Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie doładowanie wytrzymuje SR20??


lukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

0.5 bara wytrzymuje każdy silnik bez odprężania,chyba ale ile wytrzymać powinno seryjne SR20 bez montażu tłoków odprężających--ewentualnie z uszczelką cieńszą pod głowicą??ps.dotyczy silników seryjnie wolnossących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to nikt nie wie :whistle: Musisz czekać aż zuru zmieni sprzęgło i pojdzie boost w góre ;) Coobcio chyba w srebrnej primie miał tłoki z 200sx i ten zestaw 300cos tam kucy miał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że seryjne SR20 wytrzyma nawet doładowanie rzędu 2 bary, ale ile na tym pojeździ to nie wiem ;]

 

Lukas, zabierz się za jakiś projekt na który masz kasę, a nie 5 lat bawisz się w dłubanie po kawału i robienie gówna z forum :P

Mnie osobiście nie stać na tuning, fajnie czasem pofantazjować, ale bez przesady ;P

Jak zamontujesz turbo to będę chętnie śledzić Twoją prezentację i gratulować coraz lepszych wyników.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 barów mowy nie ma odrazu pękną tłoki.

Ja obstawiam tak ok 1,2-1,3 bara wytrzymają silniki z P10, N14 i ok. 1 bara z N15, P11, P11.144, na pewno trochę więcej na paliwie 99.

Najbardziej co niszczy te silniki to zbyt wyprzedzony zapłon, porządnie go wycofać w funkcji cisnienia i myślę że przy odpowiednio dużej turbinie i po 350KM ze starych idzie robić i jakieś 300KM z nowyszch silników...

W stanach niby z tych starych po 400KM robią a pokrywę zaworów w nich zciągają tylko po to by wałki wymienić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

counterox-NIE ŻYCZĘ SOBIE OBRAŻANIA MNIE-słowami typu że robię GÓWNO na forum :angry:

 

jeśli ciebie na tuning nie stac to wogóle się nie wcinaj--to że ja miałem już tyle projektów wynika tylko z tego że nie przywiązuje się do aut -NIE MASZ POJECIA ILE KASY JUŻ WYDAŁEM NA RASOWANIE AUT--ale to moje pieniądze--GÓWNO ROBI SIĘ NA KIBLU1 :|

 

a druga sprawa to o jakości tych przeróbek swiadczą liczne pomiary z hamowni,oraz liczne pojedynki z innymi kierowcami,więc DAJ SE NA LUZ--JA NIE FANTAZJUJE...

Edytowane przez lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem Cię obrazić tylko fajnie jakbyś się zmotywował, poprowadził jakiś jeden projekt, w którym wiesz co chcesz zrobić i to robisz ewidentnie do samego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas do jazdy na codzień doprężony SR20 można do 0,5 bara pompować, podobno ciekawe wyniki wychodzą okolice 220KM. Rozmawiałem z ludźmi którzy robią auta do sportu, odpreżony zakuty SR20 przy 400KM juz robi sie awaryjny, więc doprezony bez kucizny, cisnienia 1 bara długo nie wytrzyma. Chyba, że to ma byc auto do zabawy które wiecej stoi niz jezdzi :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość prosport-tuning

lukas do jazdy na codzień doprężony SR20 można do 0,5 bara pompować, podobno ciekawe wyniki wychodzą okolice 220KM. Rozmawiałem z ludźmi którzy robią auta do sportu, odpreżony zakuty SR20 przy 400KM juz robi sie awaryjny, więc doprezony bez kucizny, cisnienia 1 bara długo nie wytrzyma. Chyba, że to ma byc auto do zabawy które wiecej stoi niz jezdzi :devil:

 

Proponuję użyć wskaźnika BOOST np. firmy PROSPORT Performance. I wszystko stanie się jasne.............:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1 Bara prawdę powiedziwszy nie ma sensu odprężać żadnego SR20 za to trzeba mocno pojechać mu w dół zapłonem przez co traci sporo na sprawności...

Lepsze rozwiązanie to zmniejszenie stopnia sprężania do 8,5:1 jak w przypadku SR20DET i zapłon prawie może zostać taki jak w Wolnossaku i sporo Nm oraz KM będzie więcej jak w pierwszym przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...