Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klima - smród & serwis


Gość tomcio15

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety z klimy po włączeniu silnika zaczęło mi strasznie śmierdzieć - pomógł dopiero podwójny serwis klimatyzacji tzn. odgrzybianie i ozonowanie, każdy po 140 złociszów. I stąd moje pytania:

 

- Czy ktoś z kolegów ma może sprawdzony dobry środek do dezynfekcji klimy we własnym zakresie(te z Norauto nie działają)?

- Środek dezynfekcyjny trzeba wprysnąć do parownika przez po wyjeciu filtrów pyłkowych. Sa tam dwa kanały w górę i w dół. Który kanał jest ten właściwy do parownika?

- Przy jakiej temperaturze zewnetrznej klima jest odłaczana? czy odłączenie jest spowodowane brakiem mozliwości sprężenia gazu czy jest to odłaczenie przez komputer?

- Ile oleju i gazu powinno byc nabite w klimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko

przesledzilem neta w tym kierunku kilka miesiec temu - opinie uzytkownikow ktorzy samodzielnie chcieli zlikwidowac nieprzyjemny zapach z klimy

co moge powiedziec na podstawie przebadanego tematu?

ozonowanie to najlepszy sposob na pozbycie sie grzyba...

moze byc tak ze jedna kuracja nie bedzie w stanie zlikwidowac calkowicie problemu ale dwie czy trzy wizyty u specalisty powinny zalatwic problem na dobre...

zadne inne srodki w areozolu i aplikowane wraz z dzialajaca na full klima nie dzialaja - jedynie maskuja problem na jakis czas (sam sprawdzalem)...

 

poza tym bardzo wazne jest to aby wiedziec jak poslugiwac sie klima - jest kilka watkow na tym forum o tym - poparte doswiadczeniami wielu tutajszych uzytkownikow...

 

tylko ozonowanie i kilka zasad a grzyb juz nigdy sie nie zalegnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam.

Ozonowanie i odgrzybianie (2 czynności), oraz wymiana filtra kabinowego to jest to.

 

Wszelkie wynalazki nie, bo też sprawdzałem jak hordagoga78

 

140 zł to za drogo.

 

Kraków - CM Krzemionki, to chyba 90+60 zł + filtr + chyba VAT

Potwierdzę jak znajdę rachunek.

O ile dobrze pamiętam zmieściłem się w 670 brutto z olejem silnikowym (chyba 4,4 litra), filtrem oleju i powietrza, uszczelką, filtrem nadmuchu, odgrzybianiem, ozonowaniem, robocizną i wynajęciem samochodu na czas czynności. Mycie "gratis" ;)

 

 

Kraków Jasnogórska - podany ustnie całkowity koszt ozonowania, odgrzybiania i filtra, bez wymiany płynu w klimatyzacji to 300 zł, podobno z robocizną.

 

Odradzam czyszczenie klimatyzacji w przypadkowych warsztatach.

Wg mnie muszą znać konkretny model Nissana, czyli raczej ASO.

Przykłady są na tym forum.

Sam też sobie tak zrobiłem.

 

Wszystko jest OK, ale radio zaczyna nagle przerywać i nagle orientujesz się, że nie gra jeden kanał itp.

Lub strzela w głośnikach jakby ktoś grzebał we wzmacniaczu.

Przyczyna - zawilgocone radio, bo jest pod wylotem nawiewu.

 

Ja dałem sobie za dużo pianki, bo chciałem dobrze.

Potem "suszyłem" na słońcu (sierpień) auto przez kilka dni, bez bezpiecznika od radia i przeszło, ale nie wiem na 100% bo miałem wytargane głośniki i może padło wzmocnienie basów.

 

Z forum można wyczytać, że odbierano auto z "serwisu klimatyzacji" i radio przestawało grać.

A koszt w dowolnym warsztacie to pewnie przeciętnie 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,wystarczy ostatnie kilometry jazdy wyłączyć klimę ,jak możecie i jechać na samym ogrzewaniu,w tedy kanały osuszą sie gorącym powietrzem i grzyb tak łatwo nie zawita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z klimy po włączeniu silnika zaczęło mi strasznie śmierdzieć - pomógł dopiero podwójny serwis klimatyzacji tzn. odgrzybianie i ozonowanie, każdy po 140 złociszów. I stąd moje pytania:

 

- Czy ktoś z kolegów ma może sprawdzony dobry środek do dezynfekcji klimy we własnym zakresie(te z Norauto nie działają)?

- Środek dezynfekcyjny trzeba wprysnąć do parownika przez po wyjeciu filtrów pyłkowych. Sa tam dwa kanały w górę i w dół. Który kanał jest ten właściwy do parownika?

- Przy jakiej temperaturze zewnetrznej klima jest odłaczana? czy odłączenie jest spowodowane brakiem mozliwości sprężenia gazu czy jest to odłaczenie przez komputer?

- Ile oleju i gazu powinno byc nabite w klimę?

Dość obszernie wyjaśnione :

http://www.auto-klima.pl/dezynfekcja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość niucha13

Witam!! Zajmuję się profesjonalnie ozonowaniem samochodów i budynków w płd.wsch. Polsce. Zapraszam do korzystania z moich usług. www.ozon.lublin.pl ozonlublin@onet.pl Pozdrawiam. Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.carwellness.pl/

 

Z tego co się orientuje to jest bardzo tanio, ponadto rozmawiałem na temat zniżki na NKP i ...załatwiłem ją.

 

Ja już robiłem ozonowanie i nie wierzyłem w to.

 

Minęło kilka miesięcy i brakuje niemiłego zapachu.

 

Polecam gościa ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...