Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Sprężarka klimy ?


THOMAS_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

- od pewnego czau zaczęła piszczeć mi sprężarka klimatyzacji - prawdopodobnie pada łożysko ...

- w jaki sposób wymontować spreżarkę by poczynić jak naj mniej szkód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jest nabita ? łożysko raczej szumi ?? jaki masz przebieg ? Moje pytania bierze się stąd że to mało awaryjne urządzenia(w teorii tak czytałem )czy miałeś wcześniej jakieś obiawy , bo ja zauważyłem że jak właczam klime to coś szumi tak cichutko ledwie to słychać ale wcześniej tego nie słyszałem chyba , już troche nie chodziła teraz przeczytałem że trzeba ją właczać od czasu do czasu dla przesmarowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do serwisu klimy i spuść czynnik - potem ciut dopłacisz i oddadzą :-)

 

A sprężarka - zdejmujesz pasek i wio - 4 albo 5 śrub i jest Twoja...

 

Ale przynajmniej nadkole, osłona boczna do zdjęcia, chyba pokrywa spod silnika.

Pasek żeby zdjąć trzeba podnieść rolkę samonapinającą i wtedy zsunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przy włączeniu klimy chwilowo pisk/szum/ zanika i pojawia sie ...

klima nabita i działa tylko piszczy próbowałem prysnąć płynem wd 40 w oklice sprzęgła sprężarki od strony nadkola w garażu pisk mija jednak przejadeok 1km i się pojawia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pojechał do serwisu gdzie robią klime i niech Ci powiedzą co to piszczy to nic nie kosztuje koniec jezyka za przewodnika a tak to domysły ,pomysły powodów może być wiele !!jak CI powiedzą cene zaporową to wtedy szukaj a tak szkoda czasu ./

 

z tego co piszesz to łożysko koszt nie wielki ok.100 zł sam możesz coś spaprać - to moje zdanie tylko !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość doktorkidler

a u mnie jak włączam klime to strasznie rzuca slnikiem i cos stuka dodam tylko ze to P12 kombi po 2004 ktos ma jakis pomysł czemu tak rzuca ta klima ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

- przy włączeniu klimy chwilowo pisk/szum/ zanika i pojawia sie ...

klima nabita i działa tylko piszczy próbowałem prysnąć płynem wd 40 w oklice sprzęgła sprężarki od strony nadkola w garażu pisk mija jednak przejadeok 1km i się pojawia..

Bardzo możliwe że "kończy się" wał prowadzący tłoki - niestety jest to pieta achillesowa tych spręzarek. Gdyby łożysko koła bylo uszkodzone słyszałbyś hałas cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...