Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Terrano i brak ładowania


Gość maxeppc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam nissana terrano I z 1991 roku, z silnikiem 3.0 V6 + gaz. Po tych mrozach w samochodzie nie ma ładowania. Tzn. Jak przekręcam kluczyk wogóle nie świeci się kontrolka, odpalam i po jakimś czasie spada wskazówka woltomierza. Co może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz napiecie na alternatorze, ale chyba sie bez wyjecia nie obejdzie - byc moze byl zawalony sniegiem ktory stopnial i zrobil gdzies zwarcie. Ja tak zalalem jeden i caly musialem wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator suchy, odpaliłem go dzisiaj, wogóle nie było światełka ładowania, ale przez chwile było poniżej 12V potem nagle 15V i tak przez pare minut, a potem znowu ponizej 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztofs

Witam

Jak przekręcam kluczyk wogóle nie świeci się kontrolka

 

Jeśli dobrze pamiętam, to kontrolka podłączona jest zazwyczaj do regulatora napięcia, może to on padł (koszt ok. 30 zł)

Pod TYM LINKIEM jest schemat układu elektrycznego oraz jest rozrysowana i opisana procedura samodzielnego sprawdzenia ładowania. Wygląda to tak: Przekręcić kluczyk - kontrolka świeci, to coś tam, kontrolka nie świeci to zrobić coś tam np. uziemić styk któryś tam. Kontrolka świeci to przyczyna, kontrolka nie świeci to zrobić coś tam.

Bardzo proste.

Jeden feler tej instrukcji, to to, że jest po rosyjsku. Ja w tym języku słbiutko, więc nie pomogę. Może połapiesz się z samego schematu.

 

Może na początek sprawdź połączenia, może gdzieś jest zły styk, z masą na przykład.

 

Sorki coś nie tak z tym linkiem.

Wejdź po prostu tutaj: http://www.sferamydlo.com.pl/Zbyszek/Nissan/

Katalog: Terrano instrukcja obsługi

Plik: 19.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztofs

Ja tak z ciekawości przyjrzałem się bliżej tej rosyjskiej instrukcji, nigdy nie wiadomo, co się może przydać.

Da się w tym połapać. Głownie chodzi o tą część.

 

schemat-el.jpg

 

Włączyć kluczyk na "ON"

 

Lampka nie świeci to:

Rozłączyć (S,L) i uziemić kontakt L (na obudowie alternatora)

lampka nie świeci - wymienić lampkę

lampka świeci to:

 

to w przypadku altka HITACHI:

Połączyć razem (S,L) i uziemić F

 

Jeśli lampka świeci - wymienić regulator napięcia

Jeśli lampka nie świeci - Uszkodzenie A.C.G. Zdemontować alternator

 

W przypadku alternatora MITSUBISHI...

 

itd.

 

Ale ja na szczęście tego robić nie muszę :-)

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...