Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

blokada, napęd 4x4


Gość bogdan815

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogdan815

witam wszystkich

może mi ktoś powie jak jest z napędami w terrano

ostatnio zakopałem się w śniegu, na napędzie 4x4 ani na reduktorze nie wyjechałem, kręciły się albo po prawej stronie 2 koła albo po lewej

czy to normalne?

niema w nim żadnej blokady?

pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niema w nim żadnej blokady?

 

 

nie.

natomiast nie ma mechanizmu roznicowego miedzyosiowego.

W ogole to poczytaj o LSD bo jak widze to masz trafiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej - jedziesz do lasu (pole) jedno kolo na ubity piach drugie na trawe(albo jedno w bloto drugie w piach, czyli tak zeby kazde bylo na innej nawierzchni ). lusterka w dol na kola, wajhe na 2 i buta i patrzysz w lusterka czy dwa pracuja czy jedno.

 

dla pewnosci na podnosnik zeby oba kola tylne byly w gorze daj na luz i krec jednym - drugie teoretycznie powinno krecic sie tak samo.

 

Najlepiej przeczytaj cos w necie o limited slip differencial (LSD) - bedziesz wiedzial jak dziala i jak sprawdzic. W sumie nie wiem jak to sie powinno przepisowo sprawdzac, ale wydaje mi sie ze te metody powinny dac w miare obraz dzialania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan815

podniosłem tył do góry i jest tak jak mówisz, kręcąc za jedno koło drugie tez się obraca w ta sama stronę,

wygląda ze chyba jest dobrze

trzeba będzie jeszcze spróbować w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem widze, mogles wziazc kogos zeby przytrzymal to drugie kolo, jesli LSD jest sprawne gosc powinien miec problem z utrzymaniem go, powinno sie mimo wszystko krecic. sorki zapomnialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w miare OK. Przy walnietym lsd roznicowka powinna zadzialac.

Pamietaj jednak ze lsd to nie blokada a ograniczenie roznicowki metoda cierna. Takze zawsze jest mozliwosc ze jedno sie bedzie krecic jesli jest duzy opor na pierwszym kole w stosunku do drugiego kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...