hestie za 2900 zł jestem ciekaw czy ktoś z was ma opinię na ten temat a może w innej firmie jest taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet dealerski w Hestii ma pewne ograniczenia. I tak obowiązuje tylko rok. Lepiej ubezpieczyć w Hestii indywidualnie. Jeśli masz zniżki to się to opłaci. Dodatkowo za niewielką składką możesz mieć samochód zastępczy w Assistance, ubezpieczenie szyb (nie tracisz zniżek po szkodzie), ubezpieczenie straty zniżki OC i AC po szkodzie i inne. Polecam trochę postudiować OWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilkatowice

Ogólnie można rozważać 3 firmy PZU HESTIA i ALLIANZ. Pzu i Hestia są najlepsze jakościowo bo nie warto zaplacic składki o pare złotych mniej i później prosić się o odszkodowanie bo i tak niestety bywa. Hestia jest jakościowo lepsza od PZU różni się szczegółami. Tak jak kolega wyminil w poście poprzednim min. możliwośc uzyskania auta zastępczego otd itp. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przynajmniej dwie szkoły kupowania pełnych pakietów. Jedna to wybór najtańszego, pełnego pakietu, druga to wybór pełnej opcji w renomowanym zakładzie ubezpieczeń. Ja jestem zwolennikiem pierwszej opcji.

 

Przede wszystkim wykupując pełny pakiet OC AC trzeba zwrócić uwagę na zakres ochrony polisą Auto Casco. Trzeba wykupić zniesienie udziału własnego w szkodzie, zniesienie amortyzacji części, warto zwrócić uwagę (dot. zakupu auta nowego) na czas, przez który, w przypadku szkody całkowitej, ubezpieczyciel wypłaci cenę pojazdu z faktury. W pierwszym roku w GENERALI miałem 12 miesięcy takiej ochrony, w drugim roku w INTER RISKU 3 miesiące, teraz nie mam wcale :(. Polecam jednak zapytać o możliwość ubezpieczenia od utraty wartości pojazdu w kolejnych latach. Assistance moim zdaniem nie warto kupować, skoro Nissan gwarantuje swoje darmowe Assistance przez 3 lata trwania gwarancji.

 

Sprawa z osobnym ubezpieczeniem szyby jest kusząca, aczkolwiek niepozbawiona haczyków. W PZU np. ubezpieczenie obejmuje jedynie naprawy w zakładach Autoglas JAN, gdzie, rzecz jasna, nie dostaniemy szyby z nadrukami Nissana. Jeśli komuś to nie przeszkadza, wytłumaczy Nissanowi, że utrata gwarancji na cały pojazd w przypadku takiej wymiany jest niezgodna z prawem, na pewno będzie zadowolony z zachowanych zniżek. Sam przechodziłem wymianę przedniej szyby, dostałem kamieniem w trzecim miesiącu posiadania QQ. Wymiana w nissanie kosztowała 2200 zł ale przynajmniej mam oryginalną szybę, gwarancję i brak podejrzeń przy sprzedaży, że auto jest powypadkowe bo ma nieoryginalną szybę. Zapłaciło GENERALI, które przy likwidacji szkody wymagało ode mnie potwierdzenia zniżek z OC (!) od roku 2000, mimo że szkodę likwidowałem z własnego, opłaconego bez zniżek AC. Dodatkowo czekałem 6 miesięcy na zwrot 50 zł za badanie techniczne po naprawie za ponad 2100 zł (taki wymóg prawny).

 

Obecnie auto po raz drugi ubezpieczyłem w INTER RISKU. W związku z tym, że przy zakupie QQ miałam maksymalne zniżki na OC, żadnych natomiast na AC, w tym roku przepisano mi zniżki z OC na AC. Efekt był taki, że zapłaciłem 2400 zł za pełen pakiet, (wartość auta 80000 zł), wobec 5500 zł w pierwszym roku i 4000 zł w drugim. Ciekawa sprawa jest taka, że zniżki te zostały niejako przeze mnie nabyte - w przypadku szkody spadam tylko o jeden próg (10% zdaje się) a nie tracę wszystkiego co przepisali.

 

Co do jakości usług to wydaje mi się, że w każdym towarzystwie moment, kiedy mają nam wypłacić odszkodowanie, jest chwilą gdy zaczyna się mnożenie problemów. Owszem, w PZU na pewno łatwiej otrzymać potwierdzenie zniżek, załatwić małe sprawy, ale nie jest to w moim odczuciu sprawa uzasadniająca cenę polisy wyższą o więcej niż 100 zł. Dlatego właśnie wybierając ubezpieczenie kieruję się najniższą ceną PEŁNEGO wariantu.

 

Rada dla ubezpieczającego się - skorzystaj z pakietów dealerskich przynajmniej w pierwszych latach posiadania nowego auta. NIKT nie da lepszej ceny. Co do konkretnego towarzystwa - zobacz co zaproponują w salonie i dokonaj właściwego wyobru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pwrę dni odbieram nowego qashaia i zastanawiam się w jakiej firmie wykupić pełny pakiet ubezpieczenia w nissanie proponowali mi hestie za 2900 zł jestem ciekaw czy ktoś z was ma opinię na ten temat a może w innej firmie jest taniej

 

Axa direct ok 1800 zł pełen pakiet bez udziału własnego wartośc auta cennikowa tekna QQ+2.Zniżka 60% na oc przeniesiona na Ac.

Edytowane przez Kielce44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pwrę dni odbieram nowego qashaia i zastanawiam się w jakiej firmie wykupić pełny pakiet ubezpieczenia w nissanie proponowali mi hestie za 2900 zł jestem ciekaw czy ktoś z was ma opinię na ten temat a może w innej firmie jest taniej

Zgadzam się z kolegą Synkro - nikt nie da niżej jak diler ja ubezpieczałem swojego qq 1,5 dwa dni temu u dilera ( moje trzecie ubezpieczenie)wartość samochodu 57 tys. Mam pakiet OC AC NNW i Asistance Prestige w Hestii. Cena 2241 łącznie z wykupieniem za 70 zł ubezpieczenie, które w przypadku korzystania z AC w bieżącym roku nie powoduje podniesienia składki w następnym za korzystanie z AC.

Udział własny w AC mam zniesiony. Uważam , że to dość korzystne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o Warcie ?

 

Ostatnio były jakieś problemy z wypłątami odszkodowań bo zdaje się, że zmieniali system komputerowy.

 

Osobiście wartę znam od strony poszkodowanego, oczekującego na odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku (na szczęśćie nie jechałem Qashqaiem :D ). Oczekiwanie na wycenę szkody przez "szpeca" z Warty trwało ponad miesiąc. Kolejne dwa tygodnie i odszkodowanie było na koncie, kwota za szkodę całkowitą jak zwykle nie odzwierciedlała wartości samochodu przed wypadkiem jednak winić za to jak sądzę trzeba prawa rynku, nie ubezpieczyciela.

 

Gorzej było z odszkodowaniem za mój telefon, który również ucierpiał w wypadku. Zgłosiłem to jako odrębną szkodę, tak jak kazali, zaległa dwumiesięczna cisza. Po interwencjach dowiedziałem się osobiście w dziale rozliczania szkód, że nic mi nie wypłącą dopóki telefonu nie wyceni rzeczoznawca lub serwis. Podrzucono mi jednak stos formularzy, w których wpisałem z głowy jakąś kwotę, na którą wyceniam komórkę. Telefon wysłałem do Warszawy do ekspertyzy, tak jak kazali. Warta jednak ni z tego ni z owego przelała kwotę jaką wskazałem w formularzu na moje konto.

 

Takie mam doświadczenia z Wartą. Wnioski - bałągan, z tym że pewnie taki, jak w każdym TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odszkodowaniem za mój telefon, który również ucierpiał w wypadku

 

Jak to otrzymałeś kasę za uszkodzenie telefonu w wypadku ? Czy można żądać od ubezpieczenia odszkodowania za np. uszkodzenie telewizora, który wiozłem ze sklepu lub np. mojego używanego notebooka, który ucierpiał w wypadku ? A z jakiej polisy to idzie ? Z OC sprawcy czy np. z AC naszego jeżeli to z naszej winy ? Jak to z tym jest ? Kto z Was to moze wyjaśnić ?

 

A swoją drogą, to w październiku Hesta cyt. "zapomniała" wypłacić mi właściwą kasę za pobyt w szpitalu (planowany). Na dzień dobry dali COŚ a potem drugie COŚ, jak poprosiłem o wyjaśnienie kwoty jaką otrzymałem. Wtedy sie okazało, że o czymś jeszcze zapomnieli. Razem otrzymałem dokładnie 2 x COŚ. Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to otrzymałeś kasę za uszkodzenie telefonu w wypadku ? Czy można żądać od ubezpieczenia odszkodowania za np. uszkodzenie telewizora, który wiozłem ze sklepu lub np. mojego używanego notebooka, który ucierpiał w wypadku ? A z jakiej polisy to idzie ? Z OC sprawcy czy np. z AC naszego jeżeli to z naszej winy ? Jak to z tym jest ? Kto z Was to moze wyjaśnić ?

Tak, otrzymałem zwrot pieniędzy za uszkodzony w wypadku telefon komórkowy. Pieniądze zostały wypłacone z polisy OC sprawcy wypadku, w którym byłem poszkodowany.

 

W przypadku uszkodzenia innych przedmiotów niż samochód, straty pokrywa ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej sprawcy właśnie dlatego, że jest ubezpieczeniem ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ, nie zaś ubezpieczeniem uszkodzeń cudzego pojazdu. Należy tylko pamiętać, żeby przy spisywaniu protokołu policyjnego czy własnych oświadczeń, uwzględnić w nich wszystkie poniesione straty - rozdarty spodnie, zepsuty telefon czy rozbity telewizor wieziony w bagażniku. Z uzyskaniem odszkodowania nie będzie wtedy problemu. Przypomnienie sobie dopiero po jakimś czasie, że "przecież wiozłem w bagażniku komputer, który także ucierpiał" właściwie uniemożliwia uzyskanie odszkodowania; innaczej byłoby to spore pole do nadużyć.

 

Co do pokrycia takich strat z własnego AC, w przypadku bycia sprawcą wypadku, należy zapoznać się z warunkami wykupionej polisy. AC co do zasady chroni ubezpieczony pojazd.

Edytowane przez Synkro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIBERTY

87000 WARTOŚĆ SAMOCHODU. PEŁNY PAKIET. BEZ ASS I NNW. 30% ZNIZKI. NOWE CZĘŚCI ORGINALNE. SZYBY ORGINALNE. 3100zł. widziałem jak działa ubezpieczenie w praktyce. REWELKA. POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś od siebie. Jestem multiagentem ubezpieczeniowym i dla swojego QQ wybrałam pakiet H7 w Hestii. Polega on w skrócie na tym, że ubezpiecza się dom, mieszkanie, etc., w zamian dodatkowo dostaje się 20% zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne, w związku z czym przy autach droższych H7 wychodzi taniej niż samo ubezpieczenie auta. Hestia również przenosi zniżki z OC na AC, ale miałam swoje wypracowane więc nie musiałam korzystać z tej promocji. Nie musiałam wykupować ubezpieczenia utraty zniżki ponieważ mam powyżej 10 lat bezszkodowych w AC, więc nawet po szkodzie nie stracę moich 60% zniżki, więc nie wykupiłam sobie ubezpieczenia szyb. Natomiast AC mam w wariancie serwisowym, wykupiony udział własny i za dodatkowe 200 złoty stałą sumę ubezpieczenia, tzn. nawet jeśli ukradną mi QQ w 11 miesiącu ubezpieczenia Hestia wypłaci odszkodowanie w wysokości sumy ubezpieczenia, a nie wartość rynkową jak inni ubezpieczyciele. I to przede wszystkim zdecydowało o wyborze Hestii, a nie tylko cena. H7 nie jest oferowane w salonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Note'sa ubezpieczyłem po raz trzeci w Hestii,ale po raz pierwszy poza dilerem ,różnica taka że mam pełne ubezpieczenie takie jakie oferował diler,w cenie ubezpieczenie domu i jeszcze zatrzymałem 4 stówy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Grudzień 2009 r., AXA 1300 zł.

Pełne ubezpieczenie QQ - OC i AC na kwotę fakturową ,w razie zniszczenia całkowitego w wypadku nowy samochód. Bez udzialu własnego.

Jak sie ktos powoła na moj nr. polisy : AC/1623564/00 ,dodatkowa zniżka przy OC i AC 100 zł.

Pozdrawiam

Jak coś piszesz to najpierw się zastanów w jakie g.... chcesz innych wmanewrowć byle zarobić marne 100 zł.

§ 13 pkt, 5. W przypadku szkody polegającej wyłącznie na uszkodzeniu lub zniszczeniu szyby czołowej, w przypadku jej wymiany, każdorazowo stosowany jest udział własny w wysokości 10% kosztów wymiany szyby.

Więc gdzie brak udziału własneog?

 

§ 20 pkt. 1. Odszkodowanie z tytułu kradzieży pojazdu jest równe sumie ubezpieczenia ustalonej na dzień powstania szkody, pomniejszonej o udział własny, zgodnie z zapisami § 17 ust. 6 OWUK.

 

Więc gdzie stała suma ubezpieczenia, więc gdzie brak udziału własnego?

 

To tylko fragment OWU jakie polecasz, KŁAMIĄC CO DO WARUNKÓW UBEZPIECZENIA!!!

 

Przepraszam za to, że krzyczę ale brak mi słów jak ktoś chce zrobić z kogoś wariata, byle 100 zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa jest taka, że gdy sam orientowałem się o cenę ubezpieczenia w AXA to okazało się np. że ich OC w okazyjnym wariancie cenowym nie obejmuje wyjazdów za granicę. Warto sprawdzać dokładnie wszystko, ubezpieczyciele są bardzo kreatywni jak chodzi o zawężanie swojej odpowiedzialności.

 

W auto świecie przeczytałem ciekawy cytat: "Zakład ubezpieczeń składa się z dwóch podstawowych departamentów: departamentu wyłudzania składek i departamentu odmów wypłat odszkodowań; pozostałe są nieistotnymi dodatkami."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W auto świecie przeczytałem ciekawy cytat: "Zakład ubezpieczeń składa się z dwóch podstawowych departamentów: departamentu wyłudzania składek i departamentu odmów wypłat odszkodowań; pozostałe są nieistotnymi dodatkami."

 

To powiedzenie jakiegoś profesora które chyba nigdy się nie zestarzeje. Warto sobie je zapamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krzycz i nie obrażaj człowieku.

Jak zauważyłeś jest nr polisy co świadczy że jestem klientem, to o jakim zarobku ( 100 zł ) mi piszesz !!!

Ja nie jestem agentem AXY namawiającym do ubezpieczania u nich tylko klientem. Nikogo nie zmuszam do ubezpieczenia sie u nich. Jest taka oferta więc ją tu umieściłem.

Jest temat, ktoś pyta wiec i ja włączam sie do odpowiedzi na jego pytania.

Jak piszę że bez udziału własnego to bez udziału ( jakie 10 % ? ). Udział własny bierze się albo nie przy zakupie ubezpieczenia, od tego zależy cena.

 

-----------------------------------

Suma ubezpieczenia i udział wlasny

§ 13

 

4. Strony umowy ubezpieczenia mogą ustaliç udzial wlasny w wysokosci 15%, 20% lub 25% wysokosci szkody – z zastrzezeniem, ze jego wysokosc nie moze byç nizsza ani wyzsza od minimalnej i maksymalnej

wysokosci udzialu wlasnego, wskazanego kwotowo w polisie.

5. Po przeprowadzeniu indywidualnej oceny ryzyka AXA Ubezpieczenia ma prawo uzalezniç zawarcie umowy ubezpieczenia lub udzielenie ochrony ubezpieczeniowej od wprowadzenia dodatkowego obowiazkowego udzialu wlasnego w szkodzie.

-----------------------------------------------------

Jak bierzesz z jakimś procentem udziału własnego to i warunki umowy masz inne ( przyklad szyby który dajesz tyle doplacasz ile masz udziału ) więc nie dezinformuj innych.

Jak piszę że cena fakturowa to cena fakturowa czyli zakupu samochodu przez cały rok powtarzam cały rok jest ta cena, mam to na piśmie.

Taka opcja mozliwa jest tylko w pierwszym roku i tylko gdy pojazd jest nowy. Nie jest to jedyna firma z taką opcją ubezpieczenia,

Każdy miał jakieś doswiadczenia z towarzystwami ubezp. dobre i złe. Ja miałem w axie szkodę i byłem zadowolony z załatwienia sprawy.

W PZU z autocasco miałem problemy mimo że firma markowa.

 

Jak nie znasz umowy to nie gdybaj że jest tak i tak bo tobie sie tak wydaje.

Nie bardzo rozumiem po co ten komentarz, to nie jest post o tym jakie mamy przemyślenia o towarzystwach ubezpieczeniowych tylko gdzie i za ile ubezpieczamy.

Łyknij sobie " PERSEN " na uspokojenie ( tak dla jasności NIE JESTEM PRZEDSTAWICIELEM PERSENA ) bo zaraz mi to zarzucisz że i tu zarabiam.

Po pierwsze sam sobei łyknij Persen i daj sobie na wstrzymanie. Po drugie po kiego grzyba podajesz swój numer polisy? A bo "na piśmie" obiecali, że dadzą zniżkę? Sam sobie przeczysz przytaczając OWU z udziałami własmymi no chyba, że jest się wybrańcem. Ogólne Warunki Ubezpieczenia o których mówiłm OWU są powszechnie dostępne w Internecie, więc takie kity to wszyscy tobie a nie ty nam.

 

Witam. Mam AXA od 3 lat. Wyjeżdzałem na Litwę, OC gwarantuje ochronę przy wyjezdzie za granicę, nie było żadnego problemu. Dokupiłem tylko ubezpieczenie AC zagraniczne ( tak jest i w innych firmach ), kosztowalo mnie 30 zł na 8 miesiecy czyli do końca trwania umowy ubezpieczeniowej. Na pewno są różne warianty cenowe co wiąże się też z zakresem ubezpieczenia. Ja zawsze biorę max wariant więc o takim piszę.

OOOOOOOOOOOOOO!!! Paragraf 12 pkt. pkt. 4 dotyczący wyłączenia odpowiedzialości mówi, że "W przypadku objęcia odpowiedzialnością AXA DIRECT kradzieży pojazdu na terytorium Europy, AXA DIRECT nie odpowiada za szkody powstałe wskutek kradzieży na terytorium Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii, bez względu na zakres ubezpieczenia wskazany w umowie ubezpieczenia"

Więc po co wykupywać dodatkowe ubezpieczenie skor nie jest w wyłączeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

W tym tygodniu mam się stać dumną posiadaczką QQ. Cieszę się bardzo tyle, że mam dylemat dotyczący ubezpieczenia.

Obliczono mi:

Alianz 2165 zł

Hestia 2445 zł

Generali 2611 zł

PZU 2408 zł

Te kwoty podała mi pani w salonie, więc czy są korzystne? Podobne stawki (PZU i Hestia) otrzymałam u innych ubezpieczycieli. Proszę o poradę na co się zdecydować i czy ubezpieczać w salonie?

Wartość samochodu ok.70 tys., Moje znizki OC 60%, AC 0%, jazda wczesniej bezwypadkowa.

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Interesuje mnie fakt czy ubezpieczenie auta na osobe fizyczną jest badziej, mniej a może nie ma to znaczenia w porównaniu przy ubezpieczeniu QQ na spółkę cywilną (2óch wspólników)? Ubezpieczaliście QQ kupine na firme ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...