Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czy to zawory ?


Gość mcgregorius

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mcgregorius

Witam wszystkich forumowiczów !

 

Od jakiegoś czasu słyszę dziwny terkot z okolic pokrywy zaworów z mojego terrano 2.4 w gazie .Najbardziej słychać na obrotach jałowych .Po przygazowaniu do około 1200 obr.min terkot ustaje.Samochód ma nakulane 245 tyś.Tak się zastanawiam czy czasem nie poszła w las hydrauliczna regulacja zaworów lub łancuch rozrządu.Czy orientuje sie ktoś ile kosztuja regulatory hudrauliczne do terrano ewentualnie kompletny rozrząd (łancuch,napinacz,i koła zebate ?

Dzieki za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość stawoska

Witam wszystkich forumowiczów !

 

Od jakiegoś czasu słyszę dziwny terkot z okolic pokrywy zaworów z mojego terrano 2.4 w gazie .Najbardziej słychać na obrotach jałowych .Po przygazowaniu do około 1200 obr.min terkot ustaje.Samochód ma nakulane 245 tyś.Tak się zastanawiam czy czasem nie poszła w las hydrauliczna regulacja zaworów lub łancuch rozrządu.Czy orientuje sie ktoś ile kosztuja regulatory hudrauliczne do terrano ewentualnie kompletny rozrząd (łancuch,napinacz,i koła zebate ?

Dzieki za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam !

 

U mnie też tak dzwoni pod maską. Przenieg podobny. Mechanik stwierdził, że to popychacze zaworów - tzw. szklanki. Komplet cześci do ich wymiany kosztuje nieco poniżej 500 zł. Do tego dolicz robociznę. Poki co nie robię z tym nic tylko cześciej wymieniam olej. Sprawdź czy nie masz gdzieś wycieku oleju bo przy niskim poziomie oleju dźwieki są głośniej słyszalne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...