Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamera cofania


em
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Któryś z kolegów jakiś czas temu pisał, że ma zamontowaną u siebie taką kamerkę:

http://www.allegro.pl/item909121230_kamera_cofania_bezprzewodowa_monitor_lcd_2_4_ghz.html

 

Myślę, o zakupie takiej zabawki do siebie i nasuwa mi się kilka pytań:

1. Z opisu wyczytałem, że kamera załącza się w momencie wrzucenia biegu wstecznego. Pytanie, czy istnieje możliwość włączenia kamery także na innym biegu tzn. Chcę, aby włączała się zawsze na wstecznym i chce mieć możliwość włączenia w dowolnym momencie.

2. Czy kamera ma mocowania np co założenia jej na lusterku wstecznym (i tak z niego nie korzystam). Byłbym wdzięczny za jakieś fotki tyłu tego urządzenia.

3. Jakie napięcie jest w lampie światła wstecznego 12 czy 24 V?

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z kolegów jakiś czas temu pisał, że ma zamontowaną u siebie taką kamerkę:

http://www.allegro.pl/item909121230_kamera_cofania_bezprzewodowa_monitor_lcd_2_4_ghz.html

 

Myślę, o zakupie takiej zabawki do siebie i nasuwa mi się kilka pytań:

1. Z opisu wyczytałem, że kamera załącza się w momencie wrzucenia biegu wstecznego. Pytanie, czy istnieje możliwość włączenia kamery także na innym biegu tzn. Chcę, aby włączała się zawsze na wstecznym i chce mieć możliwość włączenia w dowolnym momencie.

2. Czy kamera ma mocowania np co założenia jej na lusterku wstecznym (i tak z niego nie korzystam). Byłbym wdzięczny za jakieś fotki tyłu tego urządzenia.

3. Jakie napięcie jest w lampie światła wstecznego 12 czy 24 V?

co prawda w pathinderze, ale mam kamerke cofania .

zastanawialem sie tez nad takim rozwiazaniem jak ta z allegro, jednak wieksze zaufanie wzbudzila u mnie kamerka w metalowej obudowie i z nieco lepszymi parametrami.

w opisie tej z allegro nie znalazlem podanego kąta widzenia a to bardzo wazny parametr. z tego co pamietam ja mam nieco mniej niz 180 stopni i juz ledwo widze boki samochodu

nie chcialem mnożyc wyswietlaczy wiec moja jest podpieta pod wyswietlacz navigacji GPS z wejscie AV in(niestety tylko nieliczne navigacje takie maja) oczywiscie musialem pociagnac kabel, ale wcale nie bylo to takie trudne.

nie musialem wiercic ani jednego otworu. kamera przykecona jest srubą ktora pierwotnie trzyma tylko lampke oswietlenia rejestracji.

w oslonie tej lampki zrobilem owalne wglebienie, ktore jest idealnie uszczelnione samym kablem kamery. od srodka klapy bagaznika przewody przechodza w ukryciu az do pojawienia sie pod deska rozdzielcza przy drzwiach kierowcy. zasilanie kamery podłączyłem pod swiatlo wsteczne. gdy wrzuce wsteczny, prad plynie do lampy i do kamery. kamera pracuje i wysyla sygnal do wejscia AV w nawigacji. sygnał AV jest nadrzedny wiec obraz z kamery pojawia sie też gdy w tym czasie pracuje navigacja a nawet sam uruchamia wyłączone urzadzenie.

jesli chesz uruchamiać kamere np w czasie jazdy do przodu to musisz zainstalować dodatkowy przełącznik sterujący zasilaniem kamery.

ja wybralem najmniejsza kamere w metalowej obudowie jaka znalazlem, udalo mi sie ja zamontowac tak, ze ma odpowiednie pole widzenia a sama jest praktycznei niewidoczna B)

post-21294-1265124503,1088_thumb.jpg

Edytowane przez camo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na zwykły "monitoring", tyle że do samochodu.

Jeśli włącza się przy wbiciu wstecznego, to najprawdopodobniej

uruchamiana jest napięciem podawanym na światło cofania.

Można to oczywiście zmodyfikować i ręcznie włączać ją w dowolnym

momencie. Aby włączała się zawsze na wstecznym + Twój wybór, to już trzeba zrobić mały

separator, żeby ręcznie nie odpalać przy okazji światła cofania. ;)

Proponuję włączać zawsze ręcznie.

 

Co do montażu, to wg mnie "oko" montowane jest gdzieś z tyłu fury - taki jest chyba sens urządzenia.

Gdzie to zamontujesz, to Twoja inwencja, żeby nie powiedzieć "Twoja sprawa". ;)

Ważne co chcesz oglądać (i jaki jest jej obszar widzenia).

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(z tego co wiem to zarowka w światłach cofania ma 12V, jak cala instalacja elektrycna samochodu:) pojawienie sie 24V wymaga instalowania przetwornicy lub dodatkowego aku)

Edytowane przez camo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daslubow

Któryś z kolegów jakiś czas temu pisał, że ma zamontowaną u siebie taką kamerkę:

http://www.allegro.pl/item909121230_kamera_cofania_bezprzewodowa_monitor_lcd_2_4_ghz.html

 

Myślę, o zakupie takiej zabawki do siebie i nasuwa mi się kilka pytań:

1. Z opisu wyczytałem, że kamera załącza się w momencie wrzucenia biegu wstecznego. Pytanie, czy istnieje możliwość włączenia kamery także na innym biegu tzn. Chcę, aby włączała się zawsze na wstecznym i chce mieć możliwość włączenia w dowolnym momencie.

2. Czy kamera ma mocowania np co założenia jej na lusterku wstecznym (i tak z niego nie korzystam). Byłbym wdzięczny za jakieś fotki tyłu tego urządzenia.

3. Jakie napięcie jest w lampie światła wstecznego 12 czy 24 V?

 

 

Witam, ja od niedawna mam coś takiego Kamera + Monitor LCD.

 

Kamera podłączona pod światło cofania, monitor w gniazdo zapalniczki. Na monitorze wyświetlany jest kwadrat ze skalą, kąt widzenia to około 170*. Cofa się idealnie, po wyczuciu kamery podjeżdzam bezproblemowo na około 10-20 cm do przeszkody. Pozdrawiam

Edytowane przez DawSon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawSon a jest możliwość zasilania monitora z baterii? Nie chciałbym ciągnąc kabla na wysokość lusterka. I gdzie masz zamontowany monitor, czy są w zestawie mocowania do lusterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daslubow

DawSon a jest możliwość zasilania monitora z baterii? Nie chciałbym ciągnąc kabla na wysokość lusterka. I gdzie masz zamontowany monitor, czy są w zestawie mocowania do lusterka?

 

Niestety niema możliwości. Monitor jest na podstawce samoprzylepnej która ma możliwość obrotu. U mnie zamontowałem w prawym rogu, na desce przy samej szybie przedniej. Podczas jazdy w niczym nie przeszkadza a gdy trzeba użyć b. dobrze widać patrząc na prawe lusterko kątem oka widać monitor. Kabel poprowadzony tak że wogóle go niewidać, kabel zasilający schowałem w schowku do którego poprowadziłem przedłużacz gniazda zasilania. Kabel od kamery także dosyć łatwo wprowadzić do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camo chętnie bym podłączył pod navi, ale niestety mój samochód nie jest w nią wyposażony ;)

 

Co do montażu to będę musiał pewnie pokombinować nad jakimś sprytnym mocowaniem. W prawym dolnym rogu szyby mam zamontowany czujnik cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camo chętnie bym podłączył pod navi, ale niestety mój samochód nie jest w nią wyposażony ;)

 

Co do montażu to będę musiał pewnie pokombinować nad jakimś sprytnym mocowaniem. W prawym dolnym rogu szyby mam zamontowany czujnik cofania.

a nie masz navigacji dodatkowej(z uchwytem przylepianym do szyby)? jesli kupisz model z wejsciem AV to kamere podlaczysz do niej bez problemu.

navigacja i tak sie przydaje, a w ten sposób zaoszczedzisz kase na monitorze i bedziesz mial mniej swiecidełek na kokpicie:)

z kablami duzego problemu nie ma, mi nie przeszkadza podlaczenie do gniazdka zapalniczki, a na upartego mozna zasilanie ukryc i poprowadzic od strony szyby przedniej jakims otworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacje mam na iphonie i już jeden kabelek mi idzie na wysokość lusterka. Tak więc dodatkowy monitor chciałbym zamontować na lusterku aby się nie rzucał w oczy a napięcie prawdopodobnie poprowadzę od lampek do czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacje mam na iphonie i już jeden kabelek mi idzie na wysokość lusterka. Tak więc dodatkowy monitor chciałbym zamontować na lusterku aby się nie rzucał w oczy a napięcie prawdopodobnie poprowadzę od lampek do czytania.

a masz takie przyciemnienie przeciwsłoneczne na przedniej szybie?

u mnie w gornej czesci jest szeroki niebieskawy pasek.

mozesz sprobowac pod nim przyczepic monitor na przysawke(nie widac z zewnątrz). jedyna wada ze blisko musisz ogniskowac wzrok (do navi to miejsce sie przez to nie nadaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek przyciemniony mam i w tym miejscu mam iphona podłączonego. Sprawdza się rewelacyjnie. Z zewnątrz nie widać, że jest uchwyt i nie kusi złodziei a w momencie kiedy muszę odebrać telefon to mam go w zasięgu ręki, nie muszę się pochylać. Nawigacja w tym miejscu też się dobrze sprawuje. Co do monitora to zamontuje go na lusterku wstecznym. I tak z niego nie korzystam więc zajmuje mi tylko miejsce na przedniej szybie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...