Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

VDC, ESP itp


camo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnosnie kontroli trakcji w pathfinderze. mam wersje amerykanska i ESP nazywa sie u mnie VDC - Vehicle Dynamic Control.

moze ktos wie czy te systemy roznią sie czyms poza nazwą?

po wcisnieciu przycisku VDC off, jadac z napdem na tyl, na sniegu samochod od razu staje sie nadsterowny, bardzo slizga sie w zakretach. jednak przy dodawaniu gazu na lodzie kola nie slizgaja sie do konca. zapala sie kontrolka SLIP i kola sa przyblokowywane. to samo na biegu 4H Lo kiedy VDC wylącza sie automatycznie(zapala sie VDC off) jednak przy przedzieraniu sie przez sniegi kola czesto sa blokowane przed uslizgiwaniem i mruga zolta kontrolka SLIP. czy to sa jakies niezalezne systemy i czy mozna wyłączyc blokade slizgania sie kol? latem tego nie zauwazalem myslalem ze gdy VDC jest wyłączone samochod nie blokuje slizgania sie kol. w piasku wiele razy kola mi sie efektownie slizgaly(opor jaki stawial piasek mogl byc wiekszy), jednak na lodzie widac ze jakas blokada zawsze dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pathfinderze jest możliwość wyłączenia ESP ale bez ASR. Ten ostatni układ działa zawsze nawet jak masz wbite LOW. Zresztą ESP też nie da się wyłączyć w 100% ponieważ Path kontroluje uślizg kół stale i blokuje (za pomocą hamulca) te koła lub to koło które łapie poślizg lub próbuje się kręcić samodzielnie w powietrzu. Dzięki temu poprawia się dzielność terenowa, szczególnie jak w centralnej skrzyni rozdzielczej masz utopiony LSD.

Edytowane przez barwol
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slednecks

ten system z filmiku mialem w fordzie explorerze, z tego co wiem byl on tez stosowany w discovery II. a ze jest tez w pathfinderze nie wiedzialem. moze dlatego ze jeszcze nie mial okazji sie ujawnic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ABLS maja chyba tylko niektore wersje patha

niestety nie wiem jak sprawdzic czy samochod to ma, albo czy powinien miec:)

 

pogoda sprzyja, wiec przetestowalem dzisiaj kontrole i napedy:

szeroka gruntowa droga, ubity snieg i gladki lod pod spodem.

po wcisnieciu VDC off z napedem na tyl , mimo małej predkości, na pierwszym zakrecie tyl mi uciekl i wypadlem w zaspe(calkowitcie zablokowane kola zero reakcji na kierownice i hamulce)

byłem zaskoczony, z dzialajacym VDC wogole nie czulem ze jade po lodzie.

przy VDC off kola znacznie mocniej buksuja jednak raz na jakis czas polawia sie SLIP.

nie wiem od czego to zalezy, tak jakby system reagowal z wiekszym opoznieniem i tylko w niektorych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ABLS maja chyba tylko niektore wersje patha

niestety nie wiem jak sprawdzic czy samochod to ma, albo czy powinien miec:)

 

To jest nic innego jak LSD (limited sleep diferental). W wersjach EU mają je wszystkie modele LE i wyżej. W wersji USA nie mam pojęcia. Tę informacje musisz jednak spr. ponieważ w przypadku LSD jest inny olej do skrzyni rozdzielczej. Z LSD nie musisz dawać ostro po gazie żeby wyjechać z głębokiego śniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

dawno sie nieudzielalem na forum ale spotkal mnie problem z vdc/off w moin pathim po wymianie akumulatora pali sie caly czas glizda -(vdc/off) i niewiem czy mam jakis blad czy cos innego. Jakby ktorys z "KOLEGOW" mogl cos podpowiedziec to dzieki zgory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki "budmiller" jutro sprawdze i dam znac jak to sie skonczy.

 

zgodnie z tym co pisalem wczesniej sprawdzilem wczoraj. po przejechaniu 4-8km kontrolka (vdc/off) zgasla i wszystko jet ok. dzieki jeszcze raz za podpowiedz "budmiller".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...