Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2,2 Dci 136KM 2006/07 - filtr paliwa


Gość paka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś zetknął się z tematem filtra paliwa do X-traila DCI 2,2 136KM który jest mocowany "na rurki" - nie "wkręcany" ? Rożnica jest całkiem spora,żeby nie powiedzieć drakońska! Serwis proponuje cenę za filtr około 400 pln, ASO - coś około 500 zeta. Czy istnieje jakiś tańszy odpowiednik? Przekopałem już z pół internetu, ale nic sensownego nie znalazłem. Doczytałem się, że filtr wkręcany był stosowany do 10/2005. Czyżby Nissan przygotowywał się pod nowszy model (po liftingu) i wymienił cichcem filtr na przewidywany nowszy model?

 

I jeszcze pytanko - jak często się go wymienia? raz na 60,000 km czy raz na rok?

 

Będę wdzięczny za poradę gdzie szukać,

 

Pozdrawiam,

 

Paka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz taki filtr w Inter Carsie (jestes z Zalesia to masz najbliżej Piaseczno Techniczna 2) symbol im podaj : KL440/6 , PRODUCENT KNECHT zresztą jest to oryginał bo Knecht robi dla nissana na pierwszy montaż , cena ok.160 zł (ja mam tam konto i taka cena dla mnie) , w dieslu najlepiej wymieniać filtr paliwa nie rzadziej jak raz w roku lub co 25-30 tys.km czystość paliwa ma układzie Common rail kolosalne znaczenie. www.autofiltry.pl/do_pobrania/4/FILTRY.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki!!! To jest właśnie to, czego szukałem. Kupiłem mojego X-a niedawno i po przeglądzie został mi się jedynie ten nieszczęsny filtr paliwa do wymiany. A że czuć jak lekko szarpie przy 2000 rpm (na forum ktoś opisywał podobny przypadek, zima i parafina) to żywię nadzieję, ze po wymianie filterka wszystko bedzie ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Super, dzieki!!! To jest właśnie to, czego szukałem. Kupiłem mojego X-a niedawno i po przeglądzie został mi się jedynie ten nieszczęsny filtr paliwa do wymiany. A że czuć jak lekko szarpie przy 2000 rpm (na forum ktoś opisywał podobny przypadek, zima i parafina) to żywię nadzieję, ze po wymianie filterka wszystko bedzie ok!

Dokładnie tak. Wczoraj wymieniłem filtr i jest ok w pełnym zakresie obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla informacji - na stronie Nissan4u

Nissan4u - filtr paliwa 2,2 dCi

filtr oznaczony jest symbolem "Strainer fuel for diesel 16400ES60A" co InterCars identyfikuje jako filtr Knecht 440/3. Okazuje się, ze jego cena sięga powyżej 300 złotych. Zaryzykowałem zakup Knechta 440/6 (180 zł, bez konta klienta), zgodnie z sugestią Witka01 - i mogę powiedzieć, ze silnik działa płynnie na pełnym zakresie obrotów - nie sądziłem że będzie aż taka różnica! Samochód jeździ o wiele "aksamitniej" jest cichszy zaraz po uruchomieniu i jakoś tak wkręca się na obroty bardziej "miękko". Jest super!.

 

Niestety, wyraźne drżenie (szarpanie) odczuwalne przy 2,000 obrotów (tylko przy lekkim naciskaniu pedału gazu) pozostało - więc czeka mnie praca detektywa aby zdiagnozowac o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Jakie macie zdanie na temat filtra paliwa FILTRON bo taki właśnie zakupiłem i przymierzam się do wymiany,u mnie jest on wkręcany/X_TRAIL 2,2DCI 2004r/ ale w takim miejscu że to niezła przeprawa.Czytałem że zastosowanie filtra nieoryginalnego może spowodowac uszkodzenie pompy,czy to jest prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jakie macie zdanie na temat filtra paliwa FILTRON bo taki właśnie zakupiłem i przymierzam się do wymiany,u mnie jest on wkręcany/X_TRAIL 2,2DCI 2004r/ ale w takim miejscu że to niezła przeprawa.Czytałem że zastosowanie filtra nieoryginalnego może spowodowac uszkodzenie pompy,czy to jest prawda?

Witam. Filtron to dobra jakość , produkują nawet na pierwszy montaż dla producentów, mają liczne certyfikaty, ogólnie dobre filtry , chociaż ja mam zaufanie do MANN-HUMMELLA, I KNECHTA , był u kolegi przpadek w Reno Scenic wymienili filtr oleju filtrona i po odpaleniu filtr pękł ,ja sam wielokrotnie motowałem ludziom filtr oleju filtrona i nigdy nie bylo problemów, takze ogólnie są dobre ,z filtrami paliwa także nie było nigdy kłopotu. możesz założyć.w dieslu Pamiętać tylko należy o w miarę częstej wymianie , najlepiej co 15-20 tys. i nie będzie problemów z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...