Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Różny kolor bocznych szyb


Synkro

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym jak spadł śnieg, zauważyłem, że jeśli auto stoi na białym tle to przednie boczne szyby mają ciemniejszy odcień niż tylne. Myślałem żę to złudzenie, umyłem szyby, dokonałem wnikliwej obserwacji i stwierdzam, że faktycznie tylne szyby są białe (przezroczyste) a przednie przyciemnione na zielono. :angry::angry::angry:

 

Załączam zdjęcie kiepskiej jakości bo robione po zmierzchu, różnicę widać zwłaszcza gdy przyciemni się obraz w programie graficznym.

 

Denerwują mnie takie sprawy. Niby auto jeździ tak samo ale wydając na pojazd grubo ponad 100 tys. zł oczekuje się jakiegoś poziomu wykonania. Takie detale absolutnie się w nim nie mieszczą! Nie dość, że wygląda to idiotycznie, to jeszcze irytuje mnie sama świadomość takich różnic. Dlaczego szyby mają mieć różny kolor?

 

Nawet nie wiem jak mieć pretensje do nissana, zdrowemu na umyśle kierowcy nawet nie przyjdzie do głowy, że auto może mieć takie... No nawet nie wiem jak to nazwać :blink::angry::angry::angry:

 

Czy zaobserwowaliście taką sprawę u siebie? Macie pomysł co z tym dalej robić (poza radą, żeby nie szukać dziury w całym <_< )?

post-29509-1263398928,8956_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w sprzedaży nawet przy nowych modelach istnieją różne kolory szyb. W dwóch różnych autach( ford i mazda) kiedy wymieniałem szyby , zawsze padało pytanie - jaki mam kolor szyb aktualnie. Bo wybor był - niebieskie albo zielone. Także może nissan też ma rożne. Może na początek zadzwoń do jakiegoś salonu i zapytaj że niby chcesz wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu przyciemnił tylne szyby bo tak normalnie strasznie wiejsko wygląda QQ. Ja tak zrobiłem i wygląda jak klasa premium, w dodatku z szyb lepiej schodzi śnieg i lód, a i wnętrze mniej jest nagrzane i tapicerka nie wypłowieje. Teraz w ogóle nie mogę sobie wyobrazić mojego QQ bez przyciemnionych szyb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu przyciemnił tylne szyby bo tak normalnie strasznie wiejsko wygląda QQ. Ja tak zrobiłem i wygląda jak klasa premium, w dodatku z szyb lepiej schodzi śnieg i lód, a i wnętrze mniej jest nagrzane i tapicerka nie wypłowieje. Teraz w ogóle nie mogę sobie wyobrazić mojego QQ bez przyciemnionych szyb :)

Tak, zamierzam przyciemnić szyby. Swoją drogą jeśli masz jakąś fotkę (tylna szyba, boczne) to chętnie zobaczę jak to wygląda. Jaki stopień przepuszczalności światła wybrałeś?

 

Do przyciemniania szyb folią mam dwie uwagi. Primo - nie znalazłem dotąd ani firmy ani sposobu jak nakleić folię tak, by na obrzeżach szyby tylnej i bocznych trójkącików, w miejsu tych małych czarnych kropeczek, folia przykleiła się do szyby, zamiast tworzyć paskudną białą obwódkę.

Druga sprawa to brązowe druciki ogrzewania tylnej szyby, które po naklejeniu ciemnej folii od wewnątrz, zaczynają odcinać się na jej tle. Nieładnie to wygląda :( choć na pewno lepiej niż jaśniejsze niż przednie - tylne szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zamierzam przyciemnić szyby. Swoją drogą jeśli masz jakąś fotkę (tylna szyba, boczne) to chętnie zobaczę jak to wygląda. Jaki stopień przepuszczalności światła wybrałeś?

 

Do przyciemniania szyb folią mam dwie uwagi. Primo - nie znalazłem dotąd ani firmy ani sposobu jak nakleić folię tak, by na obrzeżach szyby tylnej i bocznych trójkącików, w miejsu tych małych czarnych kropeczek, folia przykleiła się do szyby, zamiast tworzyć paskudną białą obwódkę.

Druga sprawa to brązowe druciki ogrzewania tylnej szyby, które po naklejeniu ciemnej folii od wewnątrz, zaczynają odcinać się na jej tle. Nieładnie to wygląda :( choć na pewno lepiej niż jaśniejsze niż przednie - tylne szyby.

 

 

Jeśli masz wersję Tekna (patrzę na opis Twego samochodu) to bardzo mnie dziwi, że nie masz przciemnianych szyb, gdyż jest to wyposażenie standardowe do tej wersji. Jeśli tak jest to dlaczego nie reklamujesz tego, że nie masz ich przyciemnionych, tak jak to powinno być wg specyfikacji. Ze zdjęcia wnioskuję że nie jest to Tekna bo nie ma relingów (chyba że masz samochód z poprzednich lat bo nie mam starych specyfikacji). Więc nie wiem czy Nissan tak Cię wykolegował że nie dał Ci połowy dodatków. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja to precyzyjnie ACENTA PACK z roku 07 kiedy ciemne szyby i relingi pozostawały jedynie w sferze marzeń. Wersje ACENTA PACK i TEKNA PACK, dzisiaj przechrzczone na TEKNA, różniły się w roku 2007 jedynie kolorem wnętrza, ja mam pomarańczową tapicerkę, brązową deskę rozdzielczą i srebrne plastiki, w TEKNIE PACK była czarna tapicerka, szara deska rozdzielcza i srebrne w czarną siateczkę plastiki. W standardowym wyposażeniu tych wersji były: inteligentny kluczyk, światła ksenonowe, automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne, szklany dach, zmieniarka CD i 6 głośników, 17" koła, tempomat, czujniki cofania. Wersje niższe nazywały się wtedy Acenta i Tekna, odpowiadały wyposażeniem dzisiejszej wersji ACENTA.

 

Dziś faktycznie wersja TEKNA ma przyciemnione tylne szyby i relingi. Wersja I-WAY, choć generalnie uboższa, również posiada takie wyposażenie, a dodatkowo ma srebrne nakładki na pedały i malowane na szaro klamki.

 

Taki stan rzeczy potwierdza tylko moją teorię, że nie należy kupować auta zaraz po premierze - popełniłem błąd. Katalogowa cena Qashqaia, od czasu gdy kupiłem swój egzemplarz, nie wzrosła więcej jak o 2 tys zł, natomiast Nissan dołożył do Tekny nawigację, kamerę cofania, obsługę MP3, AUX i USB, nagłośnienie Bose, ciemne tylne szyby i relingi a zabrał jedynie zmieniarkę CD i samościemniające się lusterko wsteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wersja i-way ma przyciemnione szyby i relingi wersja tekna tego nie ma ma za to min kseony i podgrzewane fotele...

 

"Moja" wersja Tekna ma przyciemniane tylne szyby (i oczywiscie relingi) tyle ze to QQ+2 czyżby w QQ była inna konfiguracja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...buhahahahaaa.....no Synkro....ale mi Cię żal.....po trzech latach zauważyć różnice w kolorze szyb.....buhahah....dla innych użytkowników forum poniżej cytuję opinię Synkro o moich uwagach co do kaszkaja po odbiorze z salonu... aktulanie po przejechaniu 15 tys.km uwag krytycznych jest więcej, ale to nieistotne... a oto opinia Synkro:

 

"Niektórym gratulujemy dokładnej analizy oferty obejmującej skorzystanie z jazdy próbnej i wnikliwe zapoznanie się z samochodem w salonie oraz zazdrościmy podjęcia świadomego wyboru nowego samochodu...

Płakać mi się chce jak czytam opinie użytkowników, któym nie chciało się oglądnąć dokładnie auta przed zakupem, szast-prast zamówili, zapłacili, odebrali a teraz narzekają na wykładzinę na podłodze"

 

bez komentarza

Szkoda mi słów ale napiszę - człowieku, zrozum, że co innego mieć pretensje o to, że komputer nie pokazuje jakiejś informacji, tak jak Ty to pisałeś, co innego natomiast zauważyć różnicę w kolorze szyb.

Nie widzisz różnicy pomiędzy niesprawdzeniem czy komputer pokazuje spalanie chwilowe albo jaka jest średnica skrętu a sprawdzeniem odcienia szyb?

Odcień szyb rudno porównać w lecie jak auto stoi na pstrokatym tle. Zresztą nie przeszkadza mi to tylko zastanawia dlaczego i czy wszystko jest ok. Poza tym trochę denerwuje bo niby czemu kolor ma być różny? Nie mogłem tego sprawdzić bo trudno o taki pomysł. Co innego funkcje komputera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...