Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GPS w tino (?) POMOCYY!!


Gość moguai

Rekomendowane odpowiedzi

post-30957-1265825042,3114_thumb.jpgWitam, od niedawna jestem zadowolonym posiadaczem Almery Tino 2.2dCi (136KM) z 2003 roku. Autko ma wbudowaną kamerę cofania i radio-CD z dużym wyświetlaczem (jak na foto). Na pewno odtwarza płytki CD (bo jedna siedzi zacięta :whistle: - nota-bene, może ktoś podpowie, jak ją wydłubać??), lecz pojęcia nie mam, czy jest także nawigacja :blink: Wedle instrukcji (na podstawie wyświetlanego menu) jest to wersja BEZ nawigacji, lecz sprzedający mi to autko kuzyn zapewniał, że nawi jest wbudowana i trzeba ją tylko odblokować wpisując jakiś PIN. Problem tkwi w tym, że bladego pojęcia nie mam, kiedy i gdzie mam ten PIN wpisać, jaki on ma być, no i skąd mam skołować jakieś mapy...

Może ktoś bardziej obeznany pomoże? Bo w serwisie to pewnie nic mi nie podpowiedzą, a skasują jak za zboże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja :)

Na zacientą płytkę - nie znam/nie mam sposobu, bo nigdzie do tad nie wyczytałem, a sam nie miałem z czyms takim do czynienia. Jeśli koniecznie chciałbyś wydłubywać, to zapewne nie ominie Cię demontaż odtwarzacza, i rozkręcenie go.

Co zaś tyczy sie navi, to z tego co opisałeś, prawdopodobnie auto pierwotnie opuściło fabrykę bez navi, a skoro Twój kuzyn twierdzi że jest, to pewnie on, czy też właściciel przed nim dokupił sobie i dopiął (może aktywoawał/a może nie). Co więcej, chyba cosik słabo studiowałeś lekturke instrukcji, bo jak pomnę, to tam (nawet w wersji bez navi) jest wspomnienie że w autach wyposażonych w navi, do aktywacji służy przycisk MAP (ten po lewej stronie dżojstyka - z prawej masz przycisk INFO, to przeciwległej tj lewej jest MAP). Podejrzewam (bo nie mam u siebie navi), że gdy naciśniesz ten przycisk, to pojawi Ci się komunikat o podanie pin-kodu, jak podejrzewam pin-kod dostałes od kuzyna?!

Co do map, to chyba powinny być na płytce, a ta w napedzie navi, o ile kuzyn tej płytki nie wyjął.

A na koniec jakże "optymistyczna" wiadomość: Jeżeli masz oryginalną navi, dedykowaną do Tino, to nawet jak ja odpalisz chyba wielkiego pożytku w Polsce z niej mieć nie bedziesz, bo gdy zapytałem w ASO o możliwość rozbudowania mego systemiku o navi, to Panowie szczerze mi tego odradzili bo kosztowałoby mnie to zaledwie jakieś min.1500 PLN, jak dalej Panowie w ASO mi powiedzieli, to w czasie produkcji i sprzedaży Tino, nasi skośnoocy przyjaciele (a za nimi chyba i francuzy z renault'a również) uważali Polskę za kraj tranzytowy, a nie turystyczny, więc mapy dla Polski są na tyle dokładne by się przemieścić od granicy do granicy. ;)

I to by było na tyle z mych przemysleń.

Pozdrawiam :)

 

Ps

Co do Serwisu tj. ASO, to oczywiście, że Ci pomogą, mógłbyś nawet do nich podjechać autem i z navi w rękach, to pewnie podpieli by Ci, u uaktywnili bez większych problemów, oczywiście odpowiednio kasując za usługę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Co do przycisku MAP to go znalazłem bez problemu i wciskałem nie raz i nie dwa - zero reakcji. W instrukcji jest napisane,że czytnik do płyt navi/dvd umieszczony jest pod fotelem kierowcy - u mnie nic takiego nie ma:( Więc chyba kuzyniak nabił mnie w tubę z tą nawigacją. No nic, podjadę do serwisu (a podjechać i tak muszę żeby wykasować miganie poduchy) to może mi coś poradzą. A czy ktoś z użytkowników próbował pod fabryczny wyświetlacz podłączyć inny czytnik dvd (lub inną niż fabryczna nawigację) tak, aby można było oglądać filmy (korzystać z GPS-u)? Ma ktoś może namiar do dobrego warsztatu dźwiękowców (w Warszawie), żeby mi zrobili fajne audio? Bo autko miałem sprzedawać, ale jeździ się bardzo sympatycznie i postanowiłem, że zostanie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawość, to ponoć 1-stopień do piekła, ale "w tym piekiełku" to jest wręcz porządana, bo prócz ciekawostek, można znaleźć rozwiązanie przypadłości swego auta :) Idąc za tym twierdzeniem, proponuję zajrzeć tutaj: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/31623-sprawdzanie-i-kasowanie-kodow-usterek-almera-primera/ - to podpowiedź w kwestii wykasowania migania poduch. O ile poduchy i cały układ poduchowy, masz zdrowe, to w podanym wątku znajdziesz spodób na samodzielne wygaszenie kontrolki (sposób skuteczny, sam z niego korzystałem bodajrze w poniedziałek), jedyny koszt to te 5-10 minut na przeczytanie, przetrawienie, i zastosowanie w działaniu ;)

 

Co do navi, to co sie dzieje z Twoim kuzyniakiem? Retoryka, nie musisz tu odpowiadać, chodzi o to, że jak kuzyniak twierdził że jest navi, to chyba masz z nim kontakt(?), niech Ci powie/wskaże gdzie ten czytnik navi jest, skoro (zgodnie z instrukcją) nie ma go pod siedzeniem, a być powinien (zamontował go w nadkolu? ;) )

Jeżeli jednak kuzyniak nie robił sobie z Ciebie polewki, i okazałoby się, że navi i czytnik są, i są podpięte do stosownych złaczy, i jak piszesz nie ma reakcji na przycisk MAP, to moze chodzić o uaktywnienie navi (żeby wogóle zostało wykryte przez jednostke centralną "AUDIO UNIT"). Czytałem że przy wymianie radia, przed wypięciem/wyjęciem fizycznym starego trzeba podpiąć się pod komputer i w sofcie odpiąć/dezaktywować radio, a po podpięciu fizycznym nowego trzeba je aktywować. Byc może w przypadku radia, cała ta dezaktywacja starego i aktywacja nowego, przy braku komputera może być zastąpiona wklepaniem kodu nowego radia. Przy navigacji może być podobnie z tym, że aktywacja może być dwuetapowa np pierwszy etap to wpięcie fizyczne/logiczne aby jednostka centralna wiedziała że ma navi, drugi etap to wklepanie kodu.

Jak to faktycznie jest z navi i jej aktywacją, nie wiem, bo nie mam navi, i nie interesował mnie ten temat, jednakże odpowiedź i instrukcję aktywacji navi zapewne mozna znaleźć w serwis-manualu.

 

Wpiąć się pod wyświetlacz można, kiedyś natrafiłem na fotki, na których ktoś prezentował efekt wpięcia jakiegos Pada/IPoda (czy jak to stam się zwie) z nawigacją, i fajnie to wyglądało, i to było na tyle bo prócz fotek i ogólnikowych info, nic wiecej nie było, a po publikacji nie widziałem żadnych sladów bytności autora projektu. Czyli jak chciałbys sie wpiąć, to pewnie musiałbyś złapać dane techniczne monitorka, i wpiąć się w kable wizyjne, i obmyśleć sposób na przełączanie między sygnałem z komputerka auta, a sygnałem z Twojego urządzenia GPS.

 

Co do warsztatu audio, to Ci niestety nie polecę, bo nie interesując się "polepszaniem dźwięków" nie szukałem takowego warsztatu (niezaleznie gdzie by nie był).

To juz by było chyba wszystko z mych przemyśleń.

 

Powodzonka

 

Ps.

I ścignij może tego kuzyniaka, niech sie nie miga, jojków sobie nie robi, i wyjasni sprawę z navi.

 

Przyszło mi tak jeszcze do głowy, że aby się podpiąć z zewnetrzną navi pod LCD auta, to można by pokombinować i może dałoby radę wykorzystać mechanizm załączania kamery cofania (przypomniałem sobie, ze Twoje auto jest nią wyposażone). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie. Kilka dni temu Przywiozłem tino z niemiec i nie moge znalezc GPS-a. Albo był za schowkiem na rekawiczki albo faktycznie pod siedzeniem, bo jest na to miejsce nie wykorzystane. ale to tylko przypuszczenia jakby ktos wiedzial to prosze napisac.

Mam nawigacje TomTom GO 630 czy da sie ja podpiac pod orginalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...