Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stukanie w zawieszeniu Terrano 2 2.7td


Gość winsurfingradom

Rekomendowane odpowiedzi

Gość winsurfingradom

Witam wszystkich, mam pytanko zauważyłem że zaczyna coś stukać w przednim zawieszeniu zwłaszcza na mrozie i jadąc po dołkach więc wymieniłem wszystkie gumy przedniego stabilizatora oczywiście na poliuretany wyciszył się na drobnych nierównościach, ale to jeszcze nie koniec tylko że nie mogę zlokalizować hałasu dzwięk jest podobny do tego ze stabilizatora tylko rzadziej go słychać pomocy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlewaruj kolego nissanka i poruszaj kołem zobaczysz wtedy czy czasami nie trzeba wymienić sworzni na wahaczu. A jeśłi koło bedzie sztywne zobacz na końcówki drążka stabilizatora lub też końcówki drążka kierowniczego złap ręką i ruszaj i tak jak byś chciał pokręcić zobaczysz czy chodzi czy jest sztywny.Ja ostatnio wymieniłem całe zawieszenie na nowe także już mam to za sobą na jakiś czas a jazda na nowym zawieszeniu sama przyjemność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winsurfingradom

Panowie byłem na szarpakach i nic , podobno tuleja tylna wahacza dolnego jest częstą przyczyną takiego stukania, a nie da się jej zdiagnozować na szarpakach ani łyżką. Przy stabilizatorze zrobiłem wszystko Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A może poprostu lód gromadzi się na wachaczach itd.ja tak miałem w swoim sprubójna noc wstawić do ogrzewanego pomieszczenia może pomoże umnie pomogło na jakiś czas,dopuki nie pojeździłem po zaspach i nadtopiony śnieg nie zamarzł acha jeśli masz rury progowe stopnie czy jak tam zwał to też namarznięty śnieg lód na progach w kontakcie z karoserją ktura drga na poduszkach wydaje dziwne dźwięki, i tak też miałem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winsurfingradom

Witam i wielkie dzieki z odpowiedzi zwłaszcza dla fabro2, nie brałem pod uwagę lodu między stopniem a progiem bo hałas był jak z wahacza i nikt na to nie wpadł wszyscy szukali awarii, miałem wymieniać zawieszenie taki byłem zdesperowany jeszcze raz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...