Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Samochód Ciężarowy vs Samochód Osobowy


Gość Mateusz_87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz_87

Mam pytanie, kupiłem pathfindera tydzień temu ale teraz dopiero zwróciłem uwagę że w dowodzie ma wpisane samochód ciężarowy. Czy to dobrze czy źle? Jakie są plusy a jakie minusy? Czy lepiej będzie przy rejestracji zmienić na samochód osobowy i jak wygląda ta "zamiana" Samochód waży około 2400kg więc ma poniżej 3,5t. Jak na razie nie mam żadnej firmy czy coś, jestem po prostu zwykłym użytkownikiem. Proszę o poradę/pomoc... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w przypadku ciężarowego tańsze będzie OC łatwiej będzie ci go sprzedać wady to ilość miejsc siedzących (4) i znaki zakazu dotyczące aut ciężarowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie ja mam ciężarowego Mavericka w wersji 3d na 5 osób. Problem może być na granicy jak byś wyjeżdżał bo z TIR-ami musisz stać. A po za tym to żadna różnica. Jeżeli chcesz zmienić przeznaczenie pojazdu to robisz to na uprawnionej stacji kontroli pojazdów. Jeżeli ma pasy i zagłówki a tym bardziej jeżeli jest na 4 lub 5 osób to żaden problem w zmianie przeznaczenia (ok 100zł). Ja swojego nie zmieniałem bo po co w drugą strone zmienić gorzej w razie czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz samochód ciężarowy o DMC do 3,5 T to nie musisz się przejmować znakami zakzazu wjazdu samochodom ciężarowym , nie ma ograniczenia prędkości do 90 km/h na autostradach , możesz parkować na chodniku, nie musisz korzystać z pasa dla TIRów na przejściach granicznych.

 

Masz samochód dostawczy.

 

Wszystko co mówią przedmówcy dotyczy samochód ciężarowych o DMC powyżej 3,5T

 

Path jest w wersji ciężarowej na 5 osób. Jak chcesz wykorzystać te dwa dodatkowe foteliki w bagażniku to przerejestruj na 7 osobowy.

 

Jeśli nie to wg mnie szkoda czasu i kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...