Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

niedokładnosci montażowe karoserii


myk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po kilku dniach od kupna notka (auto nowe) dostrzegłem, bo wcześniej nie zwróciłem na to uwagi z racji tego, że auto nowe nie powinno mieć wizualnie niedoróbek czy "uszkodzeń" montażowych, że w miejscu połączeń zewnętrznego poszycia drzwi z wewnętrznym (chyba nazywa się to felcem) - widać to po otwarciu drzwi, w miejscach gdzie powinna być nałożona masa plastyczna jest ona przesunięta względem łączenia blach (odsłonięte zakładki blach) lub jest odcinek ok. 3 cm nie wypełniony masą plastyczną a blachy w miejscu połączenia nie zachodza na siebie powodując w efekcie niewielką dziurę do wnętrza drzwi na ładzeniu poszyć blaszanych. Problem ten w moim samochodzie dotyczy głównie tylnych lewych drzwi w obrębie narożnika dolnego pod zawiasami. Poza tym zauważyłem że w drzwiach tych od strony zawiasu górnego jest uszkodzona od strony wnętrza masa plastyczna - chyba fabrycznie w wyniku zakręcania zawiasu i odsłonięta pod tą masą powierzchnia metalu na odcinku ok. 2 cm. Są to moim zdaniem niedokładności i usterki które sa jeszcze pochodzenia fabrycznego - montażowego. Nic nie wskazuje aby coś innego z tymi drzwiami było robione. Mam, w związku z tym pytanie, czy w waszych notkach występują podobne niedokładności montażowe w obrębie zabezpieczenia masą plastyczną łączenia poszycia zewnętrznego z wewnętrznym drzwi i czy w ogóle warto z tym jechać na gwarancji do serwisu i poddawać jakimś poprawkom? Niestety nie mam porównania z innymi notami, a do dealera oddalonego o kilkadziesiat km by porównać z egzemplarzami z salonu nie mam potrzeby jechać.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że to raczej niedoróbka montażowa.W Note jest przynajmniej kilka podobnych miejsc, gdzie blachy zmontowane są dość niechlujnie (np okolice przednich błotników na styku z drzwiami przednimi w okolicy progów), muszę sprawdzić u siebie wskazane przez ciebie miejsce. Jeśli masz gdzieś w pobliżu zaprzyjaźniony warsztat blacharsko-lakierniczy,na wszelki wypadek poproś niech przelecą po blachach karoserii miernikiem grubości lakieru. Wykluczysz ewentualną naprawę przed sprzedażą. Jeśli natomiast okazałoby się, że przy aucie coś majstrowano - będzie to powód do roszczenia wobec sprzedawcy o obniżenie ceny auta i zwrot różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzyłem jeszcze jak jest u mnie, ale jeśli zauważyłeś to kilka dni po zakupie, to na pewno możesz starać się o obniżenie ceny itp. Jeśli niedoróbki są duże. Z tego co wiem - jeśli przedmiot nie jest zgodny z umową, wg polskiego prawa, można nawet zwrócić samochód, na podstawie rękojmi, ale w naszych realiach jest to raczej trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że to raczej niedoróbka montażowa.W Note jest przynajmniej kilka podobnych miejsc, gdzie blachy zmontowane są dość niechlujnie (np okolice przednich błotników na styku z drzwiami przednimi w okolicy progów), muszę sprawdzić u siebie wskazane przez ciebie miejsce. Jeśli masz gdzieś w pobliżu zaprzyjaźniony warsztat blacharsko-lakierniczy,na wszelki wypadek poproś niech przelecą po blachach karoserii miernikiem grubości lakieru. Wykluczysz ewentualną naprawę przed sprzedażą. Jeśli natomiast okazałoby się, że przy aucie coś majstrowano - będzie to powód do roszczenia wobec sprzedawcy o obniżenie ceny auta i zwrot różnicy

 

Witam,

 

Niedoróbki nie są bardzo duże, ale takie "niechlujstwo" rzuca się prędzej czy później w oczy i świadczy o słabej jakości (lub słabnącej jakości w tym przypadku) marki, oraz rodzi obawy czy w związku z takimi zaniedbaniami nie będzie w późniejszym okresie kłopotów np. rdza itp. Auto na 99 % nie było w miejscu niedoróbek uszkodzone - są to ewidentne niedoróbki. Ze zwrotem częsci kosztów, nie mówiąc już o wymianie auta, to raczej nie wchodzi w grę - rzeczywiście marne szanse, pewno by się usiało zakończyć w sądzie, a tu nie wiadomo jakie by wskazali "tolerancje" - poza tym przy kupnie podpisuje się protokół odbioru, więc się zawsze wykręcą, że trzeba było sobie oglądnąć i wybrać właściwe:) Nie każdy jednak się na tym zna i nie sposób wszystkiego wyłapać w ciągu kilkunastu minut. Jeśli jednak uda się Ci sprawdzić jak to jest w Twoim aucie daj znać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...