Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Almera na co zwrócić uwage ?


Gość jerzman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Upatrzyłem sobie u dilera 2 nissany almerki:

 

1. Informacje:

Rok produkcji: 1999, 90 000 km, 87 KM (64 kW), Pojemność skokowa: 1400 cm3,

benzyna, Liczba drzwi: 4/5,

Dodatkowe wyposażenie:

ABS, el. szyby, el. lusterka, centralny zamek, autoalarm, poduszka

powietrzna, radio, immobiliser, instalacja gazowa

Dodatkowe informacje:

pierwszy właściciel, serwisowany w ASO, kupiony w salonie, bezwypadkowy,

garażowany

Opis pojazdu:

Instalacja gazowa ,2xAirBag. Bzrdzo ładnie utrzymany , serwisowany , kupiony

w kraju(salonowu).

CENA 20.000 zł

 

2. Typ: Hatchback

Informacje:

Rok produkcji: 2000, Data rejestracji: 06/2000, Przegląd: 06/2005,

Ubezpieczenie: 06/2005, 90 000 km, 90 KM (66 kW), Pojemność skokowa: 1500

cm3, benzyna, granatowy-metalic, Liczba drzwi: 2/3,

Dodatkowe wyposażenie:

centralny zamek, autoalarm, poduszka powietrzna, radio, wspomaganie

kierownicy, immobiliser

Dodatkowe informacje:

pierwszy właściciel, serwisowany w ASO, kupiony w salonie, bezwypadkowy,

garażowany

Opis pojazdu:

Stan techniczny bardzo dobry , wizualny również.Książka serwisowa. 2 x Air

Bag

 

Cena 22000

 

1.Ten pierwszy jest starszy ale 5 drzwi i na gaz i tańszy

2.Ten drugi w nowej kaście, ale 3 drzwiowy nie na gaz i droższy

Obydwa nie bite, serwisowane w tym samym salonie, pierwsi właściciele.

 

Doradzcie cosik :-) bo w sumie nigdy nie miałem almerki czy to dobre ceny i

który będzie lepszy dla mnie.

Mi zależy żeby był tani w eksploatacji, jak najmniej awaryjny, chcę nim 5-6

lat pojezdzić

Dzieki

Pozdrawiam

łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście bym wybrał ten pierwszy, wole N15 od N16,są bardziej niezawodne,

bogato wyposażony, mały przebieg, 20 tys zł- mysle ,że do przyjęcia, chociaż "niemce" są tańsze, ja też wziełem salonowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zadowolony z N15. sam ściagałem z niemiec - generalnie jest opinia nie najlepsza o n16, zwłaszcza produkoanych w europie. przedtem miałem N14 i również byłem zadowolony. Jezeli chodzi o N15 z 1999 roku za 20 tys to bym się zastanowił czy nie szukać taniej w niemczech. Ja dałem 11 tys za auto w bardzo dobrym stanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie siedzę na tym http://www.autoscout24.pl portalu , Ja juz trochę się juz oriętowałem i nie ma za bardzo auta w cenie 20.000 zł z gazem z takim przebiegiem . No chyba że źle szukam ?

Jeśli mówisz że przepłacam ok 4 tyś. to znaczy w niemczech powienienem dostać autko tego typu po opłaceniue wszystkiego za ok 16-17 tys ?

Oj nie mogę takiego znależć w internecie :-(

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę

 

http://autoscout24.de/home/index/detail.as...;id=y2czkyfktnt

 

http://autoscout24.de/home/index/detail.as...;id=ystr1qjsxcr

 

http://autoscout24.de/home/index/detail.as...;id=ysr3kksxsoh

 

za 3900 ojro czyli 15500 peelen, w komisie, bo z ogłoszenia prywatnego jeszcze taniej

__________

 

auto z gazem jest trudno znaleźć w niemczech, oni nie jeżdżą na takich cudacznych wynalazkach :)

____________

 

jeśli chodzi o opłaty, to powinieneś zamknąć się maksymalnie w 1500 zł, na umowie niemiaszek wpisze ci 100ojro i uwagę "motor kaput"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tm bym sie gazem nie sugerował, nie ma to jak sam załorzysz pożądną instalkę i wiesz na czym jeździsz...

Mnie się N16 podobają, ale faktycznie na forum sporo było uwag do tego autka, sam nie wiem, trudny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no...chłopaki tradycyjnie leczą kompleksy:)

tylko i wyłącznie bierz nowszą budę...bez sensu kupować stary model (co najmniej średnio urodziwy) kiedy w podobnej cenie masz nowy model - znacznie nowoczesniejszy pod każdym względem.

Kto odkupi od Ciebie za te 5 lat N15tke? moim zdaniem...nikt:(

jasne, że w N16 zdarzają się usterki ale i tak wg. Dekry i ADACu to marginalne przypadki!

Bierz N16 i ciesz się życiem! Napewno nieraz usłyszysz, że masz piękny samochód...a popsuć się to na 100% się nie popsuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, że w N16 zdarzają się usterki ale i tak wg. Dekry i ADACu to marginalne przypadki!

Bierz N16 i ciesz się życiem! Napewno nieraz usłyszysz, że masz piękny samochód...a popsuć się to na 100% się nie popsuje:)

też tak myślę, niedawno stałem przed podobnym problemem - wybrać starszy model (made in Japan), czy nowszy (made in England) W końcu zdecydowałem się na nowszy... i jest suuuuper. Polecam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jak zwykle rózne zdania i jak zwykle dylemat. Mi osobiście też bardziej podoba się ten nowy model. Ale w przyszłym tygodniu pojadę i dokładnie obejże te dwa egzemplarze.

 

Natomiast co do linków które podał jeden z was , to nie zabardzo podoba mi sie to :-(.

Jeden jest uszkodzony, a reszta ma duży przebieg, i nie podoba mi się

Dzieki za rady pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do linków które podał jeden z was , to nie zabardzo podoba mi sie to :-(.

Jeden jest uszkodzony,a reszta ma duży przebieg, i nie podoba mi się

 

no tak, piszesz,że duzy przebieg?

w niemczech auta maja duzy przebieg,

a jak trafiaja do polski to maja mały przebieg,

dlatego dobrze jest kupować od handlarza, co ściąga autka z niemiec, i przebieg nieduży i autkiem dziadek jeżdził a nie jakiś młokos, nie dobite, serwisowane, i w ogóle cool :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór należy do Ciebie, albo dołączysz do grona użytkowników N15 i nie będziesz wiedział co to naprawy :) , albo do grona uzywtkowników N16, którzy to już bardziej narzekają na swoje auta :(

Fakt faktem N16 jest ładniejsza 8)

 

Jesli chodzi o przebiegi aut o których piszesz, to brałbym dużą poprawke na ich autentyczność, bo kto zakłada instalacje gazową aby zrobić rocznie ok 15 tyś km...... 8) ale cuda sie zdarzają, choć sam w nie niewierzę.

Któryś z poprzedników dobrze napisał, ze lepiej mieć dwa razy wiekszy przebieg faktyczny niż dwa razy mniejszy po modernizacji......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja buym przyzjal sie dokladnie tej n16tce za 22kpln to musi byc niezle walona albo krecona. nie wieze ze ktos i to w komisie sprzedaje fure warta ~28 -29 kpln za 22kpln.alma z 2001 nie schodzi z 30kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na giełdzie samochodowej w Wawce na Żeraniu, była czarna Almerka n15 3d, 1998 grudzień 1.4 wersja Motion, klima, abs, 4x air bag, stan auta naprawde dobry z zewnątrz, mechanicznie nie wiem, bo nie sprawdzałem. Auto sprowadzone z Holandii.

Cena.....15 tyś :oops:

Bardzo dobty okres na kupno samochodu, bo ceny są bardzo niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 tysiecy to wcale nie tanio...

jak poszukasz to teraz mozesz miec taką nawet za 12...a na bank za jakiś czas będzie jeszcze taniej:)

nikt tego już nie zatrzyma:)

 

z jednej strony to bolesna porażka dla takich osób jak ja (kupiłem samochód jeszcze przed majem 2004) ale z drugiej strony...sukces bo teraz wprawdzie swój samochód sprzedajesz za grosze ale i tak samo kupujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, bez przesady że to dużo, jestem dość częśtym bywalcem giełdy samochodowej, oraz przeglądam różne ogłoszenia i pierwszy raz spotkałem się z tak niską cena jak na N15 z 1998 roku.

Faktycznie za 12 tys można kupic ale autko z 95-96 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ja tez polecam poszukac w niemclandi autka moze wyjdzie cie na te same pieniadze ale przynajmniej wiesz co kupujesz, choc w niemczech tez zdarzaja sie przypadki krecenia liczników, ale chyba rzadziej niz w polsce, szukaj u sasiadow i raczej N16 ja swoja przywiozłem za 5000 EUR a rocznik 2002 wiec raczej sie opłaca, poza tym drogi maja prostsze i mniej dziurawe moja ma 80.000 przebiegu i naprawde nic sie nie tłucze, a co do awaryjnosci N16 zrobilismy firmowa 170.000(trzech kierowców) i naprawde nie było zadnych problemów- ale decyzja nalezy do ciebie.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...