Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światło w bagażniku


Gość szczupciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas świeci się światło w bagażniku Nissan NOTE 1,6 z 2006 roku. Do tej pory bez usterek.

Gdy zamknę samochód 1 raz mignęły światła po chwili słychać 3 razy piszczenie razem ze światłami a po ok 30 min. włącza się alarm. Samochód jest zamknięty. Jak otwieram samochód światła migają 5 razy i 3 razy słychać piszczenie. Włożyłem kluczyk do stacyjki i zobaczyłem kontrolkę niedomkniętych drzwi. Ale drzwi są wszystkie zamknięte. Tak było dziś rano. Potem znów sprawdzałem - wieczorem zobaczyłem że się świeci w bagażniku pomimo zamkniętych drzwi. Jutro muszę jechać do ASO. Boję się tak zostawić bo do jutra może mi się akumulator rozładować. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem lampki przełączonej na ciągłe świecenie?

 

Jeśli się boisz o aku to wyjmij żaróweczkę...

 

Lampki wewnątrz mam wyłaczone a w bagażniku świeci

Chyba tak zrobię bo światełko jest trochę ciepłe.

Edytowane przez szczupciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już było na forum o święcącej lampce w bagażniku i o tym że jest w stanie rozładować akumulator. Piszesz ze autko jest z 2006 r zatem jest już po gwarancji. W takim wypadku nie polecam ASO bo zedrą z Ciebie skórę. Znajdź lepiej jakiegoś dobrego elektryka. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem masz z zamkiem tylnej klapy,on steruje oświetleniem,a skoro świeci Ci sie kontrolka,niedomkniętych drzwi to masz z nim problem.Mozesz odkręcić zamek i obejrzeć co w nim nie gra,jak nie dasz rady to tak jak mówił Edo,elektryk ,a nie ASO.Z żarówka sobie poradzisz,ale co z alarmem? ,zamek dalej będzie wskazywał nie zamknięte.

 

A może problemem jest wilgoć? i WD pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady, uważam że to zamek bo właśnie wróciłem z 10 km trasy gdzie wyjeżdżając było dobrze a po załadowaniu bagaży kontrolka znów świeci. No to wykręciłem żarówkę, oraz przejechałem WD 40 zobaczymy co będzie rano na razie stoi w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawiałbym na uszkodzoną tzw "krańcówkę" - mechaniczny czujnik sygnalizujący domknięcie klapy i automatycznie rozłączający obwód lampki oświetlającej wnętrze bagażnika. Z takim problemem powinien poradzić sobie każdy elektryk samochodowy

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczupciu

ja stawiałbym na uszkodzoną tzw "krańcówkę" - mechaniczny czujnik sygnalizujący domknięcie klapy i automatycznie rozłączający obwód lampki oświetlającej wnętrze bagażnika. Z takim problemem powinien poradzić sobie każdy elektryk samochodowy

 

Otóż dzisiaj rano bez zmian, właśnie przed chwilą rozmawiałem z kolega z pracy i to samo powiedział. Juz niedługo sie okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar,a gdzie to widziałeś ten mechaniczny czujnik,który wyłącza oświetlenie?Otwórz klapę i znajdź go.

Wyraźnie napisałem że problem jest z zamkiem klapy i bez wyjęcia i kontroli zamka i przewodów się nie obędzie.

Szczupciu ,zrób sobie jeszcze taki mały test...zamknij sam zamek klapy(otwarta klapa),po prostu popchnij go kluczykiem,powinien dwa razy zaskoczyć i poczekaj 3-4 minuty czy zgaśnie światło.Może po prostu klapa ci się nie domyka(w ten sposób sprawdzisz,bez obaw działanie zamka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczupciu

Już po wszystkim.

Według elektryka w ASO .... był to problem z elektryką. Założył żaróweczkę a potem przyciskał w zamku i wtedy światełko troszkę słabiej świeciło. Potem rozkręcił ZAMEK coś tam ruszył śrubokrętem i wszystko grało. Nie widziałem wszystkiego a on mi szczegółów nie powiedział. OD WJAZDU NA HALĘ TRWAŁO TO JAKIEŚ 15 MINUT.

A teraz najważniejsze cena - wszystko gratis z promocji. Więc piekne dzięki wystarczyły.

A teraz Wam wszystkim dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz pisałem Ci wyżej jak postąpić,identyko jak ASO.Ale dobrze że za friko zrobili,chwalić ich trzeba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...