Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

"Baranek" na progach


Gość Stranger

Rekomendowane odpowiedzi

Po zimie postanowiłem zakonserwować gruntownie swoje autko. Jednym z pomysłów jest zrobieinie tzw "baranka" na progach. Chodzi o pomalowanie progów do pewnej wysokości taką gumą w spray'u zapobiegającą obiciom od kamieni wyskakujących spod kół. Tym bardziej że zajrzałem tam ostatnio i poza licznymi wgnieceniami i rysami, w jednym miejscu zaczyna coś rdzewieć ( będzie trzeba zedrzeć lakier i zabezpieczyć ). Chciałbym "baranka" dać prawie do wysokości dolnej krawędzi drzwi ( może centymetr lub dwa niżej ). I tu rodzi się pytanie jak to wykończyć? W poprzednim autku miałem baranka polakierowanego w kolorze nadwozia i wyglądało to super. Teraz myślę, czy tego fragmentu nie polakierować na czarno ( może i odpowiednich fragmentów zderzaków przedniego i tylnego ). Chodzi o to, że na czarno mógłbym pomalować sam, w innym przypadku to wizyta u lakiernika i znów jakieś 200zł za malowanie.

Zasugerujcie coś wahającemu się człowiekowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zamierzasz jeszcze jeździć?

Jak dłużej niż rok to chyba warto dać 200 za spokój po każdej zimie :-)

A samemu to naprawdę trzeba umieć,żeby nie spitolić a na czarno to będzie kicha i od razu cena przy odsprzedaży leci...nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj walnalem baranka na nadkola i zamontowalem oslony nadkoli. tyl wygladal wybrakowany a teraz jest git. przednie po obu stronach byly zniszczone przez kamienie a w trosce o stozek i zbiornik spryskow wymienilem tez przednie. cala operacja z pomoca kumpla i jego kompresora zajela jakies 3h. polecam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj tez sie bawilem z progami bo cos rudy szaleje i sie zdziwilem bo klon rosl w progu :!: :shock: i jeszcze jakas inna sadzonka :wink: . Uzylem do wykonczenia bitexu firmy BOL (chyba) i efekt jest niezly ladnie kryje dosc dobrze sie lepi i tworzy ladna powloke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj tez sie bawilem z progami bo cos rudy szaleje i sie zdziwilem bo klon rosl w progu :!: :shock: i jeszcze jakas inna sadzonka :wink: . Uzylem do wykonczenia bitexu firmy BOL (chyba) i efekt jest niezly ladnie kryje dosc dobrze sie lepi i tworzy ladna powloke.

Rozumiem, że zostawiłeś czarnego baranka?

 

A odpowiadając Tobie Mike, powiem, że planuję jeździć swoim autkiem jak najdłużej ( no chyba że znajdę chętnego, który zamieni się na GT :D ) więc chyba rzeczywiście odżałuję te 200zł i każe pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówicie panowie o konserwacji progów, ale jesli dobrze rozumiem, z zewnątrz.

ale przecież progi rdzewieja od wewnątrz i to co wychodzi na zewnątrz rude jest ze srodka.

ja zaglądałem do środka, pod listwami plastikowymi co są w progach, jest tam lakierowane pod kolor samochodu, ale w paru miejscach widać rudą, mam taki pomysł, zeby wlać tam odrdzewiacza i to oczyścić.

od spodu są trzy otworki trzeba by je czymś zatkać tylko czym? a potem? czego użyć żeby zakonserwowac od wewnątrz? mam valvoline tectyl ml, podkład antykorozyjny w spraju z przedłużką do trudno dostepnych miejsc, ale coś mi się widzi, że to takie malowanie po omacku, nie będę widzial ,co pomalowałem a co nie.

lepiej chyba by było wlać tam jakiejś rzadkiej farby czy czegoś ?

macie jakieś pomysly?

 

i jeszcze jedno, czy próg w N15 wewnątrz to jest jeden profil zamknięty czy są tam przegrody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówicie panowie o konserwacji progów, ale jesli dobrze rozumiem, z zewnątrz.

ale przecież progi rdzewieja od wewnątrz i to co wychodzi na zewnątrz rude jest ze srodka.

Bo środek mamy już zakonserwowany ;)

 

i jeszcze jedno, czy próg w N15 wewnątrz to jest jeden profil zamknięty czy są tam przegrody?

AFAIK jest jeden profil. Kiedyś przyjaciel konserwował progi swojej N15 to mu jakąś mieszanką oleju z czymśtam natryskiwali, rurkę wprowadzali tylko w jednym miejscu, więc wnioskuję, że profil jest jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim aucie miałem zrobione progi barankiem i potwierdzam ludzie dziwnie patrzą przy odsprzedaży, niby ma pomagać, a wytykali mi co ja zrobiłem !

 

więc jak już coś zamierzacie robić, to lepiej żeby nie było to zbyt widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...