Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nadbudowa Navara


bikemc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy stracę gwarancję na perforację i inne gwarancje jak zamontuję nadbudowę w Navarze ale nie w salonie tylko samemu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie można by zadać inaczej: czy stracę gwarancję na blachę jeśli będę coś przewoził na pace?

 

Dopóki nie podepniesz się do instalacji elektrycznej to montuj sobie tą zabudowę i nikomu nic do tego. Jeśli gdzieś zrobisz dziury albo zedrzesz lakier to wiadomo że to gwarancji nie będzie podlegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację:)

Przecież można powiedzieć że wiozłem łóżko z ikei:)

Jak kiedyś kupię nadbudowę, to nie będę jej podłączał pod instalację. Bo pewnie w szynę CAN wszystko jest wpięte i wtedy jak coś padnie to koniec gwarancji.

 

Dzięki i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem oświetlenie i stop pod tylną lampę ;) ogrzewania szyby nie ciągnąłem bo i tak nie oglądam się przez ramię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację:)

Przecież można powiedzieć że wiozłem łóżko z ikei:)

Jak kiedyś kupię nadbudowę, to nie będę jej podłączał pod instalację. Bo pewnie w szynę CAN wszystko jest wpięte i wtedy jak coś padnie to koniec gwarancji.

 

Dzięki i pozdrawiam:)

 

Nie, z tyłu nie ma szyny CAN, spokojnie wepniesz się przy lampie. Robiąc sprytnie przejściówkę na oryginalne złącza pozostaniesz "niewykrywalny" :)

 

Ja tam w każdym razie wpiąłem się do kabli i wszystko działa, serwis nigdy nie pyszczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, z tyłu nie ma szyny CAN, spokojnie wepniesz się przy lampie. Robiąc sprytnie przejściówkę na oryginalne złącza pozostaniesz "niewykrywalny" :)

 

Ja tam w każdym razie wpiąłem się do kabli i wszystko działa, serwis nigdy nie pyszczył.

 

w D40 jest otwór techniczny łączący kabinę z paką. mam nadbudowę a zasilanie zapięte jest na "szybkozłączkę", tak aby nie było problemu gdy będę chciał zdjąć budę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taransan, rozumiem, że chodzi Ci o zasilanie 12 V na pakę? A jak masz rozwiązany problem ze światłami?

 

cześć,

ale jakim światłem? w budzie mam 2 gniazda 12V oraz 2 lampki (wszystko zależy od modelu budy lub własnej inwencji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wszystko zależy od rodzaju nadbudowy. Montowane są różnie, wiec zwróć na to uwagę. Ja tez mam budę od 2 lat, ze stali galwanizowanej, na tylnej klapie mam odblaski, a w środku, z elektryki: podsufitkę, stop i ogrzewanie tylnej szyby. Też mam szybkozłączkę, więc nie miałem problemu ze zdjęciem i ponownym założeniem. Wiązkę elektryk przeciągnął przez oryginalny otwór w podwoziu, więc nie było potrzeby czegokolwiek wiercić. Bez obaw, możesz więc zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do rozmowy bo w swojej zabudowie również podpiąłem lampkę wnętrza ( świeci się niezależnie od wszystkiego),stop a nawet dokupiłem czujnik krańcowy na otwarcie tylnej szyby, który podpiąłem pod jedne z drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się jeszcze do montażu dodatkowego światła gdzieś na klapie zabudowy. potrzebne mi to do pracy przy załadunku/wyładunku. mam jeszcze w głowie inne "większe" rozwiązanie elektryczne ale to już wymaga dodatkowego otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...