Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

awaria 4/4 ?


Gość hmmm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Całkiem świeżynka na forum jestem i takiego objawu w postach nie nie dopatrzyłem

 

Jadę sobie z napędem na tył i w związku ze śniegiem jaki nam sypnęło chcę załączyć napęd 4/4

Na dzień dobry przez chwilę pali mi się kontrolka na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym ( standardowo ) a potem cały obrazek 4 kółek ginie za to zapala się kontrolka pomarańczowa 4WD. Napęd nie zapina się.

Sytuacja powtarza się za każdym razem

Po włączeniu na nowo silnika z napędem na tylko na tył wszystko ok i na ekranie ciekłokrystalicznym przy zegarach znów wesoło wyświetla się zapięty napęd tylko na tył oraz nie pali się kontrolka 4wd.

auto wysuszone w garażu w markecie - myślę może przemarzł biedaczek, więc postał tak z 8 godzin w 12 stopniach.

nic nie pomogło - cały czas to samo - ktoś może ma pomysł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

wygląda na to że sterowanie włączaniem przedniego mostu nie działa poprawnie. W poprzednich modelach była to wajcha, więc od razu było czuć że coś nie teges, a tu trzeba polegać na elektryce.

kontrolka 4WD zapala się wtedy, gdy z napędami jest jakiś problem więc to tylko potwierdza że nie następuje prawidłowe dołączenie przedniego napędu.

Wybierz się do serwisu.

 

A jak przełączysz na 4L (na postoju) to też nie dołącza się przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bruteforce

Ja wlasnie wrocilem z serwisu bo juz po raz drugi mialem uszkodzony czujnik ABS i wtedy rowniez naped sie nie zaskakuje. Aczkolwiek udalo mi sie wrzucic jakims cudem 4x4. Kontrolka rowniez po jakims dluzszym czasie zapalala sie (4WD) i mrugala. A z tego co wiem to ta kontrolka ma 3 rozne zadania. Moze ona palic sie ciagle, mrugas szybko i mrugac wolno. I w zaleznosci od trybu "mrugania" przyczyna jest inna. A to co opisujesz moze rowniez byc spowodowane uszkodzeniem wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No niestety jak sprawdziłem 4LO też sie nie zapina

 

Jadę dzisiaj wypłukać karcherem całe podwozie, zawieszenie itp - może się coś poblokowało i wstawie go do garażu do wyschnięcia - zobaczymy.

Dzięki chłopaki za rady - odezwę się po weekendzie i powiem co i jak.

 

a na razie to.... udanego weekendu!!!

 

Napęd działa

 

Wszystko gra i buczy :)

 

Auto przeszło co się da na śniegu w terenie: w tył, przód, blokada mostów 4wd 4lo i gaz do dechy itp. Napęd zaskoczył, kontrolka 4WD się się nie pali, poprawnie działa wyswietlacz ciekłokrystaliczny. No i obyło sie bez karchera i wizyty w serwisie... uffffff

Tak jak ktoś już pisał tu na forum: "narząd nieużywany powoli zanika" :)))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie działało bo była uszkodzona piasta przedniego koła a co za tym idzie czujniki ogłupiały i na wszelki wypadek wyłączyły wszystkie fanaberie takie jak napędy, itp. Po wymianie pisty wszystko ok.

Poza tym w pewnym momencie nie działał tylko tryb 4lo - bo jak sie okazało stycznik stopu nie działał a tryb 4lo wymaga do włączenia sygnału od komputera, że pedał hamulca jest wciśnięty... Po wymianie stycnzika wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w pewnym momencie nie działał tylko tryb 4lo - bo jak sie okazało stycznik stopu nie działał a tryb 4lo wymaga do włączenia sygnału od komputera, że pedał hamulca jest wciśnięty... Po wymianie stycnzika wszystko ok.

 

Znaczy się jeździłeś bez świateł stopu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak .... jezdziłem więcej patrząc w lusterko wsteczne (żeby nikt nie przyładował mi w tyłek) niż przed siebie :D

Trochę to trwało bo nie działały 3 styczniki po kolei - dopiero czwarty jest ok już od kilku miesięcy.

 

Wczoraj znowu mi zniknął STOP :( :( :angry:

 

Mam zaplanowany na jutro długi wyjazd więc narobiłem rabanu w serwisie ... ale tym razem okazało sie, ze to tylko bezpiecznik :blush: :blush: :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość mariano27irl

na moje oko uszkodzony jest silnik zalaczajacy napedy.mialem to samo w swojej navarze.serwis wymienil to na gwarancji(jest to czesty problem w d40 spowodowany waka tej czesci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Mam podobny problem a mianowicie awarię 4 wd zapala sie lampka a napedu 4h brak silnik ok,sterownik ok,serwis chce przeswietlac instalacje ,awaria nastapiła nagle w mroz i snieg. z tego co wiem to o awari silniczka nie informuje kontrolka,

Edytowane przez fallon2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze dziwniejszą sprawę. Wszystko dzieje się na oblodzonych i ośnieżonych (ale bez przesady Fiaty jakoś jadą) drogach. Ruszam z załączonym 4H, przez 50m wszystko jest OK, potem zapala się najczęściej ABS (jeszcze to zrozumiem czujnik głupieje od poślizgi, śniegu) ale zaraz potem (zawsze) lampka hamulca, obroty spadają do 0, choć jak depnę to czuję że silnik dostaje sygnał, ikonka autka znika, zapala się ikonka ostrzegawcza 4WD, po chwili (zazwyczaj jak lekko przygazuję) to wszystko wraca na chwilę do normy. Wyłączenie silnika, przełączenie napędu na jedna oś daje różne rezultaty, zazwyczaj przy napędzie na 2 koła usterki znikają. Co ciekawe gdy ruszyłem z "czarnej" drogi a po 5km wjechałem w zaśnieżoną to mimo przełączenia na 4h ikonki się nie zapaliły?

Ja podejrzewam ABS, ale czy na pewno. Auto ma 14 dni i 500km.

 

Meham

 

ktoś może spotkał się z takim przypadkiem?

 

Msham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...