Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PODSWIETLENIE diodowe i inne


Gość kokosos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

planuje w swoim Pathfinderze zamontowac diody w srodku(do poswietlenie przestrzeni tam gdzie nogi itp...)czy ktos wie gdzie to podlaczyc by sie zaswiecalo w momencie gdy otwieram drzwi i takie tam...

pomoze ktos moze? wiem ze dosc skomplikowanie to brzmi, ale chce ta maszynke tak wymlodzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli masz taką samą instalację, jak w tych z USA, to wg dokumentacji podpinasz się z oświetleniem do BCM (jest w okolicach prawej nogi kierowcy, pod kierownicą) między pin 56 i 63.

Sprawdź to ze schematem elektrycznym swojego auta.

 

Pin 56 realizuje funkcję oszczędzania energii,więc wyłącza oświetlenie gdy jest zbędne, np. po włączeniu alarmu, długim czasie bezczynności, rozładowaniu akumulatora, itd.

Pin 63 odpowiada za zgaśnięcie oświetlenia po zamknięciu drzwi, więc jeśli nie zależy ci na tej funkcji, to plus lampki diodowej podpinasz do 56 a minus po prostu do masy.

Dla bezpieczeństwa instalacji powinieneś zmienić wszystkie żarówki oświetlenia wnętrza na ledowe, aby zbilansować dołożenie kolejnego oświetlenia.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście dołożenie przekaźnika :)

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...