Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem ze skrzynia


Gość Jasin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem ze skrzynia mianowicie slychac z niej takie huczenie nawet na luzie

wyglada to tak jakby lozysko oporowe sprzegla tylko ze odrotnie bo huczy jak puszczam sprzeglo a jest cich jak wciskam

 

wydaje mi sie ze to polecialo ktores z lozysk na glownym walku w skrzyni

zgadza sie ??

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez sie dolacze, bo u mnie mam inny problem, tzn nie jest to jakies tam uciazliwe ale troszke przeszkadza. Tzn ze nie chce mi nieraz wskoczyc "jedynka", jak np stoje na swiatlach auto na luzie, zapala sie zolte wbijam 1 i zonk musze wbic 2 albo trojke potem dopiero wchodzi jedynka i ruszam, troche mnie to wkurza bo zwalniam ruszenie i juz raz ktos tam trabil. Biegi chodza idealnie tzn leciutko ale czasami zadko ale jednak mam problem z tym pierwszym biegiem. Wiecie jak sie z tym uporac ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada to tak jakby lozysko oporowe sprzegla tylko ze odrotnie bo huczy jak puszczam sprzeglo a jest cich jak wciskam

a ja mam wrażenie że to jednak łożysko oporowe może hałasować . z tego co wiem to jak łożysko oporowe walnie to hałasuje przy puszczonym sprzęgle a przy wciśniętym jest cisza.

swoją droga u mnie skrzynia też nie chodzi idealnie- haczy dwójka szczególnie przy zimnym silniku, ale to podobno zdarza się w sunny :roll: jak myślicie można na tym jeździć czy warto się tym zainteresować?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz z 3000 km zrobilem na tym i jakos daje rade wiec czekam. Mam nadzieje ze nie walnie :D

tylko to strasznie wkurzające jak się chce trochę szybciej (no dobra - troszeczkę :) 2.0D)ruszyć to dwójkę trzeba na siłe wbijać :?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta dwojka to normalka w Sunnym jest!!! TTTM!!!!! :wink:

a to huczenie to tak jak kolega napisal!! obstawialbym lozysko moze sie sprzeglo juz konczy!!!!! :?

a co do jedynki: to jak ruszasz z miejsca i ciezko wchodzi to albo synchronizator lub tez cos z polaczeniem lewarek-skrzynia lub tez za mocno chcesz ja wbic!!!!!! :wink: bo jak np. chcesz z dwojki przelozyc na jedynke to normalka bedzie!!! :wink:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie dwojka jakos dziwne wchodzi niz inne biegi :? (ten typ tak chyba ma :D:D) aha i wsteczny tez nie zawsze niechce wejsc trzeba inny bieg na chwile wcisnac i ewentualnie sprzeglo troche puscic, kiedys na jakims forum czytalem ostra wymiane zdan na temat 5 w sunnym N14 i primerze P10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez musze sie dolaczyc z ta 2 czesto mi haczy wkurzajace jest zwlaszcza gdy chce sie z kims poscigac :D zawsze musz uwazac

a moze jest jakis sposob zeby sie tego pozbyc :?:

apropos olej w skrzyni co ile zmieniacie :?: bo ja odkad kupilem to nie wiem kiedy byla wymiana :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez musze sie dolaczyc z ta 2 czesto mi haczy wkurzajace jest zwlaszcza gdy chce sie z kims poscigac :D zawsze musz uwazac

to normalane zwlaszcza jak skrzynka jest zimna!!! trzeba sie przyzwyczaic!!! :D

 

 

a moze jest jakis sposob zeby sie tego pozbyc :?:

zmiana auta!!! :wink:

 

 

apropos olej w skrzyni co ile zmieniacie :?: bo ja odkad kupilem to nie wiem kiedy byla wymiana :oops:

ja wymieniam co 60kkm. a jezeli kupiles autko i nie jestes pewien lub nie wiesz to raczej wymien ten olej !! bedziesz mial spokoj!!! 8)

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło mam nowe

olej w skrzyni też

i jestem prawie pewien ze to nie łożysko oporowe bo objawy byłyby odwrotne

myslalem ze moze ktos mial taki problem u siebie

ale coz bede pierwszym rozbierajacym skrzynie :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo cos podobnego tez byly huczenia pow. 80 km/h itp po wymianie sprzegla okazalo sie ze nic nie dalo swoja droga sprzeglo i tak bylo do wymiany padla skrzynia biegow tzn wal jakis tam mial luz no i teraz mam druga :] a stara moge sprzedac jezdzic sie da :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

sunny 2.0D kombi

ja miałem taki przypadek - metaliczny hałas na luzie, a po wciśnięciu sprzęgła cisza; wymieniłem całe sprzęgło (tarcza, docisk, łożysko), ale okazało się, że ten hałas wydobywał się z tarczy; hałasowały te sprężyny amortyzujące w tarczy sprzęgła, a docisk i łożysko - jeszcze by pojeździł; a jeszcze jedno po wymianie sprzęgła znikło mi drganie kierownicy powyżej 120km/h;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A popatrzcie sobie na drązek pod lewarkiem bo są dwa i nie ten wybierak w skrzyni tylko to drugie co ustawia sie nim polozenie lewarka i to jest przymocowane do poduszki pod skrzynie i to jak jest roszeczke krzywe to biegi beda ciezko wchodziły uwiezcie mi ! pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...