Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Stukająca klapa bagaznika


Gość Axel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem, od pewnego czasu strasznie tlucze mi sie klapa od bagaznika(Almera 2001, hatchback), szczegolnie jak droga nie jest zbytnio rowna, to ma sie wrazenie jakby bagaznik byl niedomkniety..

Mial ktos podobna sytuacje, zrobia cos z tym w serwisie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie też zawiaski klapy jeśli jest to hatchbak, miałem wcześniej hyundaia i też skrzypiało i stukało, poradzono mi zapuścić zawiasy, zrobiłem to zwykłym WD 40, po kilu sekundach ustąpił na stałe. Wcześniej próbowałem regulować i gumki i stosować podkłądki ale bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

hello, podlacze sie pod temat , mam sedana i chce jakos naciagnac klape bagaznika, tak zeby byla bardziej docisnieta. Jak mam to zrobic?? Podobno gdzies w zamku sie to ustawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w N15 reguluja to po prostu dwie sruby rygla ktory zatrzaskuje zaek klapy.

Odkrecic przesunac i po klopocie.

Witam

W N16 analogicznie, a dodatkowo regulowane ( poprzez wkręcanie lub wykręcanie ) są gumowe odboje. Ponadto można podkleić wąskie kawałki cienkiego samoprzylepnego filcu pod krawędzie tylnej podnoszonej półki która dociskana jest gumowymi odbojami ( poniżej szyby ) przez tylną klapę. To również redukuje stukanie, tym razem półki. :)

Pozdrawiam życząc owocnych prac i usunięcia stukania. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn u mnie na dolkach jest ok ale od skrzynki basowej ktora wsadzilem stuka lekko klapa przy mocnym basie i chce ja wlasnie docisnac. Tzn te sruby co sa w samej klapie tak?? odkrecic je poprostu przesunac ten kawalek rurki(chyba rygiel) i po klopocie??

 

Jutro sie pobawie.

 

Dzieki za odp.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy powodem stukania moze byc to, iz szparka z zamku na klapie gdzie wchodi to ucho jest rozklekotana, ( jej otworek wyglada jak sprzet 50 letniej prostytutki pracujacej w zawodzie co najmniej 30 lat :) nie wiem czy to jest wina tego. mam p10 hb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...