Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klimatyzacja w bardzo mroźne dni (-15, -20 st)


Rafal79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie pytanie odnośnie pracy klimatyzacji w bardzo mroźne dni, czy to normalne, że klimatyzacja gdy ją włączymy to znaczy gdy dioda zacznie się świecić na pomarańczowo to klimatyzacja nie włącza się od razu tylko dopiero po upływie czasu (skąd wiem że klimatyzacja się nie włącza ?? pracę klimatyzacji da się usłyszeć objawia się ona charakterystycznym dźwiękiem pracy silnika od klimatyzacji), niejednokrotnie po przejechaniu sporego odcinka drogi.

 

Czy klimatyzacja ma jakiś czujnik temperatury i nie włącza się gdy temp. otoczenia jest bardzo mała?? Pytam bo ostatnio właśnie zauważyłem że moja klimatyzacja nie włącza się zaraz po załączeniu przyciskiem a/c niezależnie od tego w jakiej pozycji ustawie temperaturę nawiewu.

 

Dziękuje Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie odnośnie pracy klimatyzacji w bardzo mroźne dni, czy to normalne, że klimatyzacja gdy ją włączymy to znaczy gdy dioda zacznie się świecić na pomarańczowo to klimatyzacja nie włącza się od razu tylko dopiero po upływie czasu (skąd wiem że klimatyzacja się nie włącza ?? pracę klimatyzacji da się usłyszeć objawia się ona charakterystycznym dźwiękiem pracy silnika od klimatyzacji), niejednokrotnie po przejechaniu sporego odcinka drogi.

 

Czy klimatyzacja ma jakiś czujnik temperatury i nie włącza się gdy temp. otoczenia jest bardzo mała?? Pytam bo ostatnio właśnie zauważyłem że moja klimatyzacja nie włącza się zaraz po załączeniu przyciskiem a/c niezależnie od tego w jakiej pozycji ustawie temperaturę nawiewu.

 

Dziękuje Rafał

w automatycznej jest to absolutnie normalne .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko czy to jest klimatyzacja automatyczna ???? Mam pokrętło nawiewu oraz analogową regulację temperatury (pokrętło z kolorami nawiewu czerwony i niebieski), w instrukcji jest napisane że klimatyzacja manualna. Sam nie wiem, może i w niej coś automatycznego też jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne jest załączanie w kilku wybranych pozycjach po uruchomieniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatyzacja w Note powinna działać bez względu na temperaturę otoczenia (potrzebna choćby do osuszania szyb). W sytuacji gdy na zewnątrz jest silny mróz, jej załączanie z opóźnieniem jest normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatyzacja w Note powinna działać bez względu na temperaturę otoczenia (potrzebna choćby do osuszania szyb). W sytuacji gdy na zewnątrz jest silny mróz, jej załączanie z opóźnieniem jest normalne

dokładnie chodzi o to że jak się ma ustawioną wyższą temperaturę niż na zewnątrz(w celu ogrzania :rolleyes: )to silnik reaguje "celowo" z opuźnieniem ok.30sek-patrz instrukcja.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już o klimatyzacji mowa - przypominam,że należy przynajmniej raz w tygodniu na 5-10 minut włączyć klimatyzacje niezależnie czy jest nam potrzebna, czy też nie. Dotyczy to szczególnie posiadaczy wcześniejszych wersji notka, gdzie klima nie załącza się sama :rolleyes: . Czynnik chłodzący jednocześnie jest środkiem smarnym sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Muszę odświeżyć temat. Dziś wystapiła podobna do opisanej powyżej sytuacja.

Po odpaleniu silnika i przejechaniu kilku kilometrów włączyłem klimatyzację w celu szybkiego pozbycia się pary z szyb.

Niestety dziś nie pojawiło się specyficzne świszczenie świadczące o pracy klimatyzacji.

Przejechałem 20 km i dalej nic, cisza.

Pomarańczowa lampka od klimatyzacji świeci się. Obroty silnika nie wzrastają oraz nie słychać pracy klimatyzacji.

Zgłaszać to w serwisie czy czekać na ocieplenie? Czy Ktoś ma podobną sytuację?

Czy przy -18*C jednak nie powinna pracować prawidłowo?

Pamiętam także o używaniu klimatyzacji w celu smarowania, dziennie pracuje minimum 10 minut.

 

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie załączy się,czujnik temperatury nie włączy ,za niska.

Też tak mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam link nt. klimatyzacji http://www.arkttika.pl/porady.htm jak się z nią obchodzić. Nie jestem fachowcem, wydaje mi się, że klima służy w okresie jesienno/zimowym głównie do odszraniania i odmrażania pojazdu. A więc A/C włączone , a przy ustawieniu nawiewu na szyba/nogi, lub szyba,sama się włącza, pokrętło temperatury na max/czerwony i to wszystko. Natomiast nie należy zapominać o tym by raz na tydzień lub dwa tygodnie włączyć klimę na chłodzenie na kilka minut w celu smarowania sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie załączy się,czujnik temperatury nie włączy ,za niska.

Też tak mam...

 

Witam

 

Ale ten specyficzny dźwięk klimatyzacji słyszałem dotychczas przy skreconej temperaturze na Max Hot, dziś tego dźwięku nie było pomimo identycznego ustawienia co dzień wcześniej.

Nie miałem ustawionej temperatury na Max Cold, Super Freeze.

???

 

Pozdrawiam

 

p.s. zgodnie z instrukcją przy odszranianiu szyb: a/c on, wentylator na 4, ogrzewanie na max, obieg zewnętrzny - dziś nie działało.

Edytowane przez Dysten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak niskiej zewnętrznej,musi się cud stać żeby zaskoczyła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poserwowałem po forach na temat klimy w mrozy. Z tego co wyczytałem, to wygląda tak. Już przy - 6 stopni prawdopodobnie się nie włączy. W mrozy powietrze jest na tyle suche, że szyby nie parują i klimy do osuszania wnętrza nie trzeba używać. Powinna być jednak załączona w zimie cały czas mimo że kompresor i sprężarka nie chodzi i nie smaruje elementów. Chociażby dlatego, że jak auto stoi w ciepłym garażu, lub gdy podniesie się temperatura po uruchomieniu silnika klima się włączy co będzie korzystne dla układu który musi być smarowany chociaż raz na dwa tygodnie. To chyba tyle. :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...