Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd P1240--- Terrano 2,7 TD Intercoler


Gość bajurski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bajurski

Witam szanownych forumowiczów,

 

Po niedawnym tankowaniu na stacji SHELL zaczęły się problemy. Samochód się dławił. Szczególnie przy dodawaniu gazu. Temperatury były dobrze po niżej minus 10.

Zapaliła się lampka kontroli silnika. Otworzyłem z kumplem zbiornik, zlaliśmy całe świństwo z baku i wyczyściliśmy dokładnie z wody i innego gnoju, który za dobrą kasę kupiłem na SHELLU.

Wymieniłem filtr paliwa i przedmuchaliśmy przewody paliwowe. Wlaliśmy dobre paliwo. Lampka świeci dalej. Tyran szarpie o wiele mniej, ale szarpie. Zwłaszcza, przy dodawaniu gazu. Jak się rozkula, to leci.

Silnik chodził przedtem jak zegarek. Teraz słychać zawory. Jak go przydławi to kopci na biało.

 

Kolega zrobił odczyt z komputera Wyszedł błąd P1240. Nie da się go wykasować.

 

Nie ma do niego opisu. Proszę o pomoc.

 

 

Pozdrawiam serdecznie!!!!

 

Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów,

 

Po niedawnym tankowaniu na stacji SHELL zaczęły się problemy. Samochód się dławił. Szczególnie przy dodawaniu gazu. Temperatury były dobrze po niżej minus 10.

Zapaliła się lampka kontroli silnika. Otworzyłem z kumplem zbiornik, zlaliśmy całe świństwo z baku i wyczyściliśmy dokładnie z wody i innego gnoju, który za dobrą kasę kupiłem na SHELLU.

Wymieniłem filtr paliwa i przedmuchaliśmy przewody paliwowe. Wlaliśmy dobre paliwo. Lampka świeci dalej. Tyran szarpie o wiele mniej, ale szarpie. Zwłaszcza, przy dodawaniu gazu. Jak się rozkula, to leci.

Silnik chodził przedtem jak zegarek. Teraz słychać zawory. Jak go przydławi to kopci na biało.

 

Kolega zrobił odczyt z komputera Wyszedł błąd P1240. Nie da się go wykasować.

 

Nie ma do niego opisu. Proszę o pomoc.

 

 

Pozdrawiam serdecznie!!!!

 

Arek.

 

Wtrysk sterujący .

Ja bym na twoim miejscu narazie nic z tym nie robił i pojeździł trochę na dobrym paliwie powinno się uspokoić, chyba że to paliwo z shella było odbarwiane to najprowdopodobniej bez regeneracji wtrysków się nie obędzie, a tak na marginesie to na shell i BP się nie tankuję strasznie zdzierają i paliwo da kitu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...