Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kemping


Dżem

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się powoli do przyczepy kempingowej na wakacje i mam pytanko może ktoś ciągał takową terrano II? W aucie jest dość wysoko hak i zastanawiam się czy przyczepa nie będzie ciągnąć tyłem po asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągałem. Kupiłem przyczepę Hobby i faktycznie tył ocierał o ziemię to raz a dwa

po pierwszym zakręcie nie miałem świateł w przyczepie - urwałem wtyczkę - kabel na długość

pasował do osobówki. Mój kolega co tez ma Mavericka chce zrealizować niegłupi pomysł:

przyczepę N126 albo Wilka z Niewiadowa postawic na kołach 15 cali. Żeby takie koła zmieściły się

w nadkolach chce opuścić oś względem ramy/budy tzn lift zawiechy zrobić :D

Oglądalismy już oś od N126 i robota jest banalnie prosta. Kolejny plus N126

to jej "off roadowe" rozmiary. Ja ze swoją Hobby o długości 5m, niestety tylko asfalt i jakieś łąki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja ciągałem kempinga też jakoś ponad 5 m długiego vw passat '92 combi, ale miał haczyk tak wysoko jak mam w terrano, faktycznie kiepsko szło na "szybkich dołkach". Ale jakbym miał takiego kempinga to albo bym zapodał drugi haczyk w samochodzie niżej, albo pokombinował bym z dyszlem kempinga, może dokręcił bym jakby drugi dyszel na fabryczny (ale jak jest hamulec najazdowy w przyczepie to nie takie łatwe )a jeszcze jedno wyjście to po majstrować w zawieszeniu przyczepy (wyższy profil opon, mocowanie resora-belki). a jeszcze można by się pokusić o obniżenie tylnego zawieszenia w samochodzie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego!

 

Zależy do jakich celów ma Tobie służyć ten domek letniskowy.

Jeśli do postawienia na działce na stałe to jest atrakcyjny i cena jest przystępna bo widywałem takie domki w gorszym stanie i droższe. Jeśli zaś chcesz ten domek ciągnąć za samochodem jako przyczepę kempingową to raczej zapomnij o tym pomyśle. Te domki mają koła po to aby było można nimi manewrować łatwiej w danym miejscu, a nie do jeżdżenia nimi po świecie. Zwróć uwagę, że ten domek ma szerokość 3 metry więc teoretycznie rozstaw lusterek w samochodzie powinien mieć minimum 3,5 metra, czy to sobie wyobrażasz w praktyce? Te domki są transportowane na ciężarówkach lub na specjalnych platformach.

Nikt takiej przyczepy nie zarejestruje bo w takim przypadku przed Tobą powinien jechać samochód z tablica "PILOT" i dodatkowo na pomarańczowym kogucie , albo radiowóz policyjny na sygnałach.

Oczywiście mogę się mylić więc pierwszym krokiem jaki zrobisz w tej sprawie powinien być Wydział Komunikacji.

Przekazuję tylko wcześniej usłyszane wiadomości, ale chyba jednak pomocne, przynajmniej na coś Ciebie uczuliłem.

 

Powodzenia

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, napiszcie mi co myślicie o tej przyczepie http://www.tanikemping.pl/index.php?id_vehicle=560. Zastanawiam się na jej kupnem i potrzebuje czyjejś opinii. Dziękuje.

To nie jest wlasciwie przyczepa. To jest domek holenderski. Ma to tylko kółka manewrowe - można tym przejechać

kawalek po placu i to wszystko. Dalszy transport tylko ciężarówką. Domki te są bardzo wygodne. Kupując należy koniecznie

zwrócić uwagę czy nie ma w środku zapachu stęchlizny. Jeśli tak - nie kupuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...