Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

7 siedzen a w dokumentach tylko 5 osób


Gość alicja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowa, mam od niedawna Patrola Y60,

w dokumentach mam napisane, że jest na 5 osób a posiadam 7 siedzeń z pasami.

Auto sprowadzone z luksemburga, czy jest mozliwość zmiany w dokumentach samochodu na 7 osobowy. Jak to zrobić?

Czy numer Vin to zawiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zmiany. Dowiesz się w wydziale komunikacji lub na stacji diagnostycznej. Potrzebne będą badania stwierdzające, że masz zamontowane siedzenia + pasy - robi to stacja diagnostyczna i wydaje zaświadczenie i chyba jak pamiętam wniosek do wydziału komunikacji o zmianę ilości osób. Nie wiem jaki jest w tej chwili koszt. Ja w 2006 r. za dodatkowe siedzenie płaciłem ok. 140 zł. Potem zatwierdzają i wbijają w dowód zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

Powinno dać radę przy zerówce. Jak fotele są fabryczne, to mają taką homologację. Bo w niektórych krajach jest tak, żeby dostosować auto, żeby było jako ciężarówka wyjmuje się fotele i przechodzi przegląd w danym kraju. A później przy sprzedaży z powrotem montuje się wyjęte fotele. Widziałem takie auta w Holandii, Dani więc w Luksemburgu też może tak być.

 

Tylko to jest przy fabrycznych fotelach, tych w bagażniku składanych na boki. Powinno tak dać radę beż żadnych opłat przy zerówce w Polsce. robiłem tak z busami które były przystosowane, miały uchwyty w podłodze i szyby fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu 2008 kupiłem swojego traktorka (pochodzenie z polskiego salonu), był zarejestrowany jako ciężarowy (na 4os.), założona kratka, i zdemontowane: środkowy fotel i jego pas bezpieczeństwa. Zadzwoniłem do wydziału komunikacji, zapytałem o stacje posiadające uprawnienia do przeróbek i homologacji, przed moim zakupem poprzedni własciciel zdemontował kratkę, to nie miałem za dużo zabawy, podjechałem do stacji diagnostycznej, gościu z obsługi potwierdził, że tylko trzeba wstawić środkowy fotel i zamontować pas do niego, sprawdził że są, i fotel, i pas, i śruby mocujące, i zapytał czy "się bawimy", czy może chcę sam sobie to na spokojnie zamontować, potwierdziłem, że sam dam sobie radę, wystawił stosowne papirki, kosztowało mnie to ok 180 PLN. Papirki z homologacji dopiąłem do pozostałej pepierologii złożonej w wydziale komunikacji, i w dowodzie rejestracyjnym mam już wpis na 5 os. :)

Wszystko gładko i bezboleśnie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

No właśnie pochodzenie z polskiego salonu... Z zagranicy jest łatwiej. Wystarczy na zerówkę zamontować fotele i do przodu. I tak za nią płacisz a więc wychodzi podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...