Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 1.6 beznyna i rodzaj paliwa


perinoid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiliśmy z Żoną QQ 1.6. Mamy go dopiero od tygodnia, na razie przejechał mało km. A ponieważ nie zmienimy go za rok czy dwa, chciałbym go jak najlepiej eksploatować. Jednym z aspektów jest paliwo. W dokumentacji jest napisane, żeby silnik jest na benzynę 95-oktanową. No i w sumie w porządku. Ale pojawia się zaraz pytanie, jak się ten silnik sprawuje przy 98-ce? Albo jakimś V-Power od Shell-a albo czymś podobnym? Oglądałem kiedyś w TV program gdzie pokazywali, że nie jest takie oczywiste, że nalanie "lepszego" paliwa poprawi osiągi i kulturę pracy - tam bodajże w Skodzie na 98-ce silnik miał mniejszą moc niż na 95. Jak jest z w tym temacie silnikiem QQ? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Jak jest z osiągami, kulturą pracy, spalaniem, trwałością (pomijając aspekt finansowy)? Gdybanie i przypuszczenia są dla mnie mało interesujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.4 to nie 1.6 ;-) Ale przeczytałem cały wątek, zawsze to jakaś informacja. Czekam na więcej, może ktoś swojego QQ karmi "lepszym" paliwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,na pewno,ale 1.6 w tamtym temacie miał kolega Currhee,który jeździ tylko na 98, kolega Dar,Nouuej...czytaj ,czytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy z Żoną QQ 1.6. Mamy go dopiero od tygodnia, na razie przejechał mało km. A ponieważ nie zmienimy go za rok czy dwa, chciałbym go jak najlepiej eksploatować. Jednym z aspektów jest paliwo. W dokumentacji jest napisane, żeby silnik jest na benzynę 95-oktanową. No i w sumie w porządku. Ale pojawia się zaraz pytanie, jak się ten silnik sprawuje przy 98-ce? Albo jakimś V-Power od Shell-a albo czymś podobnym? Oglądałem kiedyś w TV program gdzie pokazywali, że nie jest takie oczywiste, że nalanie "lepszego" paliwa poprawi osiągi i kulturę pracy - tam bodajże w Skodzie na 98-ce silnik miał mniejszą moc niż na 95. Jak jest z w tym temacie silnikiem QQ? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Jak jest z osiągami, kulturą pracy, spalaniem, trwałością (pomijając aspekt finansowy)? Gdybanie i przypuszczenia są dla mnie mało interesujące.

 

stosowanie paliwa o wyższej wartości oktanowej w twoim przypadku nie ma żadnego uzasadnienia(szczeg.ekonomicznego )poza jednym ,takie paliwo może ma chodź te 95 oktanów :dribble: Napewno samochód będzie spalał tyle ile palił,moc też nie wzrośnie lub wzrośnie NIEZAUWAŻALNIE,a paliwa uszlachetnione to są i 95-oktanowe.Te polecam ze względu na właściwości myjące silnik(zawory i.t.d.)

silniki benzynowe nissana na nasze szczęście są mało wrażliwe na jakość "oktanową"paliwa i są wstanie jechać nawet na amerykańskiej 91oktan :lol:

Edytowane przez manix
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, tak jak zasugerował manix oznaczenie paliwa, częstokroć jest tylko oznaczeniem, a nie faktyczną liczbą oktanów.

Postaram się odnaleźć w domowym archwium, test paliw z różnych stacji, począwszy od hipermarketowych do firmowych + paliwa z Niemiec ( Motor lub AŚ ostatnie dwa lata :P ) i sens stosowania tych "lepszych" dla silników do tego nieprzystosowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. Wniosek jest w miarę oczywisty. Lepiej zalać bak dobrą 95-ką niż pakować się w 98. A o tym, że te "98" wcale nie musi znaczyć, że paliwo ma 98 oktanów to wiem :-)

Herson: chętnie przeczytam test o którym piszesz, będę wdzięczny za podesłanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki wszystkim. Wniosek jest w miarę oczywisty. Lepiej zalać bak dobrą 95-ką niż pakować się w 98. A o tym, że te "98" wcale nie musi znaczyć, że paliwo ma 98 oktanów to wiem

 

ja rozumiem to inaczej. Lepiej lać 98, bo ona może ma te 95 oktanów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba oktanowa nie ma nic wspólnego z mocą silnika. encyklopedia WIEM

stary,co ty z tą mocą,przecież nikt tu nie twierdzi że oktany = moc.gdy auto wymaga 95 to gdy kupisz paliwo 95 które n.p.ma w rzeczywistości 92 oktany,w silniku przy podwyższonym obciążeniu może dojść do spalania stukowego.kupując paliwo 98 jest szansa że będzie miało chodż te 95 oktanów.(wedłóg mnie to strata pieniędzy,lepiej tankować w dużej stacji w miarę pewnwj Pb95)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wybrać dobrą markę stacji (może być polska) i lać tą która najczęściej im schodzi. Jest w niej mało osadów. U nas drogie paliwa rdzewieją w zbiorniku na stacji. Pozdrawiam

Ja, z przyzwyczajenia trochę, leje do mojego 1.6 benzynę Ultimate98 z BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja, z przyzwyczajenia trochę, leje do mojego 1.6 benzynę Ultimate98 z BP.

Poszedłem Twoim tropem i zalałem Ultimate98 z BP. W stosunku to zwykłej 95 z BP lub Shella nie zauważyłem żadnej różnicy. Dalej uważam że benzyna EuroSuper 95 ze Statoil-a ma najwyższą jakość, którą czuć np. w dynamice. Jestm ciekaw ich Supremy 98 ... musze się kiedyś skusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrać dobrą markę stacji (może być polska) i lać tą która najczęściej im schodzi. Jest w niej mało osadów. U nas drogie paliwa rdzewieją w zbiorniku na stacji. Pozdrawiam

 

Witam,

 

Popieram kolegę w 100%. Lać zwykłe paliwo na renomowanych stacjach tam gdzie tankuje dużo osób. Duży przerób paliwa oznacza częste dostawy i świeże paliwo. Dodatkowo jak jest duży "przerób" paliwa na stacji to nie mają czasu na kombinowanie i np. dolewanie wody czy innych świństw.

Tankuje na stacjach Shell, Statoil, i neste (ale na niektórych) i nigdy nie miałem problemów.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...