Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Czułe hamulce "na zimno"


Gość michalm

Rekomendowane odpowiedzi

Od pół roku posiadania Primery obserwuje takie zjawisko, że hamulce są bardzo czułe przez kilka minut po ruszeniu - delikatne wciśnięcie pedału powoduje dość mocne hamowanie. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy samochód dłużej stał (np. po nocy). Po krótkim czasie jazdy wszystko się normuje.

 

Czy to jest normalny objaw zimnych hamulców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku posiadania Primery obserwuje takie zjawisko, że hamulce są bardzo czułe przez kilka minut po ruszeniu - delikatne wciśnięcie pedału powoduje dość mocne hamowanie. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy samochód dłużej stał (np. po nocy). Po krótkim czasie jazdy wszystko się normuje.

 

Czy to jest normalny objaw zimnych hamulców?

[/quottake]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku posiadania Primery obserwuje takie zjawisko, że hamulce są bardzo czułe przez kilka minut po ruszeniu - delikatne wciśnięcie pedału powoduje dość mocne hamowanie. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy samochód dłużej stał (np. po nocy). Po krótkim czasie jazdy wszystko się normuje.

 

Nie zostawiasz przypadkiem samochodu na ręcznym na noc? Jeśli tak, to możliwe, że linka lub szczęki przymarzają przez co pedał "wyżej łapie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarioemP10

Normalna sprawa jak hamulce są zimne to u mnie też szybciej łapie a na rozgrzanych już norma.Jak byś miał ceramiczne to cały czas by hamowały tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Po prostu przez noc powstaje korozja powierzchniowa na tarczach, co zwiększa współczynnik tarcia. A że nalot jest cieniutki, to zjawisko dość szybko ustępuje. Zobacz co się dzieje po myciu kół detergentem - już po pół godziny tarcze są całe żółte a hamulce brzytwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia. Faktycznie do niedawna zostawiałem auto na ręcznym, ale kilka dni temu kolega z pracy uświadomił mnie, że lepiej zostawiać na biegu i oszczędzać linkę hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...