Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyrwany zawór tankowania LPG.


Gość wladek0706
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wladek0706

Ponoć głupich nie sieją - sami się rodzą. Oto jestem jednym z nich. :/

Dziś pełen chęci niesienia pomocy innym postanowiłem pomóc człowiekowi, który utknął swoim V40 w zaspie. Na początek pchanie, ale nic, potem lina. Jeden koniec liny podczepiłem do zakopanej V40 drugi do tyłu swojej P11. Po ciemaku elegancko namacałem ucho do holowania, zaczepiłem hak od liny, wsiadłem do auta, jedyneczka - powolutku naprężam linę, szarpnąłem i nagle pach!!! mój zawór LPG znalazł się na ziemi. Okazało się, że zamiast za ucho od nadwozia, hak liny zaczepiłem o wystający zapas miedzianego węża od LPG. Efekt - nie mam teraz jak zatankować LPG i czas odwiedzić "gazownika". W związku z tym pytanie - drogi jest taki zawór i ile może mi facet wziąć za naprawę takiej bzdury?

Dodam tylko, że facet z V40 jak siedział w zaspie, tak siedzi w niej nadal, a ja zostałem z zaworem w ręku. :)

Śmiać i płakać mi się chce ze swojej głupoty. :):(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wladek0706

Po co nowy zawór tankowania? Stary można chyba zamontować.

 

Dokładnie tak. Dziś kupiłem nowy kołnierz zaworu i miedziane beczułki (7zł+2zł). Miedziany przewód oberwał mi się przy samym zaworze więc zostaje zarobić końcówkę i na nowo połączyć z zaworem, potem zamontować zawór z kołnierzem w zderzaku. Jak tylko się ociepli, to sam biorę się za robotę. Nie święci garnki lepią - tak powiadają, to może i ja z dnia na dzień stanę się renomowanym gazownikem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsumie to racja moze być i stary ale pisałeś ile kosztuje nowy w jakim sklepie kupiłeś te beczułki bo ja miałem problem wysępić redukcje z 6 na 8 mm do reduktora ... takie hu,,,,, gazownicy ,,,a ładnie prosiłem ,,, Miedz też nie droga ,,,,,a przy skręcaniu to pamiętaj że rurka z beczułką musi ładnie prosto wchodzić jak będziesz skręcał ...podłączałem kible na takich sprzętach ...u nas ciemnogród dalej ,,,,Pozdro ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wladek0706

wsumie to racja moze być i stary ale pisałeś ile kosztuje nowy w jakim sklepie kupiłeś te beczułki bo ja miałem problem wysępić redukcje z 6 na 8 mm do reduktora ... takie hu,,,,, gazownicy ,,,a ładnie prosiłem ,,, Miedz też nie droga ,,,,,a przy skręcaniu to pamiętaj że rurka z beczułką musi ładnie prosto wchodzić jak będziesz skręcał ...podłączałem kible na takich sprzętach ...u nas ciemnogród dalej ,,,,Pozdro ,,

Tak pytałem, bo myślałem, ze stary już na szrot, a okazało się, ze po głębszej ocenie sytuacji okazał się być OK. Nowy plastikowy kołnierz do zaworu kupiłem na alledrogo, a beczułkę wysępiłem u gazownika. Wyobraź sobie, że chciał za ten kawalątek miedzi 5 zł - paczkę za tyle zapewne kupuje. Dałem mu 2 zeta i ani grosza wiecej. ;)

Wydaje mi się, że oni nie chcą się dzielić tym sprzętem, bo tracą przez to klientów. Poza tym to stosunkowo niebezpieczne takie rzemieślnicze zabawy z tym LPG wiec może mają narzucone jakieś zakazy - nie wiem - nie znam się.

Możesz powiedziec coś więcej o tym skręcaniu przewodu z beczułką? Wkładać coś do środka rurki podczas dokręcania? Boję się, żeby się jej ścianki nie zapadły do środka jak za mocno ją beczułką pocisnę. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona jest półokrągła i takie jest wycięcie gdzie dokręcasz z czuciem w momencie dokręcania dopasowywania sie tej beczułki będzie ciężej szło i tak ma być nakładasz na rure nakrętkę potem beczka i wsadzasz na maxa do zaworupotem dosówasz beczke zobaczysz że ona ładnie pasuje i nakrętka ...i skręcanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wladek0706

ona jest półokrągła i takie jest wycięcie gdzie dokręcasz z czuciem w momencie dokręcania dopasowywania sie tej beczułki będzie ciężej szło i tak ma być nakładasz na rure nakrętkę potem beczka i wsadzasz na maxa do zaworupotem dosówasz beczke zobaczysz że ona ładnie pasuje i nakrętka ...i skręcanie

Ufff... zrobione! Nawet próbę napełnienia przeszło. Nigdzie nie przepuszcza, kulka zaworu pięknie trzyma, czyli ciśnienie w przewodzie w normie. Zaoszczędziłem jakieś 50-60zeta dzięki Twoim poradom i własnej robociźnie oraz odwadze. ;)

Dzięki wielkie za dodanie otuchy. Te LPG to wcale nie jest aż tak niebezpieczne, jak by się mogło wydawać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Miałem podobny problem zdecydowałem się aby to zrobili gazownicy skasowali mnie 80 zł ale wymienili mi zawór bo mówili że był nieszczelny ale najpierw  skróci przewód miedzienay bo morze wymiana zaworu nie byłaby konieczna. Nie wykluczam tego że zawór był do wymiany tylko szkoda tylko że wysłałi mnie abym poszed sobie na kawe na szczęście znalazłem sobie inne zajecie. W każdym razie wróciłem po 2,5 h i samochód dopiero z kanału zjeżdzał ;/;/;/  Mam pytanie ile kaw można wypić w tym czasie ? I czy to jest aż tak pracochłone ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...