Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl
Gość RYNI

Problem z odpaleniem

Rekomendowane odpowiedzi

GrzegorzSS

Teraz doszedł problem że auto często przy prędkości 80km/h zaczyna się dławić, szarpać :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
carbomer

Jak w temacie, do -5 odpala bez problemu, przy -8 z dużymi problemami. Jak już odpali pracuje normalnie. Dawno nie wymieniałem filtra paliwa, także zacznę od tego. Przekaźnik pyka. Świece żarowe wymieniałem 100 tys. km temu i tu też może być przyczyna. Pytanie, jak długo wytrzymują Wam świece żarowe, kiedy wymieniacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chudson
Napisano (edytowane)

Moje świece mam już 7 lat ( nie wymieniałem , z takimi kupiłem ) ale w mamy aucie przez 8 lat wymieniałem dwa razy więc reguły nie ma. Wiele zależy od tego jaki sterownik i jak często te świece włącza oraz czy robi się krótkie czy długie odcinki. Do tego jeszcze jakość i producent samych świec. 

Wykręć i sprawdź czy grzeją podłączając do aku np przewodem rozruchowym. Jak robią się czerwone to nie ma co zmieniać. W x-trailu dostęp do nich jest dobry. 

Warto podłączyć kompa i sprawdzić jak ciśnienie na pompie rośnie w momencie kręcenia rozrusznikiem. Może zaworek scv w zimnie nie domyka

Edytowane przez chudson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
carbomer

Filtr paliwa wymieniony. Wystarczy ściągnąć rurę dolotu, klucz do filtrów i wykręcamy tak jak filtr oleju. Pomimo że zalałem filtr ropą. Nie obeszło się bez zaciągnięcia paliwa przez rurkę powrotu. Narazie odpala ale mróz też zelżał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pugi36

Witam.

Nissan Xtrial T30 2 ,2 dci 2006 rok..

Mam taki problem gdy temperatura jest poniżej +10 Celsjusza x odpala od strzał a po chwili gaśnie..wskaźnik obrotów nieznacznie pójdzie do 1100 a później obroty spadają i gaśnie a jak pr,ytrzyma na obrotach to nie zgaśnie latem tego nie było.! filtr paliwa wymieniony Gruszka robi się !twarda ! Natomiast włącze webasto podgrzeje 5 min i pali od strzała...zrobiłem experyment wstawiłem na tydzień do garażu nieogrzewanego .po tygodniu temperatura wskazywała 10 + odpalij od strzała ...jak by nigdy nic nie było..później Postal pod domem nocke i problem wrócił..proszę o pomoc... pozdrawiam Krystian ps.obroty nie falują przyspiesza normalnie pompa podczas pracy webasto paliwo podaje także nie wiem co to może być ktoś miał tak samo???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chudson

Sprawdz kompem jaki sygnał daje czujnik temp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pugi36

W środę sprawdzenie i dam znać..a wskaźnik temperatury  powinien migać jak jest chłodno??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gkowal

Wskaźnik temperatury miga jak temperatura spada poniżej +3 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chudson

ale wskaźnik na deskę to nie ten sam co komp widzi temp dla wtrysku 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pugi36

Witam panowie dalej borykam się z trudnym odpalaniem o poranku pytanie gdzie znajdę czujnik temperatury??

Znalazłem taki zdjęcie w załączniku tylko nie wiem co to i od czego..znajduje się on między chłodnica intercolera a akumulatorem bliżej silnika . Jeśli ktoś coś wie proszę o Info dziękuję i pozdrawiam

IMG_20190219_155135.jpg

IMG_20190219_155137.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi