Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

WP12] Zaslepienie EGR


Gość Yauheni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Wiec przy gwaltownym ruszaniu z tylu mam czarna chmurke, i mi to troche przeszkadza, wtryski mam okej, gdyz nie halasuja i nie traci mocy i dobrze odpala, filtr paliwa czysty, duzo jezdze trasa predkosc 100 km\h obtoty 1900 wiec, byc moze, a chyba tak jest zapchany.


Chcialbym zapytac czy ktos czyścił i  zaslepiwal EGR na 2.2 dci 136?  

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kliknij sobie kolego w wyszukiwarkę ->Zawór egr<- i na pewno coś dla siebie tam znajdziesz /zerkałem teraz, więc wiem że tematy są i wiem że i Ty też sobie poradzisz/. Tematów, problemów, sposobów i rozwiązań było dużo. Tak samo do 2,2 dci.

Pozdrowionka.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem to rzezba w gównie z tym zaslepianiem ... wsadzilbym nowy lub uzywany sprawny ...bledow meic nie bedziesz ale przy dluzszej eksploatacji z zaslepka mozesz sobie ponoc narobic glutów nie wiem na ile % to info jest prawdziwe ale wystarczy poczytac czy warto zaslepiac jest od groma artykułów na ten temat i nie pisanych przez chwilowo uszczesliwionych userow tylko przez osoby ktore znaja temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, ja nie mam zadnego blądu, ale jak depne na gaz, mam malą chmurke czarnego dymu.... Dużo o tym czytalem Wtryski ( u mnie ok) Filtr ( ok) Przewóz intercoolera (ok) i zostal EGR 

Czym go najlepiej wyczyscic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yauheni - Od czasu do czasu mógłbyś go przegonić. Taka prędkość, obroty, czyli przypuszczam jazda na 6-tym biegu zamula zawór.

A kto Ci tak podpowiada o zaślepieniu EGR-u? Jak wypowiada się kolega preston81 - nie wszyscy piszą lub nie chcą się przyznać do tego co jest lub było dalej. Jak bardzo chcesz, mogę Ci podrzucić obszerniejsze wypowiedzi i materiały na ten temat.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yauheni - Od czasu do czasu mógłbyś go przegonić. Taka prędkość, obroty, czyli przypuszczam jazda na 6-tym biegu zamula zawór.

A kto Ci tak podpowiada o zaślepieniu EGR-u? Jak wypowiada się kolega preston81 - nie wszyscy piszą lub nie chcą się przyznać do tego co jest lub było dalej. Jak bardzo chcesz, mogę Ci podrzucić obszerniejsze wypowiedzi i materiały na ten temat.

Pozdrowionka.

 

Zajmuje sie teraz badaniem ) czarnej chmurki z tylu) i czasami winien jest temu zasyfiony EGR, ja  swojego jeszcze nie widzialem jak on wyglada (mam przebieg 282 tys. km) bo jest trudny dosyc tam dostęp do niego. 

 

Bardzo chce aby moja prima byla w 200% procent sprawna, a ta chmurka.... psuje mi calą przyjemnosc jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij w działy N16, Tino, X-trail. Wiem i pamiętam, że temat czyszczenia EGR był i były nawet fotki, ale nie pamiętam już w którym dziale-modelu.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdz sprawnosc egr ale nei stawial bym na egr bo nie masz innych objawow ... na kompa podlacz zobacz w ilu% chodzi , stawialbym na turbo :), a bierze ci olej? no i jak doszedles do tego ze puszczasz czarna chmurke?? opierasz sie na tym co ktos ci powiedzial ? czy chmurka zwana dalej wielka chmura widziana jest w lusterku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie bierze, turbo jest ok, chmurke widze w lusterko, jak depne na gaz, i tylko chmurke potem czysto, jak nabieram predkosc jej nie wiedze, wiem co to znaczy, wielka chmura, jak   w astrze G 1.7 cdti walneli mi wtryski to caly czas byla chmura taka ze jak na swiatlach dalem na gaz to samochody z tylu wyjezdzali z chmury i trabili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preston ja wymieniłem turbo a i tak dawał mała chmurke .... Diesel co ci nie da chmurki to nie diesel takie jest moje zdanie. Nawet mała ale powinna być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moj nie jest diesel :) bo nie daje chmurki a turbo wymienilem w grudniu a druga w lutym :) a stara tez nie kopcila nic a nic moze w katalizatorze jest jakis syf ktory jest wydmuchiwany  nie wiem ale jak bys mial egr zawalony to bys mial problemy z odpalaniem nie rowna praca silnika itp ale kopcenie to  raczej nie to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stań samochodem gdzieś w ustronnym miejscu i gdy silnik będzie gorący, to "popiłuj" silnik na wyższych obrotach. Wiem, że jazda 100 h/godz, jest jazdą ekonomiczną, ale recyrkulacja spalin może powrotnie nie wracać do komory spalania, tylko wali w układ wydechowy a w następstwie może zatkać katalizator. 

Dla zapewnienia dobrej pracy systemu recyrkulacji spalin konieczne jest prawidłowe dawkowanie ilości powracających spalin uczestniczących w procesie spalania. Dawka spalin, która powinna brać udział w procesie spalania zależy od obciążenia silnika, jego prędkości obrotowej, temperatury cieczy chłodzącej oraz ilości powietrza wpływającego do kolektora ssącego. Po zebraniu tych informacji następuje otwarcie zaworu EGR, powodując tym samym, odpowiedni przepływ gazów spalinowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirekg9, robilem to tak ze jechalem 200 km\h na 6 biegu, 4500 obrotów i zadnej chmury albo czarnej linii nie widzałem, jak stoje  i piluje silnik to nic nie mam w miejscu :) Moze przeczysciszcze EGR z Katalizatorem tam zobacze, jeszcze zobacze co tam z czujnikiem temperatury. 

Autko jest dynamiczne, ladnie zbiera sie i przyspiesza, spalanie w normie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hej.

 

Przerabiałem podobny problem co ty... duża chmurka itd ... nie stracił mocy... minimalny różnica w spalaniu tylko

Rozkminiałem wszystkie możliwości, rozebrałem "pół auta" żeby swobodnie dobrać się i wyczyścić EGR... efekt był taki że jak kopcił to kopci dalej...

Pojechałem na czyszczenie i sprawdzenie wtrysków... po wyczyszczeniu i sprawdzeniu okazało się ze wszystkie 4 leją ... :-(

Jutro odbieram auto i mam nadzieje że w lusterku zamiast chmury ujrzę ŚWIAT

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...