Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie 2.0 benzyna


Gość PowerM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy nie wiem czy był już poruszany ten temat. Chciałbym Was zapytać ile spala wasz Nissan w mieście i na trasie?. 2.0 benzyna 104KW.

Mi sie wydaje ze są to granice

 

- 11-13l na trasie miasto ok. 14l.

 

- Czy warto wrzucić instalacje gazową?. jeżeli tak to jaką?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój na trasie spala jakieś 8-9 l, za to w mieście około 14l. Nad gazem się nie zastanawiałem, szkoda tracić miejsce w bagażniku, a jeżdżę nim na tyle mało, że się szybko nie zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam, Jeśli chodzi o spalanie w T-30 rocznik 2002 2,0 benzyna to u mnie nie było tak żle. wychodziło jakieś 9 litów w trybie mieszanym. Po załóżeniu instalacji gazowej, spalanie w mieście mieśći się w 12-13 litrów bez żadnych spadków mocy. Czy warto zakładać instalacię?? POwiem ze tak jak ktoś duzo kezdzi, mi po 5 miesiacach sie zwrocila a koszt takiej ok 3-3,5 tys. Jak jakies pytania prosze bardzo odpowiem, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość robert1234

Witam,

Kupiłem nissana x-traila 2.0 benzyna 2002 z oryginalnym przebiegiem 150 000 i od początku mam problem z bardzo wysokim spalaniem, które wynosi w mieście ok 17 l. / 100 km a na trasie 12 l. / 100 km.

Sprawdziłem ostatnio w warsztacie przepustnice, przepływomierz, świece, filtry i są ok, na komputerze też nic nie wywala.

 

Dodam, że jak tesotwałem do spalanie to starałem się jeździć ekonomicznie. Ale później zauważyłem, że nie ważne jak jeżdzę spala zawsze tyle samo.

 

Dajcie znać proszę co zrobić bo mnie już dobija powoli to spalanie :(

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem nissana x-traila 2.0 benzyna 2002 z oryginalnym przebiegiem 150 000 i od początku mam problem z bardzo wysokim spalaniem, które wynosi w mieście ok 17 l. / 100 km a na trasie 12 l. / 100 km.

Powiem szczerze, że mnie spalanie benzyniaka "wyleczyło" z tego modelu X-trail'a. Jak chciałem kupić to sprzedający mówili, że średnio pali 10L/100km. Jak czytam Twojego posta, to samo czytanie mnie dobija..

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert1234

Powiem szczerze, że mnie spalanie benzyniaka "wyleczyło" z tego modelu X-trail'a. Jak chciałem kupić to sprzedający mówili, że średnio pali 10L/100km. Jak czytam Twojego posta, to samo czytanie mnie dobija..

Powodzenia.

 

Jakby mi palił 10/100 to bym był wniebowzięty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert1234

Kolego ja mam z 2003 i tak właśnie pali 10l na 100km a mam pytanie czy w twoim regulowałeś zawory ?

 

Hej,

Nie regulowałem. myślałem że w tym silniku się nie reguluje. Ok, to sprawdze to. Co jeszcze innego mogę sprawdzić ?

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert1234

Ja też tak myślałem ale mechanik powiedział że się to robi co 100tyś,mam jeszcze jedno pytanie czy jesteś pewien za ten przebieg ?

 

Jestem pewien w książce miał 147000 trzy miesiące przed tym jak kupiłem. No ale jakby miał większy to co wtedy? Trzeba coś wymienić ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert1234

Patrz instrukcja obsługi ,ja w moim przy 200tyś wymieniłem kompletny łańcuszek rozrządu i zawory ale ja jeżdżę też na gazie

 

A napisz mi jeszcze, ile wskazówka na obrotomierzu wskazuje Ci obrotów na biegu jałowym. Co u mnie jest zaraz pod 1000, ale w warsztacie powiedzieli mi ze na kompie jest 650.

 

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi palił 10/100 to bym był wniebowzięty ;-)

 

Witam

Jeżdżę T30 od kwietnia2009. Silnik benzyna 2,0. Od tego czasu zrobiłem ok. 26tyś.km. Spalanie kontroluję przy większości wizyt na stacji paliw. Wychodzi mi tak:

lato

średnie (miasto 50%, trasa 40%, teren 10%) 8,5-9,0l

minimalne (trasa 100%) 7,5l :-)

max (trasa 30% z prędkością 150km/h + miasto 70%) 10,5l

 

zima

średnie (miasto 50%, trasa 40%, teren 10%) 9,5-10,0l

minimalne (trasa 100%) 8,4l

max (miasto 50%, trasa 40%, teren 10%) 11l (ale to przy problemach z tłoczkami zacisków w przednich hamulcach, więc raczej wartość zawyżona)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez WildLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LaikManiek

Witajcie

Ja mam X-a rocznik 2004r, benzyna 2.0 sport. Z moich obserwacji wynika że nie ważne jak jeżdżę czy delikatnie czy bardziej dynamicznie spalanie miasto zimą 11l, latem 10l.,

Jazda poza miastem nie przekraczając 140km/h ok 9l, po przekroczeniu 140km 14l. Posiadam auto od roku i cały czas takie same spalanie, przejechałem ok 25000km. Instalacji gazowej nie zamierzam zakładać, nie po to kupowałem takie autko aby je teraz skundlić.

Edytowane przez LaikManiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert1234

No to ja już nie wie, większość odpowiedzi do max 11l w mieście, a ja mam dalej 16 - 17 l :((((

Byłem ostanio w warsztacie i sprawdzili mi wszystko co może potencjalnie wpływać na spalanie (zawory, termostat, przepływomierz, sondy lambda, i wsyztsko jest ok, sam silnik też w porządku.

 

Jeszcze jak na trasie to jestem w stanie zejść do 11l to spalanie w mieście 17l jest nie możliwe.

Pomóżcie proszę, co jeszcze może być nie tak ? Dlaczego w mieście w spalaniu jest taka suża różnica ?

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość krakarol

mi pali srednio 10l

głównie jezdze po miescie

 

gdy pamietam i skasuje 'komputerek' przy wyjezdzie na trase to 7,5 - 8 l

ale to tylk ogdy nie przekraczam magicznej predkosci 120km/h

 

niestety powyzej to 10l

 

pzdr

k

 

 

mowie o wskazaniach komutra, nigdy nie obliczalem na podstawie faktycznego zuzycia paliwa przy kolejnych tankowaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...