Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wskaznik temperatury silnika


Gość binio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy chcialbym sie dowiedziec jakie powinno byc normalne wskazanie temperatury w teranie przy cieplym silniku bo u mnie jeszcze nigdy nie pokazal wiecej jak 1/4 skali ale zazwyczaj mniej. Zaznaczam ze grzeje dobrze. Autko jest z 98r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztofs

koledzy chcialbym sie dowiedziec jakie powinno byc normalne wskazanie temperatury w teranie przy cieplym silniku bo u mnie jeszcze nigdy nie pokazal wiecej jak 1/4 skali ale zazwyczaj mniej. Zaznaczam ze grzeje dobrze. Autko jest z 98r.

 

Ja też mam na 1/4 (nawet po profilaktycznej :) wymianie termostatu) i nie tylko ja, więc to chyba normalne.

Poczytaj Tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/57600-temperatura-terrano-2-td/

Edytowane przez krzysztofs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Problem niskiego położenia wskaźnika temperatury cieczy (1/4 skali) rozwiązałem u siebie definitywnie. Wystarczy zmierzyć rezystancję (aby się upewnić, że mamy uszkodzony czujnik), 26zł (na nowy EPS) i troszkę pracy a efekt jest widoczny od razu.

 

Dokładny opis problemu i rozwiązanie tutaj --> http://forum.nissank...ratury-cieczy/.

 

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze sie do tematu - czy to prawda, że przy instalacji gazowej

czujnik temperatury silnika pokazuje ponad 1/2 skali (jest to dokładnie 2/3)?

Tak mi powiedział poprzedni własciciel T1'89, od którego go kupiłem.

Dodatkowo w międzyczasie wymieniałem termostad i wskazówka nie zmieniła położenia.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze sie do tematu - czy to prawda, że przy instalacji gazowej

czujnik temperatury silnika pokazuje ponad 1/2 skali (jest to dokładnie 2/3)?

Tak mi powiedział poprzedni własciciel T1'89, od którego go kupiłem.

Dodatkowo w międzyczasie wymieniałem termostad i wskazówka nie zmieniła położenia.

 

Pozdrowienia!

 

U mnie, w R20 z instalacja gazową, przez wymianą wskazywał 1/4.

Teraz po wymianie wskazuje prawidłowo, czyli dochodzi do 1/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem TERRANO II 2.7TDI 98r przed wymiana termostatu pokazywał 1/4 skali temperatury ( w aucie było zimno ) po wymianie termostatu pokazuje 1/4 skali w minioną zimę ( temperatury -27 ) w aucie jeździłem tylko w bluzie ( było bardzo ciepło )..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, jeżeli macie sprawne czujniki temperatury (sprawdzone wartości rezystancji przy określonych temperaturach) to myślę, że to trochę za mało. Ja po wymianie czujnika mam wskazówkę na połowie skali.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztofs

Witam,

 

Panowie, jeżeli macie sprawne czujniki temperatury (sprawdzone wartości rezystancji przy określonych temperaturach) to myślę, że to trochę za mało. Ja po wymianie czujnika mam wskazówkę na połowie skali.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

Ja mam tą połowę w pamięci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odswieze temat.

 

Po wymianie czujnika temperatura mi poskoczyla...jest teraz jakies 4/5 skali.

Czy mozliwym jest, ze po wymianie czujnika na nowy, wyszla jakas usterka?

(przy starym czujniku pokazywal temp. 2/3 skali)

Dodam, ze ostatnio wymienialem termostad i chlodnice.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieze temat.

 

Po wymianie czujnika temperatura mi poskoczyla...jest teraz jakies 4/5 skali.

Czy mozliwym jest, ze po wymianie czujnika na nowy, wyszla jakas usterka?

(przy starym czujniku pokazywal temp. 2/3 skali)

Dodam, ze ostatnio wymienialem termostad i chlodnice.

 

Pozdrowienia!

 

Witam,

 

 

Jeżeli była wymieniona chłodnica i termostat to trzeba sprawdzić odpowietrzenie układu (przy włączonym ogrzewaniu) i stan sprzęgła wiskotycznego. Układ chłodzenia w Terrano to prosta nieskomplikowana konstrukcja "traktorowa" która ma być niezawodna i taka w sumie jest. Jeżeli to nie pomoże przed dalszymi poszukiwaniami trzeba porównać wartości rezystancji starego i nowego czujnika z danymi podanymi w poście powyżej. Może się zadarzyć, że z nowym czujnikiem coś nie jest tak jak powinno, zresztą to są przede wszystkim tani producenci. Generalnie jak silnik jest sprawny i odpowietrzony to przy normalnej jeżdzie wskaźnik nie może pokazywać więcej jak połowę wartości skali. Utrzymanie tak wysokiej temperatury 10l płynu chłodzącego to jest sztuka.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Jeżeli była wymieniona chłodnica i termostat to trzeba sprawdzić odpowietrzenie układu (przy włączonym ogrzewaniu) i stan sprzęgła wiskotycznego. Układ chłodzenia w Terrano to prosta nieskomplikowana konstrukcja "traktorowa" która ma być niezawodna i taka w sumie jest. Jeżeli to nie pomoże przed dalszymi poszukiwaniami trzeba porównać wartości rezystancji starego i nowego czujnika z danymi podanymi w poście powyżej. Może się zadarzyć, że z nowym czujnikiem coś nie jest tak jak powinno, zresztą to są przede wszystkim tani producenci. Generalnie jak silnik jest sprawny i odpowietrzony to przy normalnej jeżdzie wskaźnik nie może pokazywać więcej jak połowę wartości skali. Utrzymanie tak wysokiej temperatury 10l płynu chłodzącego to jest sztuka.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

Dziekuje za info.

Nowy czujnik okazal sie byc trefnym.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za info.

Nowy czujnik okazal sie byc trefnym.

 

Pozdrawiam.

 

Witam,

 

 

Fajnie, że to tylko taka bzdura. Chcialem tylko dodać, żebyś się nie zrażał do tanich producentów. Ja kupiłem taniochę z firmy EPS 1.830.159 za około 26zł i jest ok. Starego czujnika nie wywalaj, może sie przydać do orientacyjnego odczytu temperatury z miejsc które osiągają mniejsze temperatury, np. skrzynie przekładniowe lub np. temperatura powietrza w intercoolerze.

 

Jakby cię coś więcej zainteresowało to mam taki patent tutaj --> http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/64394-czujnik-temperatury-cieczy/.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...